Jump to content
Dogomania

zasady przyznawiania championatów


jefta

Recommended Posts

  • Replies 257
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 5 weeks later...

[quote name='jefta']spróbuj napisać tutaj:
[EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]

Próby pracy można robić od 6 do 24 m-ca, konkursy całe życie. Możesz robić tropowca, dzikarza, albo małych ras.
Tropowce są najłatwiejsze i większość je właśnie ma.[/quote]

Próby pracy sa teraz od 9 miesiecy.

[quote name='Talagia']Czy ktos wie dokladnie w jakich krajach sa wymagane próby pracy? Bo sama już nie wiem :razz:[/quote]

[quote name='Saskja']Na pewno Czechy i Słowenia, chyba Słowacja też. Od niedawna Estonia. Na pewno Szwecja.[/quote]

A nie sa tam raczej wymagane dyplomy z konkursów wyższej rangi?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

[quote name='Błyskotka']Czy do Championa Słowacji jest potrzebny jeden wniosek z wystawy międzynarodowej a reszta z krajowej ? Wniosek z wystawy klubowej jest jak krajowa wystawa czy jak międzynarodowa u nas ?[/quote]

CAC z klubowki = CAC z krajowki
co najmniej 1 CAC musi byc z miedzynarodowki
3 x r.CAC z miedzynarodowek = 1 "duzy" CAC
tylko jeden CAC moze byc zastapiony resami

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Od 1.01.2008 sa jakies zmiany w uzyskaniu championatów różnych krajów. Dowiedziałąm sie o tym beda ostatnio w danii gdzie uzyskujac CAC(byl wtedy juz ch innych krajow) moj pies zostal automatycznie championem DK a wczesniej potrzeba bylo min 3x CAC i ostatni w wieku podajze 24 miesiecy. Czy ktos ma moze jakies pisemko gdzie znajde te wszystkie zmiany?
Szukalam na stronie FCI ale bezowocnie, ciekawa jestemw jakich krajach sie to rowniez zmienilo.

pozdr.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Talagia']Czy ktos wie dokladnie w jakich krajach sa wymagane próby pracy? Bo sama już nie wiem :razz:[/quote]
słowacja i czechy na 100%, w estonii wprowadzono od ub. roku, w rumunii też trzeba mieć tzw. użytek do championatu, ale z tego co mi wiadomo, przepis ten nie jest przestrzegany. sprawdzę w kwietniu;)

Link to comment
Share on other sites

a ja mam takie pytanko odnośnie championatów...
Na stronie ZKwP jest napisane:

[COLOR=#666666] Certyfikat może otrzymać pies i suka, które ukończyły 15 miesięcy i uzyskały ocenę doskonałą z lokatą pierwszą w klasie pośredniej, otwartej, użytkowej i championów, bez względu na liczbę konkurentów. Trzy CWC, uzyskane od trzech różnych sędziów - w tym co najmniej jeden na wystawie klubowej lub międzynarodowej - są podstawą do przyznania psu (suce) tytułu ,,[B]Championa Polski[/B]”, pod warunkiem, że między pierwszym, a ostatnim wnioskiem upłynęło co najmniej 6 miesięcy.

[/COLOR]Czy, żeby pies został championem to musi mieć ocenę dosk. i 1lokatę startując tylko w jednej klasie? Czy może być tak, że np ma ocenę dosk i 1lokatę najpierw w klasie pośredniej, a później w otwartej? Czy to się łączy? Czy musi mieć kryterium spełnione tylko i wyłącznie w jednej klasie, np pośredniej lub tylko w otwartej?
Jak to jest?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='mindgame']wielkie dzięki :)[/quote]
Nie ma za co, dodam tylko, że oprócz oceny doskonałej i pierwszej lokaty pies musi otrzymać wniosek do championatu czyli CWC - dobrze jest tego dopilnować bo czasami przez niedopatrzenie nie zaznaczają w karcie oceny

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='narisowa']słowacja i czechy na 100%, w estonii wprowadzono od ub. roku, w rumunii też trzeba mieć tzw. użytek do championatu, ale z tego co mi wiadomo, przepis ten nie jest przestrzegany. sprawdzę w kwietniu;)[/quote]

Jeżeli nic się nie zmieniło od tego roku, to na [B]Słowacji [/B]championat można zrobić na dwa sposoby i NIE jest obligatoryjne posiadanie certyfikatu użytkowości, żeby pies był championem Słowacji:
[LIST=1]
[*]cztery CAC-e, w tym jeden z międzynarodówki,
[*]2 CAC-e, w tym jeden z miedzynarodówki - dla psów, które mają użytki.[/LIST]Tak jak już ktoś poprzednio pisał - jednego i tylko jednego CAC-a można zastąpić trzema res.CAC-ami.

W [B]Czechach[/B] natomiast, żeby pies został ichnim championem - pies [B]musi[/B] mieć użytki, jeżeli jest to rasa myśliwska; co do innych ras to niestety nie wiem.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maksiorek']Jeżeli nic się nie zmieniło od tego roku, to na [B]Słowacji [/B]championat można zrobić na dwa sposoby i NIE jest obligatoryjne posiadanie certyfikatu użytkowości, żeby pies był championem Słowacji:
cztery CAC-e, w tym jeden z międzynarodówki,
2 CAC-e, w tym jeden z miedzynarodówki - dla psów, które mają użytki.
[/quote]
jesteś pewien, że dla psów myśliwskich nie trzeba użytku???

Link to comment
Share on other sites

[quote name='narisowa']jesteś pewien, że dla psów myśliwskich nie trzeba użytku???[/quote]
Jeszcze raz podkreślam - jeżeli nic się nie zmieniło w przeciągu roku, to jestem absolutnie pewna, że na Słowacji [B]NIE[/B] [B]POTRZEBA[/B] użytku dla psów myśliwskich.
Natomiast w Czechach możesz mieć nawet sto "dużych" CAC-ów, ale jeżeli nie masz użytku, to Twój pies myśliwski nie może zostać championem Czech (informację mam potwierdzoną przez czeskiego sędziego VIII gr. oraz wieloletnią hodowczynię goldenów z Czech).

A Słowację od Słowenii odróżniam - ja piszę o zasadach przyznawania championatu na SŁOWACJI:angryy:.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='maksiorek']...
A Słowację od Słowenii odróżniam - ja piszę o zasadach przyznawania championatu na SŁOWACJI:angryy:.[/quote]

maksiorek nie denerwuj się moje zapytanie było bardziej do osób twierdzących, że na Słowacji musi być użytek;)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='sylrwia']maksiorek nie denerwuj się moje zapytanie było bardziej do osób twierdzących, że na Słowacji musi być użytek;)[/quote]
Się nie denerwuję, ja jestem niespotykanie spokojny człowiek i takie rzeczy nie są mnie w stanie wyprowadzić z równowagi:evil_lol:.
A tu link do czeskich championatów:
[URL]http://cmku.cz/dokumenty/182.pdf[/URL]

i słowackich:

[URL]http://skj.sk/sampion_SR.html[/URL]
[URL]http://skj.sk/english/slk_champ.html[/URL]

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

[quote name='narisowa'] w rumunii też trzeba mieć tzw. użytek do championatu, ale z tego co mi wiadomo, przepis ten nie jest przestrzegany. sprawdzę w kwietniu;)[/quote]

Nie trzeba. Sprawdzone. Mamy ich championat. Uzytku nie mamy.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='pati1033']a ja mam pytanie o Austrie- bo rozne opinie slysze i juz zglupialam, a nigdzie znalezc nie moge..
Czy jesli dostane res. CAC za psem, ktory jest championem Austrii, to czy pelen CAC przechodzi na mojego psa?[/quote]

tak i nie ma limitu res cacow tak jak np na slowacji

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...