Jump to content
Dogomania

Pies goni za zwierzyną, ptakami i nie reaguje na żadne przywołania


krulindra

Recommended Posts

Jeśli chcesz dyskutować z autorytetami, proszę. Sama próbowałam, nie radzę. W końcu mają większe doświadczenie. Może nam też uda się takie zdobyć:)

Tak naprawdę wszyscy jesteśmy po prostu miłośnikami psiaków, a dogadać się nie idzie:)

Myślę, że każdy ma trochę inne spojrzenie na psa: jednemu wystarczy że jest grzeczny, wykonuje polecenia, nie ciągnie na smyczy podczas spacerów, inni mają ambicje startują w zawodach, jeszcze inni polują z psiakami, a ostatnim wystarczy że pies po prostu jest i każdego trzeba trochę zrozumieć :)

Psiak natomiast potrafi dopasować się do swojego człowieka, czasem dużym kosztem. Niestety nadal wiedza ludzi o psiakach jest malutka, sama kiedyś taką miałam, teraz troszkę większą, aczkolwiek w porównaniu z niektórymi z Was i tak maleńką :)

Link to comment
Share on other sites

ja nie aspiruje do bycia autorytetem. nie mniej jednak psy z gr 7, ich psychike, problemy, ktore moze miec z nimi wlasciciel znam bardzo, bardzo dobrze i wiem, jak trzeba sobie z nimi radzic. to jest moja codziennosc.


To czemu zadna sensowna rada sie do tej pory nie podzielilas?
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

"mnie serio dziwi to, ze macie taki idiotycznie negatywny stosunek do ludzi, ktorzy maja wyzly-dobrze wychowane, ogarniete, startujace w ft,"

 

 

Ostatnio trochę spanieli bretońskich (WYŻŁY!) zdarzyło mi się widzieć, rozmawiać o ich szkoleniu, testować.

Cóż mogę rzec? Trochę to smutne, te super-wyszkolone psy; szkoda, że fakt że się ludzi słuchają (bo naprawdę to nie jest coś, co można nazwać świadomą współpracą) ma miejsce nie dlatego, że są szkolone, tylko POMIMO tego.

Co prawda świadczy to o rasie dość dobrze (że jednak działają...) ale - no. Szkoda. Potencjał to one mają duży.

 

Niezbyt przyjemne dla mnie było odkrycie że psy które - no właśnie - w polu jeszcze naprawdę "wyglądają", w bezpośrednim kontakcie z ludźmi się co nieco rozsypują.

Ale to nie jest tak, że one mają taaakie popędy, że klękajcie narody, żadna inna grupa poza tą nie ma taaakich popędów.

Raczej o to, że szkolenie psów myśliwskich polega na ociosywaniu takim, żeby jako tako dało się z tym zwierzęciem działać w polu albo na próbach - zaś nieumiejętność wejścia w niuanse niestety wychodzi w "suchym" posłuszeństwie.

 

Negatywny stosunek do tzw. menerów właśnie ostatnio się u mnie pojawił, więc.

Przedtem go nie było. :-(

Link to comment
Share on other sites

Brezyl, Sowa, Berek, jednym slowem, tzn zdaniem, cytując A_nusie, ” w dupie byłyście, gównoście widziały". Niektóre z was/nas są za młode, inne za stare. A kto z wyżłem na polowania nie chodził ten guzik o psach wie :)
A_nusia oe ma, używa, ale innym poleca gwizdek. Pewnie z tą obrożą jak Clinton z trawką, ma, ale mocno guzika nie naciska. a potem
Ponadto, co to za poziom "mistrzostwa Polski"? Przy psach A_nusi, które zaliczyły próby pracy to pikuś :)

Link to comment
Share on other sites

Brezyl, Sowa, Berek, jednym slowem, tzn zdaniem, cytując A_nusie, ” w dupie byłyście, gównoście widziały". Niektóre z was/nas są za młode, inne za stare. A kto z wyżłem na polowania nie chodził ten guzik o psach wie :)
A_nusia oe ma, używa, ale innym poleca gwizdek. Pewnie z tą obrożą jak Clinton z trawką, ma, ale mocno guzika nie naciska. a potem
Ponadto, co to za poziom "mistrzostwa Polski"? Przy psach A_nusi, które zaliczyły próby pracy to pikuś :)

 

mistrzostwa polski w czym?

 

 

 

 

a_niusia po prostu wie, jak nalezy uzywac gwizdka i oe, gdy pracuje sie z wyzlem.

a ty NIE.

Link to comment
Share on other sites

... ciekawe, czy tylko podczas prób pracy, czy na zwyczajnych spacerach tyż.

 

DDD

 

P.S.

Swoją drogą, to naprawdę ciekawe, to mitologizowanie różnych ras czy całych grup. Poczciwe bordercie na przykład - na forach bc aż roi się od wypowiedzi z których wynika że wyklęty powinien być ten, kto do tego owczarka nie dokupi sobie kierdla owiec, ewentualnie nie będzie szkolił i dawał intelektualnej roboty borderkowi przez jakieś osiem, dziesięć godzin dziennie. :-)))

Najśmieszniejsze że na tych samych forach niemal zerowym powodzeniem cieszą się działy "SPORT" i "SZKOLENIE", czasem ktoś coś napisze w WYCHOWANIU, natomiast gigantyczną klikalność mają WYSTAWY oraz ZDJĘCIA NASZYCH PIESKÓW.

 

Podobnie zresztą jest u owczarkowiczów niemieckich, tylko oni nie wariują z owcami. Ale te zalecane czterogodzinne spacery dzień w dzień - to jest rozczulające.

 

Dalej, dogarze - uuu, bardzo przejęta sobą kasta. W zasadzie nie wiadomo, jakim cudem ktoś sprzedaje w psy tej rasy skoro wolno je mieć tylko takiemu, co już je miał (co zasadniczo dosyć ogranicza krąg odbiorców).

 

Niektórzy terierowicze też idą w tym kierunku, przy czym u nich dominuje mit Diabolicznego Teriera Z Którym Nikt Oprócz Mnie Nie Da Sobie Rady (tu oczywiście sztandarowy przykład, biedne, strasznie wrażliwe jagdy od lat padające ofiarą tego mitu, czasem w tej kategorii pojawiają się też irlandzkie teriery, hue hue). 

 

I tak dalej, i tak dalej.

Link to comment
Share on other sites

A propos ras to chciałabym tylko przypomnieć, że założycielka tematu nie ma wyżła. Ma mieszańca, który BYĆ MOŻE ma w sobie coś z wyżła. Czyli może, ale wcale nie musi pracować na popędach grupy VII i tak samo z jego psychiką.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

też mam mieszańca, cechy norowca, uwielbia zabawę i myślę że nie cierpi z powodu niepolowania, przynajmniej nie wygląda

M.in. dlatego, że wzięłaś sobie do serca porady doświadczonych osób, którym z niezrozumiałych dla mnie przyczyn, próbuje się tutaj udowodnić coś, co mówiąc delikatnie jest dalece niestosowne i nietaktowne. Osobiście - nie ogarniam tej kuwety ... A Berek, Sowę i Cavecanem podziwiam za cierpliwość.

Link to comment
Share on other sites


 

Niektórzy terierowicze też idą w tym kierunku, przy czym u nich dominuje mit Diabolicznego Teriera Z Którym Nikt Oprócz Mnie Nie Da Sobie Rady (tu oczywiście sztandarowy przykład, biedne, strasznie wrażliwe jagdy od lat padające ofiarą tego mitu, czasem w tej kategorii pojawiają się też irlandzkie teriery, hue hue). 

 

 

Czekaj czekaj, jagi strasznie wrażliwe? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...