Jump to content
Dogomania

Old English bulldog z Bullforce oferta krycia


Guest keyt

Recommended Posts

"O to gdzieś jego psy są używane to musicie zapytać Mikela, zresztą nie każdy hodowca musi gdzieś brać udział ze swoimi psami"

 

 

Proszę więc nie pisać o tym, że psy są "użytkowe" - bo tego po prostu nie wiemy, nie pracują ani nie biorą udziału w zawodach.

 

To, czy pies jest NAPRAWDĘ zdrowy i sprawny fizycznie ORAZ czy ma psychikę O.K. najlepiej sprawdza się w robocie, ew. w sporcie (no, w tym przypadku akurat nie w każdym).

 

Nie za bardzo widzę możliwość sprawdzenia psychiki psów w zawodach w ciągnięciu ciężarów.

 

Nie żeby złośliwość przeze mnie przemawiała, ale zawody w ciągnięciu ciężarów (z profesjonalnymi uprzężami i profesjonalnym wózkiem) organizują sobie zawsze miłośnicy miniaturowych pinczerów na swoich zlotach.

Oczywiście wszystko jest w wersji mini ale, o ile pamiętam, zwycięzcy są w stanie uciągnąć 11 kilogramów karmy, czyli 2,5 raza więcej niż ważą, a to już coś.

 

Tyle, że taka zabawa nie daje w ogóle obrazu psa jako takiego (poza tym że jest w stanie pociągnąć ciężar).

 

Nie daje nam informacji jak działa z położoną presją, jak długo jest w stanie utrzymywać koncentrację, jak z jego popędami, jak wykorzystuje nos - cokolwiek...

 

Toteż tu nie można mówić o jakimkolwiek wyznaczniku użytkowości.

 

Wydaje mi się że z taką budową (zwłaszcza chodzi mi o aparat ruchu oraz budowę czaszki) te psy to tylko specyficzne psy ozdobne.

Link to comment
Share on other sites

Myślę że Johnson jest psem sprawnym fizycznie, dlatego w USA używane są one tak jak i amstaff do zawodów w ciagnieciu ciężarów, tam te zawody są bardzo popularne i wątpię żeby wasze psy dały radę tyle uciagnac tyle co bully i amerykańskie buldogi.raczej nie mają szans. Wiadomo że te psy nie nadają się do maratonow i długiego biegu, były stworzone do walki z bykami a tam liczy się siła i zwinnosc. A to te psy posiadają

keyt...ale nikt tutaj nie pisze, że one nie są silne. I nikt nie oczekuje maratonów od takich psów: natomiast zwinności i owszem. A gwarantuje Ci że gdyby (czysto teoretycznie) zostały postawione na przeciwko byka to sama siła to zamało i została by z niego miazga. Dawny buldog przede wszystkim zanim byka złapał to musiał go najpierw uniknąć. I dlatego właśnie tak ciężka budowa jest zaprzeczeniem idei. Może teraz dotrze ;)
Link to comment
Share on other sites

Unas wystawia fci, ale ja mam zamiar wystawić psa za granicą. Mój pies jest w Ekc

Oj chłopie...z Twoją wiedzę jest widzę marnie. U nas oprócz FCI wystawiają też inne organizacje, choć jest to w porównaniu do FCI margines. Natomiast...w FCI możesz wystawić buldoga amerykańskiego i tutaj Ci raczej mogę zagwarantować, że psy od Bullforca w typie ociężałych krówek wielkich szans by nie miały na ringu. FCI nie uznaje takiej rasy jak buldog staroangielski więc co zrozumiałe wystawiać go nie możesz :) Za to jako ciekawostę podam, że szwajcarzy ze swoim Continental Bulldog byli bardzo blisko przyjęcia do FCI. I myślę że wcześniej czy później to się stanie. Natomiast warto poczytać o tym jakie mieli motywy działania, ile włożyli pracy w budowę nowej rasy i jakie finalnie osięgneli efekty. Póki co jak dla mnie są najbliżej tego czym stary bulldog był (mimo, że zdecydowali się na nazwę continental bulldog, a nie old english bulldog).
Przyznam że odnośnie bulldogów wiedzę mam czysto teoretyczną, choć chyba nie małą :) Generalnie rasa od paru lat jest w moim kręgu zainteresowań, ale z nabyciem takiego psiaka muszę poczekać. I dla keyta: nie, nie dlatego, że mnie nie stać :) Śledzę poczynania różnych hodowców próbujących odtwarzać rasę która kiedyś była świetna i mocno im kibicuje.Póki co jeśli miałbym wybierać to albo continentale, albo gargoyle: właśnie dlatego, że według mojej opini udało im się najlepiej to o co w całej sztuce chodziło ;)
Link to comment
Share on other sites

Unas w fci nie było by z kim mojego psa porównywać w ringu, a pozatym nie ma ustalonego wzorca tej rasy dlatego skąd możesz wiedzieć że akurat nic by nie wygrał, jak ostatnio czytałen że jakiś old english buldog w pl został psem wystawy

Link to comment
Share on other sites

Dużo ludzi lubi mieć coś co inni nie mają

Myślę, że kundel 'załatwi' tę potrzebę ;)

Po za tym myślę, że liczyłeś na łatwy zysk, krycie psem, za dużą kasę 'na prawo i lewo' miało dorzucić do portfela parę ładnych złotych, a przede wszystkim euro.
Nie wiem jak ten właściciel ogarnia 100 psów, co daje im tylko jeść i puści żeby pohasały? Jakoś nie wyobrażam sobie dobrego zajęcia się setką psów, w hodowli na dodatek.

A tak abstrahując, te mulaste psy kojarzą mi się tylko z jednym :P
http://kif.pl/www/wp-content/uploads/stories/09.2009/pudzian_w_formie_foto/pudzian_1.jpg
Link to comment
Share on other sites

No widać że ogarnia, psy mają wybiegi i są w dobrych warunkach, jedzenia też im nie brakuje, a że ja i Mikel lubimy umiesnione psy, a Ty nie to rzecz gustu. Mój pies nie jest przerosniety, wygląda bardzo dobrze i biega z innymi psami jak warjat także jest całkiem sprawny

Link to comment
Share on other sites

Unas w fci nie było by z kim mojego psa porównywać w ringu, a pozatym nie ma ustalonego wzorca tej rasy dlatego skąd możesz wiedzieć że akurat nic by nie wygrał, jak ostatnio czytałen że jakiś old english buldog w pl został psem wystawy

Ręce opadają...przeczytaj mojego posta którego komentowałeś i przemyśl. Albo nie...obawiam się że prościej będzie jak wytłumaczę: otóż nie pisałem o Twoim psie, bo w FCI go nie wystawisz. Pisałem o buldogach amerykańskich. I tutaj śmiem twierdzić, że buldogi amerykańskie od Bullforca miałyby marne szanse. Co do tego, że jakiś old english został w Polsce psem wystawowym nie słyszałem, ale w sumie całkiem możliwe: jest już tyle stowarzyszeń że prawdopodobne, że jakieś old englisha przytuliło :) ale raczej nie FCI ;)
Link to comment
Share on other sites

Co do zabaw butelką ;) myślę że nie ma co dyskutować o tym :) mój też to uwielbia i wcale tą butelką go nie głaszczę ;)

To ja może wyjaśnię: rozumiem,że tamten filmik, którym dyskutujemy był FILMIKIEM REKLAMOWYM.Nie wiem,miał pokazać: sprawność psa,zacięcie,dążenie do osiągnięcia celu.Moim zdaniem guzik pokazał.Natomiast zwykłemu człowiekowi zakomunikował: jak chcesz psa napierdzielać butelką to kup sobie old English bulldoga.On to lubi( choć chyba każdy zdążył zauważyć na filmiku,że pies zachwycony i zainteresowany taką zabawą jakoś specjalnie nie był-więc kolejny minus-trzeba pokazać taką aktywność jaka psu sprawia przyjemność i jakiej się domaga),on to potrafi i jedynie do tego się nadaje.

Może ja mam za duże wymagania ale filmik reklamujący hodowle powinien pokazać zamiast dwóch karków napierdzielających psa butelką sprawność psa,to jak wykorzystuje swoją muskulaturę,jak wygląda w ruchu a nie tylko  jak skoczy na karka z butelką.

Dlatego dla mnie film jest do dupy.

Link to comment
Share on other sites

A to co pisałem że old english bulldog został psem wystawy to znaczy że wygrał we wszystkich kategoriach a nie że został psem wystawowym, nie umiecie czytać czy jak?

Link to comment
Share on other sites

Pies był ogłoszony że względu na alergie która naszczescie okazała się nie alergia na sierść psa, 

Dziwi mnie jak mozna oglaszac psa ze wzgledu na alergie ,ktora nie jest potwierdzona .Jaka ten pies ma dla Ciebie wartosc ? z tego co napisales wynika ,ze tylko finansowa .Gdybym ja byla zmuszona oddac/sprzedac psa z takiego powodu musialabym miec wczesniej 100% pewnosci ,ze to alergia na psa a najprawdopodobniej probowalabym z tym zyc .Wspolczuje temu psu .                                                                                                                                                   Keyt nie znam sie zupelnie na tej rasie ,przeczytalam ten watek z ciekawosci i dla mnie ewidentnie widac ,ze nie rozumiesz co ludzie ,ktorzy maja cos na ten temat do powiedzenia chca Ci przekazac 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dziwi mnie jak mozna oglaszac psa ze wzgledu na alergie ,ktora nie jest potwierdzona .Jaka ten pies ma dla Ciebie wartosc ? z tego co napisales wynika ,ze tylko finansowa .Gdybym ja byla zmuszona oddac/sprzedac psa z takiego powodu musialabym miec wczesniej 100% pewnosci ,ze to alergia na psa a najprawdopodobniej probowalabym z tym zyc .Wspolczuje temu psu .                                                                                                                                                   Keyt nie znam sie zupelnie na tej rasie ,przeczytalam ten watek z ciekawosci i dla mnie ewidentnie widac ,ze nie rozumiesz co ludzie ,ktorzy maja cos na ten temat do powiedzenia chca Ci przekazac 

 

Chciał sprawdzić, czy się ktoś zgłosi :P 

Link to comment
Share on other sites

Jakby się okazało że mam alergie na psa to niestety bym go musiał sprzedać, bo wolę być zdrowym kosztem psa, którego kocham. Naszczescie alergi nie nam, już nie wiecie co pisać dlatego piszecie bzdury, nie znacie mojej osoby więc jak możecie się na mój temat wypowiada. Psy umnie są do starości, jeden bokser żyl 7 lat, pudel 18 i boston terrier 10, a dotego mam konia 21 lat od zrebaka jest chory ma astmę i dawno ktoś by go oddał do żeni, także nie piszcie mi tu jakiś farmazonow jak kogoś nie znacie bo nie osmieszacie mnie tylko siebie!

Link to comment
Share on other sites

Pytałem w fci i mojego przyjmą, mam tylko rrodowód przynieść

Pytałeś w FCI? Tzn gdzie konkretnie pytałeś? Bo widzisz: skoro FCI nie uznaje takiej rasy jak Old English Bulldog to przyjąć go nie mogą: bo z ich punktu widzenia to jest kundel. Ponadto: FCI nie ma podpisanej z tego co wiem jakiejkolwiek umowy partnerskiej z EKC więc nie ma szans na respektowanie ich rodowodów. Więc sorry człowieku, ale nie wierzę Ci.

A to co pisałem że old english bulldog został psem wystawy to znaczy że wygrał we wszystkich kategoriach a nie że został psem wystawowym, nie umiecie czytać czy jak?

Dokładnie to co powyżej: ponadto we wszystkich kategoriach tzn konkretnie jakich? Poproszę źródło tych wiadomości.
Link to comment
Share on other sites

Zwycięzca Wystawy:

Vee Eight's Nicolas the White King - Buldog staroangielski (Hrancie, Republika Czeska)


Najlepsza Para Hodowlana:

1. ESKORD Adrimar Asta, ALICE Bell-Cane - Shih Tzu (Iława)
2. ACE OF HEARTS Akwaforta, FIGA Sailor-Moon - Yorkshire Terrier (Radom

Link to comment
Share on other sites

W Szczecinie babka przez tel. Mi powiedziała że mam przyjść i wyrobia mi Fci. Więc nie wiem może kłamała

Nie sądze aby kłamała. Sądzę, że Cię nie zrozumiała, albo nie usłyszała słowa "old" w nazwie rasy. Inaczej mówiąc myślę, że była przekonana, że mówi o zwyczajnym buldogu angielskim.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...