Jump to content
Dogomania

Czym czesać psa z miękką sierścią i gęstym podszerstkiem ?


BlackSheWolf

Recommended Posts

Witajcie

Wiem, że tematów było wiele takich ale ja jestem w kropce. Zupełnie nie wiem czym czesać Lisia. Jest to kundelek, trochę wygląda jak chihuahua.
Ma bardzo miękką sierść, wręcz bym powiedziała że puch. Albo jak włosy ludzkie. Bardzo miękkie.
Podszerstek teraz wychodzi całymi garściami. Fruwa mi po całym domu :P

Do tego często ma łupież, a sierść na uszach czy ogonie mu się elektryzuje.

Co najlepiej kupić do czesania? Grzebień średnio się sprawdza, za mało wyczesuje. A szczotka zwykła to też nie był dobry pomysł.
I jak dbać o takie specyficzne futerko ;)

th_p.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja mam dla swojego puchacza furminator (a w zasadzie podróbę z allegro) i trymer hakowy. Do tego grzebień najzwyczajniejszy na koniec czesania i jest OK. Co do łupieżu - nie pomogę, w zasadzie łupież może występować z różnych przyczyn, nawet choćby takich jak zła dieta czy za suche powietrze w domu...

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

U nas nieco przycinał włos okrywowy. Dlatego właśnie stosowałam razem z trymerem hakowym, trymer jest mniej "inwazyjny", przynajmniej u nas, a furminatorem można dokładniej psa wyczesać po wstępnym przetrymowaniu. 

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taki z dwoma rozstawami ząbków i wszystkie równej długości - rzadszym czeszę na początku, bardziej gęstym po wcześniejszym przeczesaniu tym pierwszym. Ale mój pies ma inny typ włosa. Niemniej myślę, że gęsty grzebień będzie wyciągał podszerstek. Jeśli masz wątpliwości, zafunduj sobie/psu jedną wizytę u groomera - pomoże Ci dobrać narzędzia oceniając sierść psa, że tak powiem, namacalnie ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...