Jump to content
Dogomania

Pies goni za zwierzyną, ptakami i nie reaguje na żadne przywołania


krulindra

Recommended Posts

Jowita, masz absolutną rację. Mi chodziło o umiejętność rozróżnienia na forum w czyje porady na forum się zagłębić, a które sobie odpuścić - jak już jesteśmy na forum i mówimy o forum ;) A i tak trener zawsze powinien być podstawą.

 

Powodzenia w kopaniu prądem psa, który ma w dupie przewodnika w celu "obrzydzenia" mu pogoni za zwierzyna.

Ale tu nikt w żadnym miejscu nie napisał o "kopaniu prądem psa, który ma w dupie przewodnika ..." tylko o UMIEJĘTNYM zastosowaniu OE pod okiem wykwalifikowanej osoby. Diabeł tkwi w szczegółach i ... czytaniu ze zrozumieniem (że tak się z lekka na koniec wyzłośliwię ;) )

Link to comment
Share on other sites

"Czekaj czekaj, jagi strasznie wrażliwe?"

 

 

Tak. Dodam, że jednocześnie pobudliwe, agresywne, z mocnymi popędami  i baaardzo specyficznie reagują na stres. To NIE WYKLUCZA wrażliwości.

A sposób traktowania przez Panów Myśliwych nie poprawia sytuacji. :smile:

Link to comment
Share on other sites

Agresywne? To psy rodzą się z agresją? ;)

Jagi są specyficzne, ale chyba ostatnie co bym o nich powiedziała to to, że są miękkie, czy tam wrażliwe. To nie są cechy ani norowca, ani dzikarza.

Może jeszcze zdefiniuj wrażliwość, bo nie wiem, czy się dobrze rozumiemy.

 

na marginesie - nie wszyscy myśliwi lubią pracować z jagami, właśnie dlatego, że są twarde i nie mają instynktu samozachowawczego, żadnego. A i tak są już trochę utemperowane w porównaniu do pierwotnej wersji.

Link to comment
Share on other sites

"roznego rodzaju zawody" nie pomoga na gonienie zwierzyny.

... tylko na rozumienie istoty popędów i mówiąc kolokwialnie "działania psa" , np. będącego pod wpływem skrajnie silnego pobudzenia  ;)

 

 

 

Agresywne? To psy rodzą się z agresją? ;)

Tak, z tego co mi wiadomo podlega dziedziczeniu. Podobnie jak lękliwość. Ja bym to okresliła jako fundament. Socjal, wychowanie, szkolenie jest jak budowanie na tym genetycznym fundamencie. A z wrażliwością jest tak jak pisze Berek, przy czym co do definicji, wolałabym to zostawić bardziej doświadczonym, co to trafniej to ubiorą w słowa.

Link to comment
Share on other sites

... tylko na rozumienie istoty popędów i mówiąc kolokwialnie "działania psa" , np. będącego pod wpływem skrajnie silnego pobudzenia  ;)

 

no spoko. mozesz wierzyc, ze jak ktos trenuje obi czy agility to wie, jak dziala wyzel na polu i bedzie umial oduczyc go gonienia zwierzyny:)))) w mikolaja tez mozesz wierzyc. to twoja sprawa.

Link to comment
Share on other sites


Tak, z tego co mi wiadomo podlega dziedziczeniu. Podobnie jak lękliwość. Ja bym to okresliła jako fundament. Socjal, wychowanie, szkolenie jest jak budowanie na tym genetycznym fundamencie. A z wrażliwością jest tak jak pisze Berek, przy czym co do definicji, wolałabym to zostawić bardziej doświadczonym, co to trafniej to ubiorą w słowa.

Mhm. Widziałaś jagi u myśliwych? Jak się zachowują?

Bo nie wiem skąd się wzięła ta agresja - btw w stosunku do kogo? Ludzi, psów?

 

Jagi są mocno pobudliwe, ale nie są histeryczne.

Link to comment
Share on other sites

Było stwierdzenie, że jagi są agresywne. Jagi jako rasa, czyli zakładam, że chodziło o całą populację.

Bo to, że mogą być agresywne - oczywiście, całkiem łatwo do tego doprowadzić.

Poczekajmy na Berek - może zechce rozwinąć. Ja w jej głowie nie siedzę, ani nie mam jej doświadczenia, więc jej nie wyręczę ;) Jedno co zauważyłam, to że jak coś pisze, to ma ku temu przesłanki, więc sama jestem zainteresowana. Ale że napisałaś ogólnie "czy psy mogą ...", to odpisałam, że tak mogą, bo nie wiem z kim piszę i czy to było na serio, czy żartobliwie, czy uszczypliwie, czy jeszcze inaczej ;) Jagów nie ruszałam.

Link to comment
Share on other sites

Aniusiu a może tak DLA ODMIANY, zamiast tylko pisać, że to jest złe, tamto złe, ty nic nie wiesz, w dupie byleś i gówno widziałeś, to napiszesz autorowi postu jak ma pracować z psem żeby oduczyć gonienia zwierzyny? Na co przełożyć instynkt psa?? Bo Ty tylko umiesz krytykować, ale dodać COŚ SENSOWNEGO to nie bardzo, a przecież taki znawca z Ciebie z tej grupy VII.... 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Mi się wydaje, że w szkoleniu najważniejsza jest więź i komunikacja na linii właściciel-pies, nawet jeśli chodzi o psy myśliwskie. Każdy dobry szkoleniowiec, który osiąga sukcesy ze swoim psiakiem, gdzie widać że ten psiak pracuje z radością, potrafi wyszkolić psa, nauczyć właśnie tego co najważniejsze. Warto więc udać się do takiej osoby.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...