Jump to content
Dogomania

Filmiki youtube


REVOLUTION

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Jest niejaka szansa, że po tym kursie ktoś nauczy się liczyć do dwóch tysięcy, skoro tyle słów może zawierać pisemna pracka - zawsze to jakiś efekt nauki.

Sorry, takich mamy trenerów, jakie szkółki dają im świadectwa.

Tego rodzaju "egzamin praktyczny" zdałaby moja sąsiadka, która potrafi przed blokiem prowadzić na smyczy 13-letnią maleńką suczeńkę, puścić na sikanie, przywołać i zapiąć na smycz. Ale chyba nie miałaby dość kasy na dyplom, za to na pewno dość rozumu, aby nie proponować nikomu swoich usług.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Jeśli interesuje Cię frisbee to tutaj masz bardzo pomocne filmy:

 

https://www.latajacepsy.pl/akademia/wideo 

 

Możesz je też potraktować jako dobre wskazówki do tego jak się bawić i jak nakręcać psa na zabawkę - przydatne w nagradzaniu zabawą.

 

PS: Taki egzamin praktyczny jak na filmie powyżej robiliśmy po najzwyklejszym kursie posłuszeństwa w psiej szkole. Tylko, że psy czekające były blisko i trzeba było jeszcze zrobić trasę truchtem, pies miał oglądane zęby - chyba tak jak się robi na PT tylko, że bez aportu.

Link to comment
Share on other sites

Ten egzamin to takie mocno pocięte OB0, chodzenie jest tylko połowa trasy każdego, bez aportu i przeszkody, zostawanie połowę krótsze.

Nie wiem co fajniejsze: "piękny kontakt" z ręką trzymaną na szyi(może to jakaś wariacja na temat obi brytyjskiego i ich bolących wyrostków :P ) czy to że do egzaminu można podejść z psem nie swoim a każdym czyli w sumie można pożyczyć psa od kogoś kto trenuje i się jest trenerem...

 

jowita10503 a jakoś konkretniej o jakie szkolenie ci chodzi? O sporty czy bardzie prace behawioralną z psami?

Blog Magdy Łęczyckiej i jej filmiki do tekstów (najlepiej się to czyta jednocześnie oglądając) http://www.teamspirit.waw.pl/blog

Ostatnio zmieniałam laptop więc wszystkie zapisane filmidła poszły w las ale ten typ samokontroli mi się bardzo odpowiada https://www.youtube.com/watch?v=ipT5k1gaXhc&feature=youtu.be

Link to comment
Share on other sites

Ten egzamin to takie mocno pocięte OB0, chodzenie jest tylko połowa trasy każdego, bez aportu i przeszkody, zostawanie połowę krótsze.

Nie wiem co fajniejsze: "piękny kontakt" z ręką trzymaną na szyi(może to jakaś wariacja na temat obi brytyjskiego i ich bolących wyrostków :P ) 

O właśnie, oglądałam kiedyś obi z Cruftsa i wszystkie panie szczypały swoje bluzki - to tak można na zawodach?

Link to comment
Share on other sites

O właśnie, oglądałam kiedyś obi z Cruftsa i wszystkie panie szczypały swoje bluzki - to tak można na zawodach?

Z tego co kojarzę to u nich to jest w regulaminie jest jakoś nawet opisane. Ogólnie można i jest to u nich normą. Ale oni inny regulamin mają niż my. U nas raczej by nie przeszło(a na pewno by poleciały punkty).

Link to comment
Share on other sites

Podczas treningu w rączce jest jedzonko - potem pies idzie "na kontakcie" z ręką trzymającą smakołyk.

Bez rączki też się tak da, było parę osób co to "pluło" jedzeniem trzymanym w ustach za kontakt :p

W Anglii ogólnie jest taka maniera żeby tak rękę trzymać i oni wszyscy tak robią. A to jak uczą to chyba indywidualna sprawa zawodnika. Choć w przypadku zamieszczonego filmiku widać że haszczak się bardzo ożywia na widok ręki i nagle ma dużo lepszy kontakt. Tylko jakoś nie z przewodnikiem a ręką...

Link to comment
Share on other sites

Dance_macabre, chodzi mi o szkolenie sportowe, głównie obedience, filmiki Łeczyckiej obejrzałam milion razy, tak samo Joanna Hewelt i Ditte Anderson, poza tym inne filmiki trenerek ze Szwecji, Norwegii:) Coś jescze polecicie? Mogą być też takie z pracą ze szczeniakiem, pracą nad motywacją, skupieniem:)

Link to comment
Share on other sites

Dance_macabre, chodzi mi o szkolenie sportowe, głównie obedience, filmiki Łeczyckiej obejrzałam milion razy, tak samo Joanna Hewelt i Ditte Anderson, poza tym inne filmiki trenerek ze Szwecji, Norwegii:) Coś jescze polecicie? Mogą być też takie z pracą ze szczeniakiem, pracą nad motywacją, skupieniem:)

Beate Biesenbach https://www.youtube.com/user/Knoxl ?

Link to comment
Share on other sites

Oo, dance_macabre dzięki, tych nie oglądałam:) To proszę o więcej, mogą być sztuczki też, coś wyczynowego z psem ala gimnastyka z psem, bo mam psiaka bardzo ruchliwego, rally-o też może być:) A co do obi lubie filmiki, na któych widać nie tylko efekty ale też urywki pracy:) Bardzo mi odpowida styl pracy Ditte. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...