Jump to content
Dogomania

Agresywny pies (Cocker) w stosunku do ludzi - proszę o pomoc!


Niewyspana

Recommended Posts

Witam.

 

Jestem właścicielką już prawie 3 letniego Cockera i mamy ogromny problem, który zaczął się praktycznie od samego początku.

Pies jest agresywny.

Kiedy go wzięłam (niestety pseudo) nie wiedziałam nic o wychowaniu, a tym bardziej o CS'ach i w związku z tym zaniedbałam to.

Za przewodnika wybrał sobie mamę (ona go głównie karmi, wszystko inne robię ja), a do całej reszty ma różny stosunek.

Potrafi pogryźć człowieka do krwi - taka sytuacja miała miejsce kila dni temu - pies lizał sobie łapę, ja chciałam zobaczyć co mu jest, więc się schyliłam, a ten wystartował na mnie z zębami powodując dwie (dość głębokie) rany na dłoni.

To już nie pierwszy taki przypadek - wcześniej też rzucał się bez ostrzeżenia, ale rany nie były takie głębokie.

Na wakacjach nawet rzucił się na mojego tatę, kiedy ten chciał się przysiąść do mamy (nie było mnie przy tym).

Rany były również do krwi.

Teraz widzę, że zaniedbanie tego wszystkiego było ogromnym błędem, jednak nie wiem, co teraz mogę zrobić.

Kilka dni temu miarka się przebrała i tata chce, żebym mu szukała albo nowego domu, albo do schroniska, a w najgorszym wypadku pies zostanie uśpiony.

 

Proszę o pomoc, bo już nie wiem, co mam robić.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...