Jump to content
Dogomania

Guest Agata185762548

Recommended Posts

Guest Agata185762548

Witajcie,jestm tutaj nowa wiec prosze o wyrozumiałość i łagodnosć :D Chciałabym w przyszlosci wraz z meżem miec rhodesiana ridgebacka (albo wyżła weimarskiego http://www.dogomania.com/forum/topic/146430-czy-wyżeł-weimarski-jest-dla-nas/ ) wiec chcielibysmy sie dowiedziec o nich kilka zeczy. Ile waża rhodesiany ? Jak dlugo moga zostawac same w domu? Jaki jest miesieczny koszt utrzymania rr? Może mieszkac w mieszkaniu? Czy rhodesian w razie potrzeby obronil by wlasciciela np. przed innym psem? Jak sie żyje na codzien z tymi cudownymi psami?
Będę bardzo wdzieczna za odpowiedz właściciela rhodesiana :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Agata185762548

Jednak będę czekała aż odezwie się jakiś właściciel lub hodowca rhodesiana i chętnie ze mną porozmawia i odpowie mi na moje wszystkie męczące pytania a jest ich duuużo :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Możesz mnie śmiało męczyć ;)

Rhodesian waży pomiędzy 35 a 45 kg. Im krócej zostają same w domu tym lepiej (i w młodości tym mniej zniszczeń). Moim zdaniem max maxów to 10 godzin po odpowiednio długim porannym spacerze (a nie sportowym siku). Dalej miesięczny koszt zależy jak rozumiany. Sama karma to ok. 300 zł plus zabawki, plus zniszczenia (a znudzony RR potrafi ostro pójść po bandzie). Może a nawet powinien mieszkać w mieszkaniu lub domu, na pewno nie nadaje się do ogrodu. Dla RRa najważniejszy metraż to Twoje łóżko i kanapa ;) nie wiem czy RR czy jakikolwiek inny pies obroni przed innym psem, w razie niebezpieczeństwa ze strony innego człowieka raczej będzie szczekał.

Na codzień żyje się z nimi cudownie. Trzeba tylko polubić poranne wstawanie, mnóstwo spacerów, socjalizacji, pomysłowości w dobrym i złym znaczeniu, RR będzie z Tobą związany niczym pepowina co jest straszne jak chcesz wyjechac na kilka dni bez psa, będzie kradł jedzenie, wszędzie będziesz miała rudą sierść i to przez większość roku.

Podsumowując: miałam jednego, mam następnego, planuje kolejnego ;)

Dla mnie jest to najwspanialsza rasa ze wszystkimi swoimi wadami i zaletami :)

Link to comment
Share on other sites

Cynamon pochodzi z hodowli Ciepły Dom i polecam z całego serca tą hodowlę :)

 

Jak chcesz wiedzieć coś więcej pisz śmiało na pw. Mogę Ci polecić jeszcze kilka innych hodowli w kraju w zależności o tego kiedy będziesz planowała malucha :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...