Jump to content
Dogomania

Czy pies może...?


krzemi

Recommended Posts

Witam jestem na forum nowa, ale psa mam od dawna. Szukamy jakiegoś fajnego zajęcia i chciałabym nauczyć Mikę łapania frisbee. Mika jest mieszanką rasy australijski kelpie (ten sam wygląd, budowa i temperament :) ) ma ponad 2 lata. Już od lata ćwiczyłyśmy skoki przez stacjonaty i nigdy nic jej nie było. Zawsze była oczywiście rozgrzewka. Czy możemy tak po prostu zacząć ćwiczyć dogfrisbee? Mam jeszcze jedno pytanie: czy ktoś doświadczony w tym sporcie wie od czego zacząć? Jak najlepiej uczy się psa łapania krążka, żeby pies traktował to jak dobrą zabawę, a nie jak przykry obowiązek? Wiem z doświadczenia, że nauka psa nie zawsze jest tak prosta jak to wygląda... Załączam zdjęcia, aby pokazać jak pies jest zbudowany i podobieństwo do ras pasterskich, jeśli to coś pomoże :D Z góry dziękuję za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 year later...

Ja mam kunelke z tych bardziej jamnikowatych do 10 kg i za frisbee lata super!  Potwór skacze nam na ok. 2m i jest lepsza niż nasz drugi pies.

Weterynarz nie stwierdził żadnych póki co przeciwwskazań, jedynie co może być na starość to krzywe przednie łapki, ale to wiele kundelków tak ma nawet jeśli żyje tylko na podwórku.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...