Jump to content
Dogomania

Wystraszony Cinek szuka domu!


pralinka94

Recommended Posts

Cinek to około roczny, średniej wielkości psiak. W pierwszym kontakcie z obcym mu człowiekiem - nieufny, reaguje szczekaniem oraz wycofaniem (NIE JEST to agresja). Trzeba poświęcić mu chwilę uwagi, być ostrożnym w ruchach, najlepiej przekupić smakołykiem, aby zdobyć jego zaufanie. Gdy to się uda, Cinek zachowuje się jak typowy psiak w jego wieku - domaga się ogromnych ilości pieszczot, zabawy i spacerów, a najlepiej to wszystko naraz. Chłopak jest bardzo pojętny, już na drugim spotkaniu ze swoim opiekunem zaczął reagować na swoje imię oraz nauczył się komendy "siad". Na spacerze potrafi pociągnąć na smyczy, ale potrafi iść też grzecznie. Na większość psów reaguje szczekaniem, sprowokowany również odpowiada. Cinek to nieufny, rozbrykany młodzieniec, który potrzebuje dość konsekwentnego opiekuna, który zapewni mu dużo ruchu i cierpliwości. Nie powinien trafić do domu z małymi dziećmi.
Psiak przebywa w Katowicach.
 
Kontakt:
Paulina 792304398
 
 
Oto Cinek:
DSC_5914.JPG
DSC_5902.JPG
DSC_5892.JPG
DSC_5901.JPG
Link to comment
Share on other sites

Przepraszam za nieobecność, niestety gościa nie było... nie zjawił się.

 

Magda zrobiła wczoraj super sesje Cinkowi, dziękujemy :)

 

Jeżeli chodzi o samego Cinka, to chłopak nie lubi niestety obcych mu osób ani obcych psów. Nie ufa nikomu, na spacerze potrafi wyskoczyć do drugiego człowieka warcząc i szczekając, jednak nie jest to reguła, ponieważ potrafi również przejść grzecznie. Tak czy siak trzeba sie z nim bardzo pilnować i mam wielki dylemat, jakiego domu mu szukać... bo Cinek po zapoznaniu (a naprawdę nie zajmuje to wiele czasu, wystarczy przy nim przykucnąć, dać chwile, najlepiej dać smakołyka, poczekać, a po chwili sam podejdzie) jest fantastycznym, wesołym szczeniorem, któremu brakuje człowieka. Ja po 3 spacerach mogę zrobić z nim wszystko, tak samo jak inni, którzy z nami spacerowali. Milo, Frytkę i inne psy, z którymi się zapoznał, również akceptuje. Tylko co z tego, jakby znalazł nową rodzinę, która zdobyłaby jego zaufanie, jeżeli nikomu innemu ufac nie będzie? Kto wytrzyma jego ciągłe wyskoki na krewnych, przyjaciół czy zwykłych ludzi na ulicy? A jak coś się kiedyś stanie? Jak dla mnie to Cinek tylko straszy i daje ewidentnie do zrozumienia, że nie chce, żeby obcy ktoś zbliżał się do niego, on nie ufa, boi się. Na pewno sporo ćwiczeń przed nami, jednak boję się, że jego pobyt w schronisku zwiększy jego lęk i będzie bardziej zestresowany... przydałby się na już dobry dom. 

 

A teraz trochę przyjemniejszych rzeczy ;)

 

DSC_0033.JPG

DSC_0036.JPG

DSC_0038.JPG

 

DSC_0034.JPG

 

 

Bardzo prosimy o zmianę zdjęcia na stronie schroniska na to pierwsze ;)

Link to comment
Share on other sites

 

Ja rozgłaszałabym Cinka do pilnowania np. firmy. Wiem, że firma wszystkim nam się źle kojarzy, jednak ostatnio np. Abra poszła do pilnowania firmy i było to dla niej wspaniałe rozwiązanie, a firma naprawdę w porządku i ludzie psiolubni. Oczywiście trzeba by najpierw dokładnie sprawdzić warunki.

Link to comment
Share on other sites

A może ewentualnie szukać mu domu z ogrodem? Tylko tu też potrzeba odpowiedzialnych ludzi, którzy pracowali by nad jego zachowaniem np. przy znajomych i rodzinie. Mam nadzieję, że znajdzie się ktoś odpowiedni. Firma po dokładnym sprawdzeniu też może być dobrym rozwiązaniem

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...