Jump to content
Dogomania

Dziwne wyniki, brak diagnozy - a pies cierpi... (Wrocław)


dase

Recommended Posts

Proszę o pomoc, może ktoś miał do czynienia z podobnym przypadkiem, lub jest w stanie wskazać lekarza z Wrocławia lub okolic, który ma doświadczenie z takimi problemami.

Suczka 9 letnia, problemy ze zdrowiem zaczęły się rok temu, od problemów z kolanem, potem pojawiło zakażenie pałeczką ropy błękitnej, a teraz są bardzo dziwne wyniki krwi. Weci rozkładają ręce, nikt dotąd nie potrafił nic konkretnego powiedzieć, leczenie mam wrażenie, że jest po omacku... A pies cierpi, musi być odizolowany od rodziny, także do bólu fizycznego dochodzi też kiepskie samopoczucie psychiczne :(

 

W załączeniu przesyłam skany kart informacyjnych wizyt. Poniżej wklejam mailowe informacje dot. badań krwi.

Mam olbrzymią nadzieję, że pojawi się cud i ktoś z Was będzie potrafił pomóc...

 

"W dniu 2015-03-10 10:46:23 użytkownik xxx> napisał:

W badaniach krwi wyszedł podwyższony poziom lipazy, jednak nie powinno być to problemem dla psa, tak czy siak musimy rozpocząć leczenie.
Limituje mnie jednak co innego. W morfologii wykazano obniżony poziom płytek (znacznie!) wiec powtórzyłam badanie na innym aparacie i również wyszedł obniżony dodatkowo podwyższony poziom retikulocytów - tego badania nie mogę przesłać bo mam tylko wynik papierowy.
Proponuję zatem zanim rozpoczeniemy leczenie wykonac powtórnie badanie morfologiczne krwi u was w lecznicy z uwzględnieniem płytek krwi oraz retikulocytów, ponieważ musimy wykluczyć ewentualny rozwój anemii lub innego problemu.

Póki nie sprawdzimy morfologii nie możemy rozpocząć leczenia.

proszę przekazać lekarzowi, że badanie powtórne wykonane było metodą 5-diff i oto zmienione parametry:
RET 125,1 K/uL (norma do 100)
PLT 121 K/uL (norma od 175)."

 

 

"W dniu 2015-03-11 14:45:54 użytkownik xxx> napisał:

 W badaniu krwi morfologia oznaczona maszynowo poziom PLT 118 ( 200 - 500 )
w rozmazie krwi płytki różnej wielkości dużo megapłytek liczone manualnie 435
retikulocyty procentowo w normie
w rozmazie widoczna anizocytoza oraz liczne nieprawidłowe krwinki
krew odesłano do dr.xxx w celu konsultacji"
Link to comment
Share on other sites

Brała Cipronex. Mógłby tak rażąco zaniżyć ilość płytek krwi?

Wet o tym nic nie wspomniał, wyglądał raczej na kogoś, kto pierwszy raz w życiu widzi tak niską ilość płytek i nie wie, z czego to wynika...

Link to comment
Share on other sites

Albo moze uważa, że to aż zbyt niski wynik?

Nie wiem jak to interpretować z pozostałymi nieprawidłowymi parametrami. Jedne wskazują na problem z trzustką, inne z tego co czytam, to mogą sugerować nawet i białaczkę.

Wszyscy rozkładają ręce :(

Link to comment
Share on other sites

trzeba zrobic rozmaz ręczny z krwi ,zobaczyc obraz

jeśli pies obecnie nie bierze żadnych leków powinien morfologie mieć raz jeszcze-nie wiem czy czytałas ulotke cipronexu-ma wiele niepożądanych działań dajacych odbicie m.in.we krwi(badania)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

O matko, jakbym o swoim psie czytała. Pojawienie się retikulocytów, obniżony poziom płytek, wcześniej świąd, hiperpigmentacja itd. To samo u mnie. Przeczytałam chyba cały internet (jak chuck norris) też o białaczkach, nowotworach itp. Będę śledzić Twój wątek, bo u mnie żadnej diagnozy nie ma, dopiero w poniedziałek powtarzam badania krwi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...