Jump to content
Dogomania

Czas zarażania


Sann

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie, ile czasu po ugryzieniu psa przez kleszcza musi upłynąć, żeby zarazić go pierwtniakiem babeszjozy lub boreliozą?

Dodam, że mieszkam w obszarze o wysokim występowaniu kleszczy (woj.lubelskie). 2 dni temu mojej suni (Shih Tzu 5 miesięcy) wyciągnęłam kleszcza, złapała ona go na podwórku w ciągu 10 minutowego spaceru, bo jeszcze przed spacerem nic nie było, a już wieczorem o 20.00 znalazłam dziada wbitego, ale nie napitego. Dzisiaj sunia zachowuje się normalnie, je, pije, biega, bawi się. Po kleszczu został strupek mniejszy niż główka szpilki. Czy robić jakieś badania w kierunku tych chorób?

 

Pozdrawiam z Sisi :)

Link to comment
Share on other sites

Wilczocha W dniu kiedy Sisi złapała kleszcza jeszcze nie była zabezpieczona, wychodziliśmy tylko na smyczy na podwórko i chodziła tylko na trawce przy kostce, nie puszczałam ze smyczy. Na drugi dzień zakupiłam Fypryst. Już jest zabezpieczona. Nie sądziłam, że to cholerstwo i na podwórku się czai. Już teraz wiem, że gdziekolwiek wychodzę z psem, czy to na smyczy, czy bez musi być zabezpieczony. Mój błąd, który teraz kosztuje mnie sporo stresu.

 

Gryf80 wyciągnęłam jeszcze dobrze nie wkręconego, nie był w ogóle napity, po kleszczu został niewielki strupek, żadnego obrzęku czy guzka nie ma. Dzwoniłam do weta, kazała czekać i obserwować, podała numer do siebie, jakby dzisiaj czyli w niedzielę wystąpiły jakieś objawy, to na sygnale do niej na badania i na ewentualny zastrzyk. Dzisiaj mija 3 dzień, Sisi jest wesoła, nie ma żadnych zmian w jej zachowaniu, je normalnie, biega, szaleje i sępi o jedzenie.

 

Dziękuję Wam za odpowiedzi :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...