Jump to content
Dogomania

karmienie szczeniaka


denti469

Recommended Posts

my jestesmy na suchej obecnie  pro plan ale  cos nie bardzo mlodej chyba pasuje  bo kupa  byla na poczatku ok a teraz znów luuzniejsza i baki ze klękajcie narody . Chyba czas sie zabrać za gotowanie  dla psa. Tylko mam pytanie czy jak  ugotuje młodej posiłek ( wiadomo wszystkie tam składniki itd) to mam  go podawac 4 razy dziennie ten sam rozumiem. I tak codzinnie ? Bo nie wiem czy ogarnę to gotowanie :(  Ew barf to tez 4 razy dzienie ten sam posilek ?

I w gotowanym, i w barfie ważne jest urozmaicenie. Posiłki muszą się jakoś tam bilansować, ale nie w skali jednego dnia, tylko w perspektywie 10-14 dni. Trzeba zmieniać gatunki mięs i warzywa. Niekoniecznie codziennie. Pies może zjeść to samo nawet przez dwa dni, ale przez kolejne dwa powinien dostawać inny gatunek mięsa, jakieś podroby, jakieś ryby, jakiś nabiał, inne warzywo.

 

A tego brita to kupcie na początek może niezbyt duże opakowanie - zawiera tłuszcz z kurczaka. Przy silnej alergii na kurczaka nawet to może wywołać objawy.

Link to comment
Share on other sites

no to od razu sprobojemy tego brita jak mowisz ze tansza:) a  gotujesz cos mlodej w miedzy czasie ? np na obiad .

 

Nie nie gotuje jej. Tylko sucha karma plus dodatki.

 

A tego brita to kupcie na początek może niezbyt duże opakowanie - zawiera tłuszcz z kurczaka. Przy silnej alergii na kurczaka nawet to może wywołać objawy.

 

 

Ponoć tłuszcz z kurczaka nie uczula tylko mięso. Sama na początku się tego obawiałam, ale w wielu karmach jest stosowany ten tłuszcz i Szanti na niego nie reaguje. Bo na logikę, karma hipoalergiczna z tłuszczem z kurczaka który uczula ? To co to za karma hipoalergiczna by była.

Link to comment
Share on other sites

Ponoć tłuszcz z kurczaka nie uczula tylko mięso. Sama na początku się tego obawiałam, ale w wielu karmach jest stosowany ten tłuszcz i Szanti na niego nie reaguje. Bo na logikę, karma hipoalergiczna z tłuszczem z kurczaka który uczula ? To co to za karma hipoalergiczna by była.

A jednak na forum był już niejeden taki przypadek, że ludzie musieli szukać karmy bez tłuszczu z kurczaka, bo i to uczulało. 

Uczula białko. Przy silnej alergii wystarczą mikroskopijne jego ilości. A chyba nie ma takiej względnie taniej metody produkcyjnej, która zapewniłaby całkowite oczyszczenie tłuszczu z cząsteczek białka.

Ale skoro już wiesz, że Twój pies nie reaguje na tłuszcz, to nie masz się czym martwić.

Link to comment
Share on other sites

Mineło pare dni :) obecnie jesteśmy po zmianie karmy  oraz przejściu trochę na gotowane. W sumie rano i wieczorem dostaje sucha karmę, a  w  ciagu dnia dwa posilki gotowane. Pies przestał sie drapac, kupy sa ladne nie mażą sie jak sie je zbiera.  

Link to comment
Share on other sites

Acana to dobry wybór,zresztą karma lepszej jakości niż Britt,ale to tak nawiasem. Jej skład podany jest na opakowaniu,przynajmniej powinien być bo tak robi każdy sprawdzony producent. Ponad to najwazniejsz ejest,ze sytuacja uległa poprawie i pies nie drapie się,nie wykazuje reakcji uczuleniowych.

Link to comment
Share on other sites

Na kurczaka albo na chemię w kurczaku - to najtańsze, bo najszybciej pozyskiwane mięso przy współudziale środków, które nie należą do tradycyjnego menu kurczaka ;)

Karmiąc gotowanym mięsem z dodatkami (warzywa, owoce, wypełniacz) trudno przeholować z białkiem. Zawartość białka w mięsie waha się w przedziale 14-18%. Ewentualnie 20-22% w czystym mięśniu.

Zresztą można to przeliczyć na kg masy ciała i zobaczyć, jak się ma do norm dla szczeniaka w tym wieku.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Witam, czy może mi ktoś polecić artykuł/ post , w którym znajdę jak rozplanować karmienie yorka do 2kg masy ciała (szczeniaczka)?[jestem nowa na forum więc proszę o wyrozumiałość;P ] karma royal canin junior(yorkshire terrier) sucha będzie okej ?z góry bardzo dziękuję :)

Link to comment
Share on other sites

powiem tylko tyle że royalowskie bytówki(m.in.ta która wymieniłas )są kiepskie i bardzo drogie.takich pytań jak twoje  w tym dziale jest dużo -na spokojnie poszperaj a znajdziesz.a najwięcej w tej kwestii powinien miec do powiedzenia hodowca który sprzedał ci psa

Link to comment
Share on other sites

Okej będę szukać w takim razie. Póki co od wczoraj walczymy z biegunką, już jest lepiej ale nie wiem czy właśnie to kwestia tej suchej karmy, której w sumie nie dostawał za wiele, oprócz niej dostawał ryż z kurczakiem np ( tak jak hodowca polecał), jutro idziemy na szczepienie więc jeszcze dopytam weta, choć nie wiem czy z uwagi na biegunkę, termin się nie przesunie.

Link to comment
Share on other sites

tak właśnie myślałam, no właśnie mówił, że ryż, kurczak gotowany warzywa. Możliwe, że od karmy którą ja podawałam, w niewielkich ilościach no ale jednak na takiego mikrusa mogło to spowodować właśnie biegunkę:/ zobaczymy, dzisiaj już tylko świezy kurczak i ryż, jesli przejdzie tzn, że ja tą karmą spaskudziłam :/

Link to comment
Share on other sites

no bardzo możliwe, że to mój błąd i przesadziłam z karmą suchą. w tej chwili (tfu tfu tfu żeby nie zapeszyć :P ) od 10 rano brak biegunki i nie podawałam karmy suchej od wczoraj. Zostanę póki co na gotowanych rzeczach, a karme zacznę po troszeczku wprowadzać jako smakołyk, jutro zakupię kurze łapki bo wyczytałam tu, że już mogę podawać ( chociać myślałam, ze jeszcze za wcześnie) kupię wędzoną jako przekąska zobaczymy jak zareaguje :) i póki co będę gotować, jutro jako urozmaicenie bo ile można pierś itp jeść :P kupię serduszko ugotuję zobaczymy :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ja daję mojemu psu rano, ok. 7 suchą karmę,a ok. 16- gotowane mięso. Puszek nigdy nie dawałam i dawać nie będę, odrzuca mnie już sam zapach, i nie jest to zapach świeżego, ugotowanego mięska :) W dodatku drogie to, ostatnio widziałam małe puszeczki 200g  royala za(!) 7zł. Za 30zł/kg kupiłam w mięsnym piękną wołowinkę :D A mięsa w royalu było coś ok. 60%. A na wyjazdy zabieram i tak suchą karmę, według mnie to wygodniejsze niż puszka, no ale już raz na jakiś czas tę puszkę można dać, też się nic nie stanie. 

 

To ja mam pytanie. Wszyscy piszą "gotowane mięso". Ale JAKIE :D? Bo kurczak gotowany to standard. Ale czy jakieś inne mięsko gotowane dla 8tyg szczyla się nada?

Link to comment
Share on other sites

Wiem, że 11 tygodniowe szczenięta powinny jeść 4x dziennie, ale co kiedy moje wcale nie mają na to ochoty? ;) Czy to dlatego, że jst tak gorąco? (u nas upały straszliwe). Okej, jeżeli jest mokre jedzenie to wtedy zjedzą (ale też nie zawsze i się "ociągają", ale nie zawsze mam czas je zrobić). Chwilowo dostają jedzenie tak jak starsza sucz, rano (koło 6-7) i wieczorem (18-19), bo jedzenie dawane w ciągu dnia się marnowało (chociażby rozmiękczone chrupki podlane mlekiem kwaśnieją), albo dawałam Ricie (ona zje wszystko i o każdej porze pod warunkiem, że nie jest to żarcie przeznaczone dla niej :P)
Jak to jest z tym żywieniem szczeniaka więc? Bo strzelam, że to nie tylko mój problem :P

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...