Jump to content
Dogomania

zasady przyznawiania championatów


jefta

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Jagoodka']Wiem to z pierwszej ręki od Czechów.
Aha i duży CAC to tylko CAC z międzynarodówki, CAC z klubówki u specjalistycznej liczy się jak mały CAC.[/quote]
"Moi" Czesi
"Meg, jestli se nepletu, tak u nás nění stanoveno, z jakého typu výstavy musí získaný CAJC být, podmínkou je, že musí být alespoň od 2 různých rozhodčích."
[URL="http://www.toller.cz/pokec.php"]Portál TOLLER.CZ[/URL]
no to teraz wiem ze nic nie wiem..

EDIT:

Może Ty masz na myśli dorosły championat? Bo faktycznie,w dorosłym jeden CAC musi być z międzynarodówki, i tak zresztą jest to ujęte u nich na stronie:
[B][SIZE=2]"Přiznání titulu Český šampion[/SIZE][/B]

Zašlete nebo osobně doneste:
- originál pp nebo jeho kopii a originál výstavní přílohy
- originál kartiček dokladujících získání čekatelství CAC
- nejméně od dvou rozhodčích
- nejméně ve dvou výstavních sezónách

U plemen [B]podřízených[/B] zkouškám:
- 2x CAC (nejméně 1x z mezinárodní výstavy)
- kopii certifikátu dokladující požadovanou zkoušku z výkonu"

Ale tego o wystawie międzynarodowej nie ma w opisie Junior Ch
[url=http://www.cmku.cz/index2.php?stranka=jak_na_to#cjsampion]ČeskoMoravská Kynologická Unie[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Jagoodka']Pytanko do tych co mają Championy Rumunii:
Jak długo czekaliście na dyplom??[/quote]

Moja znajoma ma - wydrukowali na miejscu na wystawie, wystawiała psa w klasie championów i zdobyła CACIB, a to jest jedna z metod na rumuński championat. Lepiej sobie nie zapomnieć o tym i od razu załatwic to na wystawie, potem może nie być ciekawie :lol:

Link to comment
Share on other sites

[quote name='musia']Przypominam - Championat Rumunii - 20 Euro.[/quote]
oj mi się zdaje, że płaciłam 30 euro :mad:
trzeba mieć ze sobą kopię rodowodu i jakiegoś championatu (w przypadku krótszej drogi czyli za cacib), jak chce się mieć od ręki na wystawie.
w ub. roku drukowali i w satu mare i w timisoarze.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...

[quote name='Cervarius']mam pytania odnośnie championatu Austrii-
czy to prawda, że do championatu Austrii nie liczą się CAC-e zdobyte w klasie champinów?
..[/quote]

[quote name='Cervarius']a może jakoś zmieniłay się przepisy w tym roku? kiedy robiłaś ten championat?....:hmmmm::niewiem:[/quote]


kolejna moja suka skonczyla ichtejszy Championat, wszystkie 4 CACe z klasy championow

Link to comment
Share on other sites

[quote name='simbik']Widzę że, na to pytanie odpowiedź nie padła, więc ja się podpytam. Czy ktoś zamieniał res.CAC na CAC w Czechach? Czy załączał jakieś pismo do wysłanego kartonika z res.CACem?[/quote]
hmm... ale czy tam resCAC przechodzi w CAC jesli jest po czeskim championie?
Chyba tylko 3 x resCAC zamienia sie w CAC

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Izoldas']Mam dwa pytania:Czechy - czy mogę zacząć liczyć czas potrzebny do uzyskania championatu od res. CAC ? (uzyskany za psem mającym już tytuł ch. Czech)[/QUOTE]

Widzę że, na to pytanie odpowiedź nie padła, więc ja się podpytam. Czy ktoś zamieniał res.CAC na CAC w Czechach? Czy załączał jakieś pismo do wysłanego kartonika z res.CACem?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Elitesse']z tego co wiem maga18 miala resy do championatu dla swojego grzywacza i nigdzie wczesniej tego nie wysylala - tylko juz razem z wnioskiem o Championat :roll:[/QUOTE]

Niestety jeżeli chodzi o grzywaczka [B]maga18[/B] to z pewnością chodzi o resy na Słowacji i wtedy chyba też bym tak zrobiła, ale tu chyba skrobnę mail do ich związku z pytaniem :lol:.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dziś wróciłam z Kijowa i mam dobre wieści :) Pies który jest np. Championem Polski dostanie jeden CAC w Kijowie automatycznie staje się Championem Ukrainy ( dyplom do odebrania tego samego dnia ) natomiast po uzyskaniu drugiego CACa - Grand Championem Ukrainy, więc legendy mówiące o tym, że jeden CAC nie daje Championatu Ukrainy są błędne.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Dla pewności zapytam: żeby zrobić Baltic Champion trzeba mieć chempionaty z Litwy, Łotwy i Estoni. I teraz tak, Ch Litwy = 3 x CAC (jeden duży), gdy psiak ma już Litewski Ch, może za jeden CAC dostać Ch Estoni (czy musi być na międzynarodówce?), a jak to wygląda teraz z Łotwą?:roll: Bardzo proszę o odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dorotal']Na championat Estonii potrzeba 1 CAC z dowolnej wystawy + championat dowolnego kraju.
Łotwa 3 CAC z dowolnych wystaw, odstep 1 rok i 1 dzien[/quote]
Dzięki:loveu:, a czy z młodzieżowymi jest tak samo, tylko bez ograniczenia czasowego?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...