Jump to content
Dogomania

Old English bulldog z Bullforce oferta krycia


Guest keyt

Recommended Posts

Psy te kalekimi nie są, bulldogi to molosy więc należą do psów ciężkich i silnych, a błękitne bulldogi francuskie też jakby ktoś nie wiedział są bardzo drogie zagranicą, i jakoś są uznawane, także może w pl jest jedynie inaczej, a mój post ma charakter informacyjn. Wiadomo że pies musi dorosnąć przynajmniej do 14msc,a każdy wie że pies dojrzewa płciosów w wieku 7-8 msc zależy od rasy ale trzeba zawsze jeszcze poczekać zanim osiągnie pełną dojźałosc. Psy hodowane w Bullforce widziałem Na żywo i są to psy umiesnione, silne, zwinne i skoczne, raczej na kaleki nie wyglądają. Ludzie poprostu nie wiedzą jak ten pies powinien wyglądać.


Jak dla mnie to masz o kynologii takie pojęcie, jak ja o astrofizyce (którą to tematykę znam tylko z filmów fantastyczno-naukowych, których fanką nie jestem). Co z tego, ze coś jest drogie za granicą ? Duzo ludzi się snobuje, kupuje bo drogie, bo rzadko spotykane, a że biały doberman czy bokser umiera po 2-ch latach na nowotwór, to co go to obchodzi. W latach 80-tych, a może końcówce 70-tych FCI dopuściła błękitne dobermany na wystawy, szczeniaki kosztowały 2-3 krotność ceny normalnie ubarwionych. po 3-4 latach nie było po nich śladu, przy czym dość dużo wylądowało ich w schronach, bo ludzie nie dawali sobie rady z leczeniem, a choroby autoimunologiczne dla większości wetów starej daty były nie do przejścia.
W ogóle pomysł z szukaniem chętnych do krycia na dogo jest śmieszny, więcej chętnych znajdziesz paradując ze swoim psem w szmeranych dzielnicach paru miast,bo posługujesz się marketingiem trafiającym raczej do dresiarzy niż prawdziwych miłośników psów.

Aha i przeleciałam sobie przez kilka hodowli psów tej rasy, np: http://www.castlebulls.de/94906.html
http://www.oakleafbulldogges.com/photos.html
nie moja bajka, ale psy w miarę fajne, mocno zbudowane, nie wyglądające jak napakowani annabolikami kulturyści. Więc jednak można hodować nawet taka rasę mądrze. a nie tylko dla kasy i fanów z poziomem IQ w dolnej granicy normy na youtube.
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Miałem boksera i nie był błękitny i też zdechł na raka, bo to choroba którą są te psy obciążone,a błękitne dobermany pierwsze słyszę,Tu raczej kogoś kto zna się na old english bulldog nie ma. A ja mam psy od dziecka i inne zwierzęta także raczej miłośnikiem psów jestem i zwierząt, tym bardziej że psy umnie po 10-18 lat żyły w dobrym zdrowiu. Także komentarze typu że mam szukać w środowisku dresiarzy są nie adekwatne do mojej osoby. Tu nie mają ludzie pojęcia o bulldogach starostaroangielskich a tym bardziej nie każdego stać zapłacić za krycie takim psem. Także tu rzeczywiście może się ktoś taki nie znalezć. :-)

Link to comment
Share on other sites

Tu nie mają ludzie pojęcia o bulldogach starostaroangielskich a tym bardziej nie każdego stać zapłacić za krycie takim psem. Także tu rzeczywiście może się ktoś taki nie znalezć. :smile:


Kurcze, ty znowu o kasie. Masz jakieś kompleksy na tym punkcie ? Ty wiesz ile osób z dogo uprawia sporty, wiesz ile kosztują trenerzy, seminaria, wyjazdy na zawody, wystawy za granicą ? Cena Twojego psa to pikuś w porównaniu z tym ile my inwestujemy w Nasze psy. Wiec nie traktuj Nas jako osoby, które Ci zazdroszczą bo ich nie stać. Już widzę któregoś z psów z Bullforce startującego w mondio, przecież zszedłby już na poziomie klasy I nie III. I mówię tu o czysto fizycznej części tego sportu, bo sądzę, że "intelektualnie" także nie byłby w stanie jedynki opanować. Widziałam buldozki i mopsy na agi, całkiem nieźle im szło, czy któryś z tych psów bez szkody dla zdrowia mógłby biegać torki wątpię. Więc jeśli ma to być przykład zdrowej rasy, zwinnych psów, to nie wiem do jakiego specjalisty powinienieś się udać.
No i mieć psy od dziecka i taką słabą wiedzę na temat kynologii, trochę to obciachowe. I pchać się w rasę, gdzie znajomość genetyki, anatomii, fizjologii psa powinna jednak stać troszkę powyżej przecietnej. Smutne to, bardzo smutne.
Link to comment
Share on other sites

Keyt chciał swojego bulla wartego 3000 euronów opchnąć za 4 tysie zł :http://alegratka.pl/ogloszenie/100-buldog-staroangielski-25050385.html,

http://szczecin.naszemiasto.pl/ogloszenie/100_bulldog_staroangielski_sprzedam,25414119,t,ido.html

to ogłoszenie z 24.11.2014 i pies ma 4 miesiące

a to:http://szczecin.naszemiasto.pl/ogloszenie/100_buldog_staroangielski,25050385,t,ido.html

z 28.09.2014 i pies ma 4,5 miesiąca :)

 

ale nie wyszło więc teraz próbuje zostać profesjonalnym hodowcą. :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Keyt chciał swojego bulla wartego 3000 euronów opchnąć za 4 tysie zł ale nie wyszło więc teraz próbuje zostać profesjonalnym hodowcą.


Kurcze gojka mocna jesteś. Do głowy mi nie przyszło szukać na alegratce itp. No rzeczywiście, pies kwitnie na stronie od Wigilii a zaraz Wielkanoc, aż mi szkoda człowieczka. Bo ja takiego psa sprzedałabym w parę dni i za większą cenę, gdybym się zajmowała takimi rzeczami. Zdając sobie oczywiście sprawę, ze wciśnięto mu coś najmniej rokującego marketingowo, bo o wystawach na ich stronce cisza.
Link to comment
Share on other sites

Wcale nie od wigillii tylko od września 2014 :)

No to rzeczywiście keyt zrobił kokosowy interes :), zaczynam rozumieć odmianę słowa "kasa" przez wszystkie przypadki w jego postach. I aż wierzyć mi się nie chce, że jeszcze nie znalazł idioty który chce to kupić, biorąc pod uwagę, że są ludzie kupujący psy z jakiś polskich stowarzyszeń pogrudniowych, za niemal tak grubą kasę, jak on chce sprzedać.
Link to comment
Share on other sites

Psy hodowane w Bullforce widziałem Na żywo i są to psy umiesnione, silne, zwinne i skoczne, raczej na kaleki nie wyglądają. Ludzie poprostu nie wiedzą jak ten pies powinien wyglądać.

keyt a jednak jest tutaj ktoś kto ma pojęcie o tym jak buldog staroangielski powinien wyglądać ;)
Tylko widzisz: obawiam się, że to Ty nie wiesz jak powinien wyglądać. Ale może zacznijmy od tego, że....buldog staroangielski nie ma jednolitego wzorca. I począwszy od USA przez Amerykę Południową, a skończywszy na Szwajcarii hodowcy mają rozmaite pomysły na to jak widzieliby taką rasę jak buldog staroangielski. Natomiast co do samego Bullforca: jego psy mogę się podobać, lub nie, ale...śmiem twierdzić, że nijak wpisują się w taki pomysł hodowlany jak buldog staroangielski. Bo cóż: jeśli idea była taka, że należy przywrócić sprawnego buldoga, takiego jakim był kiedyś to Bullforce jest od tego bardzo daleki. Dużo bliżej do psa sprawnego takim typom jak victorian buldog, Renascence Bulldogge, szwajcarski continental buldog, a o choćby porównywalnej sprawności jak gargoyle buldog psy od Bullforca mogą tylko marzyć. Wspomniałeś o tym, że kupują u niego ludzie z USA. No cóż: to akurat jest wyznacznikiem niczego ;) bo to amerykanie są twórcami takich pokrak jak american bully ;) Polecam na youtube film choćby z wystaw z nimi ;) ooo! ;) i patrząc na "hodowców" tych bulli może zrozumiesz co miał na myśli ktoś rzucając Ci tutaj w twarz dresami ;)
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Pies był ogłoszony że względu na alergie która naszczescie okazała się nie alergia na sierść psa, a cena dlatego była atrakcyjna mimo że osoby które dzwoniły pytać o psa mówiły że jest zadrogi, także dlatego akurat nabywcy nie znalazły,a wy chyba nie umiecie czytać, napisałem że to jest ogłoszenie informacyjne i pies musi dorosnąć. A papiery pies ma wszystkie, a prawda jest taka jak tu ktoś wyżej napisał że nie ma wzorców dla tej rasy. I są różne typy tych psów. Ale inni hodowcy z zagranicy poszukują psy z Bullforce ponieważ są to psy bardzo dobre

Link to comment
Share on other sites

Zresztą nie będę już na ten temat z wami dyskutować bo mi się nie chce, będzie ktoś kto ma suke tej rasy, i będzie chciał ją z czasem pokryć dobrym psem to zapraszam a jak nie to napewno zagranicą będą chętni

Link to comment
Share on other sites

I są różne typy tych psów. Ale inni hodowcy z zagranicy poszukują psy z Bullforce ponieważ są to psy bardzo dobre

Keyt...powtórze się: różne typy owszem są. Tylko zauważ: główną przesłanką do powstania takiego projektu (bo de facto przy takim zróżnicowaniu trudno nazwać to rasą) był pierwotny buldog: pies bardzo silny, ale też bardzo sprawny. I powiem tak: jednym to się udało, innym nie. Natomiast moim zdaniem takie hodowle jak Bullforce nie spełniły kryterium by nazywać swoje psy Old English bulldog. Dlaczego?
Może dobrze to zilustruje filmik:
Bullforce
https://www.youtube.com/watch?v=aEUIShTOBoU

i dla porównania old english "gargoyle"
https://www.youtube.com/watch?v=qh2BAqmdZ3o

Jeśli nie widzisz różnicy to chyba szkoda dalej rozmawiać.

Oczywiście że psy od bullforca robią wrażenie. Jeśli chodzi o mnie to swoją potężną budową: śmiało można powiedzieć, że nienaturalną. Tak w zasadzie to takie buldogi angielskie powiększone o dwa razy ;) ale osobiście sprawności fizycznej w nich nie widzę. I oczywiste jest to, że na takie psy będą chętni: bo każde ekstremum znajduje swoich amatorów. Nie wnikam w czyjeś upodobania, bo każdy ma wolną wolę, ale zwyczajnie uważam że nazywanie Scarfaca topowym produktem hodowli jasno pokazuje, że ktoś ma dziwną wizję tego czym były kiedyś buldogi.

keyt: nie oczekuje, że zrozumiesz. Ale uważam, że sam temat jest ciekawy i warto o nim pogadać.
  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

keyt: nie oczekuje, że zrozumiesz. Ale uważam, że sam temat jest ciekawy i warto o nim pogadać.

CZy uważasz, że to wszystko tylko genetyka, bo patrząc na ten psiopodobny wytwór Bullforce, mam wrażenie jakby sterydy były tam w częstym użyciu.
Link to comment
Share on other sites

A ja chciałam spytać jaki sens był pierwszego filmiku?

Widzimy dwóch "karków"- z których  jeden krępy i spasiony-bardzo podobny gabarytami do bulla,którego drażni-każdy z nich macha butelką po coli przed nosem psa próbując go zainteresować,tłucze go butelką po pysku,podnosi w górę.Zabawy dość agresywne i chyba chwała psu za to,że jednak nie daje się sprowokować i chętnie by powęszył jak ten drugi pies zamiast skakać za butelką.

To miało pokazać może,że pies daje radę stanąć na dwóch łapach?

Link to comment
Share on other sites

A ja chciałam spytać jaki sens był pierwszego filmiku?

Widzimy dwóch "karków"- z których  jeden krępy i spasiony-bardzo podobny gabarytami do bulla,którego drażni-każdy z nich macha butelką po coli przed nosem psa próbując go zainteresować,tłucze go butelką po pysku,podnosi w górę.Zabawy dość agresywne i chyba chwała psu za to,że jednak nie daje się sprowokować i chętnie by powęszył jak ten drugi pies zamiast skakać za butelką.

 

Eee? Poważnie są psy, które lubią takie zabawy. Nie wszystkie psy to jamniki :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

CZy uważasz, że to wszystko tylko genetyka, bo patrząc na ten psiopodobny wytwór Bullforce, mam wrażenie jakby sterydy były tam w częstym użyciu.

Brezyl: nie wiem. Nikt nikogo za ręke nie złapał. Z drugiej strony widziałem na zdjęciach szczeniaki po Scarface (w innych rękach niż hodowla Bullforce) i wyglądają podobnie. Więc może faktycznie sama genetyka.

@gojka: nie nazwałbym tych zabaw agresywnymi ;) przynajmniej nie z bullem :) Co miał filmik pokazać? Sądzę, że hodowca chciał pokazać, że te psy są sprawne ;) jak dla mnie nie udało mu się to ;)

I jeszcze jedno: to do keyta bardziej ;) na moje niedoskonałe oko, psy od Bullforca z filmiku mają dość widoczny problem z tylnymi łapami.Układają je w "piękne" X przy chodzeniu.
Link to comment
Share on other sites

Tylko że na pierwszym filmie jest buldog amerykanie a nie staroangielski :)

Zgoda :) pomyliłem filmy (oglądałem akurat oba i źle skopiowałem)
https://www.youtube.com/watch?v=HZuuloKlOT0
Tu masz Scarface. Zasadniczo jeszcze gorzej pod względem możliwości ruchowych.

Co zaś się tyczy buldogów amerykańskich od Bullforca to cóż...nie będe nawet komentował, bo buldog amerykański jest psem bardzo sprawnym fizycznie ;)
https://www.youtube.com/watch?v=h3pOsURblFU
genialne, sprawne psy. Ale jak już mówiłem: każdy ma co lubi :)

I jeszcze jeden link :D
http://www.bullforce.nl/american-bulldog/american-bulldog-males/9-american-bulldog/amerikaanse-bulldog-reuen/85-bullforce-silverback
Buldog amerykański by Bullforce :D
Link to comment
Share on other sites

Mikel nie daje swoim psom sterydów, są to psy jak mi mówił dobierane genetycznie o podwójnym genie masy jak on sam to określił, on lubi psy umiesnione i jak sam mówił psy karmi surowym mięsem, a jeśli chodzi o scarface to mówi że przynosi mu on roczny dochód 14 tys euro także widać ze psy się podobają i są na nie chętni, a buldog amerykański tak samo jak staroangielski jest psem użytkowym i jeden i drugi jest sprawny i aktywny. Tylko różnica jest we zroscie

Link to comment
Share on other sites

A jakby psy z Blfforca były takie złe i kalekie z nóżkami w X to by nie zdobywaly 1 miejsca na wystawach :-) także albo ja się nie znam albo wy albo Mikel :-)

Link to comment
Share on other sites

A jakby psy z Blfforca były takie złe i kalekie z nóżkami w X to by nie zdobywaly 1 miejsca na wystawach  także albo ja się nie znam albo wy albo Mikel

 

Wystarczy zobaczyć do czego doprowadzono wystawowe ON-ki, aby zrozumieć, że wygrane na wystawach, żadnego związku ze zdrowiem psów nie mają. Jedno można stwierdzic bezapelacyjnie, na pewno na psach się nie znasz, więcej, o kynologii nie masz zielonego pojęcia. A Mikel wymyśił sobie rozmnażanie takich karykaturalnych stworów, aby robić na tym kasę. Chyba jesteś jedyną osobą na tym wątku, która tego nie widzi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...