Jump to content
Dogomania

Pies schudł , brak apetytu .. Proszę o pomoc


sylwiaaak1111

Recommended Posts

Witam od pewnego czasu   mój pies 8 miesięczny owczarek niemiecki schudł , stracił apetyt. Po wizycie u weterynarza , który wykrył robaki w kale chociaż jest odrabaczny , zastosowaliśmy mocne tabletki na każdy rodzaj robaków . Dzisiaj mija ostatni trzeci dzień odrobaczania , a pies nadal nie chce jeść... Co moze być przyczyną ? Dostaję bardzo dobrej jakości karmę husse oraz surowe mięso ..Czy mogą być to oznaki chorej trzustki 

Link to comment
Share on other sites

to ogólnie  potrwa może tydzień od pozbycia się robali
Podaj mu może karmę z jogurtem naturalnym ;)

ja mam podobny problem z moim owczarkiem - suka ma 3 lata - a do tego bardzo intensywnie linieje
I muszę zrobić badania na trzustkę i na tarczycę i dopiero się wyjaśni co jest nie tak

Link to comment
Share on other sites

Witam od pewnego czasu   mój pies 8 miesięczny owczarek niemiecki schudł , stracił apetyt. Po wizycie u weterynarza , który wykrył robaki w kale chociaż jest odrabaczny , zastosowaliśmy mocne tabletki na każdy rodzaj robaków . Dzisiaj mija ostatni trzeci dzień odrobaczania , a pies nadal nie chce jeść... Co moze być przyczyną ? Dostaję bardzo dobrej jakości karmę husse oraz surowe mięso ..Czy mogą być to oznaki chorej trzustki 

może był tak masywnie zarobaczony że te "toksyny"z obumierajacych robali podtruły psa(głównie wątrobe)

Link to comment
Share on other sites

no  wiec jest po zdjęciu RTG i badaniu krwi...

We krwi nic nie znaleziono ( wszystko w normie )

W kale znalezione widoczne kawałki kości o ostrych fragmentach - z mojej winy kur.... 

Zdjęcie RTG ujawniło zgazowanie jelit cienkich , brak kału w jelicie grubym , żołądek wypełniony treścią pokarmową .

Test strawnościowy miał robiony , klisza zrobiła się jakiegoś tam koloru i trzeba znowu wysłać krew i zbadać dokładnie czy nie ma chorej trzustki . 

Dostaje antybiotyki Biovetalgin oraz Clamoxyl  , mam dodawać siemienie lniane  . Niestety ja u nniego poprawy nie widzę , no moze coś nie coś ruszy tej karmy ale to w znikomych ilościach.... Nie wiem co dalej robić :(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...