Jump to content
Dogomania

Szpic wilczy -nawrót agresji


tulasy

Recommended Posts

Właściciele naszego Lidera zwrócili się do nas z prośbą o pomoc, a raczej z prośbą o znalezienie nowego domu dla prawie 4-letniego Lidera z naszej hodowli. Od początku był psem dominującym i już wcześniej było z nim trochę problemów, bo znaczył mieszkanie i próbował atakować "intruzów"przychodzących do domu właścicieli. W związku z tym, iż nie było w planie wystawianie, zapadła decyzja o kastracji i tak się stało.
Był spokój ,aż przyszło na świat dziecko. Dziecię ma 5 m-cy i zacznie niedługo raczkować a Lider znów zaczął obsikiwać mieszkanie i atakować nawet swoich jak ktoś dzwoni do drzwi. No i zrobił się poważny problem, bo trudno żeby maluszek raczkował po obsikanej podłodze a do tego nie ma pewności jak będzie zachowywał się pies przy raczkującym dzieciątku.
Najchętniej wzięłabym go do siebie i poszła na szkolenie- ale mam 3 samce(dwa mudi i Jankes-szpic wilczy ), które dosyć długo ustawiały relacje miedzy sobą. W chwili obecnej już jest spokój - dwa starsze tolerują się a nawet unikają kontaktu, a młody mudi po zeszłorocznym wypadku,  jest przez Jankesa tolerowany tylko czasami awanturuje sie ze swoim ojcem.Gdyby nastał nowy samiec zaczęłyby się draki i stabilizacja skończyłaby się.
Właściciele nie mają możliwości pójść z nim na szkolenie, bo właściciel pracuje całymi dniami a pani zajmuje się dzieckiem.
Może ktoś słyszał o kimś kto szuka psa (najlepiej do domu z ogrodem),który byłby doskonałym stróżem.
Bardzo mnie smuci ta sytuacja i naprawde nie wiem jak to rozwiązać
Basia

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...