Jump to content
Dogomania

Pies nie chce jesć suchej karmy


Nieperfekcyjna

Recommended Posts

Witajcie. Jestem właścicielką 2,5-miesięcznego  pekińczyka. Mam pewien problem, ponieważ mój maluch nie chce jeść suchej karmy. Kupiłam karmę Acany dla szczeniaków małych ras. Nie wiem czy powinnam zmienić karmę, czy zastąpić ją czymś innym i dać psiakowi spokój z suchą karmą. Liczę na Waszą pomoc ;) z góry bardzo dziękuję za każdą odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

Osobiście uważam, że pies bardzo mądry jeśli nie chce jeść produktów ubocznych z mięsa :P
Oczywiście możesz kombinować z różnymi karmami, lub poczekać aż pies zgłodnieje, lub mieszać na początek suchą z puszką... Albo poczytaj o diecie Barf, wtedy jadłby prawdziwe mięso, nie chrupki. Opcji masz sporo.

Link to comment
Share on other sites

A co piesek jadł wcześniej? Jeśli był karmiony karmą z polepszaczami smaku to karmy bez dodatków nie będą mu smakowa na początku, trzeba go przestawić. Daj mu dobrą mokrą karmę. To mały piesek, karmienie puszkami nie wyjdzie drogo.

Link to comment
Share on other sites

Jak z jego kiełkami? Szczenięta często zaczynaja marudzić na susz, kiedy ząbkują. Wielu właścicieli łamie się i rezygnuje z suchych karm. Inni decydują się na przegłodzenie psa lub wprowadzenie żelaznej konsekwencji (wystawiasz miskę na 15 minut, jeśli pies nie zje - zabierasz i w kolejnej planowanej porze karmienia powtarzasz ten rytuał, oczywiście, nie dając niczego innego, żadnych przekąsek, przysmaków itp.; po kilku ominiętych posiłkach powinien zrozumieć, że zje to, co ląduje w misce - albo nic). Możesz też kombinować z próbkami innych suchych karm, aż znajdziesz taką, która zasmakuje na dłużej, ewentualnie obecną karmę dosmaczać (np. twarogiem, jogurtem naturalnym, zmiksowanymi podrobami, odpowiednim olejem, odrobiną surowego mielonego mięsa). Innym wyjściem jest zalanie karmy odrobiną wody, bulionu lub wywaru na kościach bez soli, aż trochę zmięknie (może psiak ma obolałe dziąsła i w takiej postaci szybciej zaakceptuje posiłek).

Link to comment
Share on other sites

Pani, od której kupiłam małą powiedziała, że u niej też nie chciała jeść suchej karmy. Z zębami wszystko ok. Mieszam jej suchą karmę z karmą z puszki. Na początku było ok, teraz psiak wyciąga karmę na podłogę i robi sobie selekcje. Na jedną kupkę mięso, na drugą suchą karmę. Oprócz Acany próbowałam z Orijenem dla małych ras. No cóż... chyba nie zostało mi nic innego tylko walczyć dalej ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

A ja to bym zrobila tak: sucha karrmila glownie lecz znalazla cos co zasmakuje, ja z dorosla sznaucerka miewalam bardzo dlugo ten problem. I dodawala puszke wydokomiesna, bez zboz i wypelniaczy, dolala troche cieplej wody by latwiej rozprowadzic i zmieszac oboe karmy. Ale tak bym robila tylko w ostatecznosci jak juz naprawde nic nie bedzie chciala jesc. Szukala bym suchej karmy ktora jej zasmakuje. Jest duzo dobrych, ktore maja wlasnie male paczuszki by moc sprawdzic czy podejdzie psiakowi :) Ostatecznie wysokomiesne puszeczki nie wyjda tragicznie droolgo bo to rasa miniaturowa wiec idzie przezyc :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...