Jump to content
Dogomania

Porównanie: Purina Pro Plan Puppy Large Athletic oraz Taste of the Wild High Prairie Puppy


Piesologia

Recommended Posts

Chciałam zmienić karmę z Puriny na coś innego porównywalnego cenowo. Zmiana wynika z tego, że mojemu szczeniakowi karma średnio smakuje. To znaczy jak jest głodny to zje, ale szału nie ma. A ponieważ jest nieco za chudy, to nie chcę go ciągle "przegładzać". Wolałam poszukać jakiejś lepszej, bardziej treściwej karmy. Wybór padł na Taste of the Wild, który nie zawiera kukurydzy i zbórz. Popełniłam nawet wpis na blogu porównujący te dwie karmy, dla zainteresowanych http://piesologia.blogspot.com/2015/03/test-purina-pro-plan-puppy-vs-taste-of_16.html
Natomiast nadal nie jestem w 100% zadowolona. Psu bardziej smakuje Purina, a chudy jest jak był :/ Więc szukam dalej ;D

Link to comment
Share on other sites

Głodzić nie ma sensu. Miałam podobną sytuację z moją shihtzaczką - próbowałam skłonić ją do jedzenia łososiowej Puriny Pro Plan dla szczeniąt. Nie tknęła ani jednego krokietu - nawet mimo kilkudniowych głodówek (były dwa czy trzy podejścia w mniej więcej miesięcznym odstępie czasu). Podejrzewam, że z karmą mogło być coś nie tak. Później dowiedziałam się o aferze z aflatoksynami, o tym, że Beneful od Puriny prawdopodobnie zabija psy (masywny proces z powództwa zbiorowego w USA, 4.000 podejrzanych zgonów psów)... i postanowiłam, że produkty tej marki już u mnie nie zagoszczą.

Link to comment
Share on other sites

Moja suka NIE JEST wybredna. To była JEDYNA karma, do której podejść nie chciała mimo podręcznikowego traktowania (wystawianie miski na 15 min. 2 x dziennie przez kilka kolejnych dni). Kończyło się głodowymi wymiotami żółcią, więc ile dłużej mogłam czekać przy szczeniaku??? Podkreślam, to się nie zdarzyło przy żadnej innej karmie, a Tina z próbek zna ich naprawdę sporo (ok. 40 różnych).

Link to comment
Share on other sites

Doktoryzuję się z suchych karm. Zastanawiam się między Acaną a Purizonem. Skłądy dość podobne, ceny też. Więc niby jak mam się zdecydować :P
Purizon można kupić w mniejszych opakowaniach na próbę. Acana występuje niestyety tylko w dużych workach. Może macie jakieś doświadczenia z tymi karmami?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...