Jump to content
Dogomania

Tatuaz związkowy u psa.


AdamAgata

Recommended Posts

[quote name='jamnicze']A mnie zastanawia jeszcze jedna sprawa. W większości państw wymagany jest teraz czip, u nas zresztą rejestracja kundelków też wymaga czipowania dlaczego ZK obstaje przy tatuażu?[/quote]Kiedy nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi o ... ;)

Czipy wszczepiają weterynarze. Tatuaże wykonują rozmaici zasłużeni działacze związkowi. W moim oddziale do tatuowania jest uprawnionych tylko kilka osób, a rodzi się pewnie kilka tysięcy szczeniąt. Ja płaciłam za tatuaże 20 zł :-o od sztuki. Pomnóż to sobie i masz odpowiedź.

Link to comment
Share on other sites

Przy tatuowaniu pytałam o chipy w Związku. Twierdzą, że jeszcze się nie chipuje, bo jest problem z czytnikami (to jest akurat fakt, że jest ich mało).

Co ciekawe, kryłam teraz zagranicznymi psami, które mają chipy i w metrykach dzieciaki mają wypisane nie wszystkie numerki z tych chipów, bo jest stary program który ma ograniczoną liczbę miejsc na cyferki...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Marta_Ares']a co zrobic jesli Tzt ma husky z adopcji, nie wiadomo czy tatuaz nadany z hodowli czy ze schroniska, sa to same cyfry[/quote]
no to nie jest tatoo związkowe,raczej schroniskowe-takie z ZK ma format` albo cyfry i litera na koncu albo litera a potem cyfry

Link to comment
Share on other sites

[QUOTE]Mam do Kieleckiego oddziału 60 km, odmówili przyjazdu (nawet przywiezienia i odwiezienia) na przegląd hodowlany i tatuowanie.[/QUOTE]

Sytuacja o której pisałam miała miejsce 4,5 roku temu, kiedy mimo starań naszego ówczesnego kierownika sekcji, odmówiono nam przyjazdu.
Jednak jak mnie dziś zapewnili w naszym Związku, teraz taka sytuacja nie mogła by mieć miejsca.

[B]Przepraszam obecne władze naszego Związku (które jak widać starają się, żeby było coraz lepiej i dbają o dobre imię Oddziału) jeśli poczuły się dotknięte moimi słowami.
Przepraszam także mojego obecnego kierownika sekcji, który mógł mieć nieprzyjemności z powodu mojej wypowiedzi, a jest człowiekiem niezwykle życzliwym i pomocnym we wszystkim co dotyczy psów i hodowli i niejednokrotnie korzystaliśmy z jego uprzejmości.[/B]

Chcę jednak podkreślić, że moje słowa nie były oszczerstwem, tylko przytoczonym faktem z przeszłości.
Bardzo się cieszę, że taka sytuacja nie będzie miała więcej miejsca i nie omieszkam skorzystać z tego przywileju przy kolejnym przeglądzie.

Mam też nadzieję, że zostanie kiedyś wprowadzony przepis, że przegląd może się odbywać tylko i wyłącznie w hodowli.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

ludzie poprostu powiem jedno - POMOCY :lol::diabloti:
jak do tej pory nie udało mi się znależć nikogo kto zatatuowałby moje maluchy :roll: smutne to , ale prawdziwe :roll:

proszę o kontakt z osobą uprawnioną do robienia tatuażu z oddziału Kielce :) Niestety do Kielc nie można teraz się dodzwonić ze względu na urlop :p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 1 year later...
  • 10 months later...
  • 1 month later...

Potrzebuję Waszej pomocy.
Szykuje mi się tatuowanie szczeniąt
Związek Częstochowski nie polecił mi nikogo, powiedział że mam szukać na własną rękę, ba nawet na przegląd miotu nie mają zamiaru przyjechać, muszę dowieść szczeniaki.
Szukam więc osób robiących tatuaże, najlepiej metoda pisakową w woj. Śląskim, dokładnie w okolicy Zawiercia. Mile widziana możliwość dojazdu do szczeniąt za dopłatą.
Będę Wam bardzo wdzięczna za jakiekolwiek namiary!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...