Jump to content
Dogomania

Gdzie nauczyć się strzyżenia i trymowania?


Emilia

Recommended Posts

Dzień dobry,

witam wszystkich na forum. Jestem tu nowa. Mam na imie Emilia. Jestem wlascicielka 2 yorków. W lipcu zamierzam kupić bobtaila i tosa inu.

Pisze poniewaz mam pytania. Czy ktoś z was wie czy organizowane sa gdzies kursy czy szkolenia strzyzenia i trymowania psow?

A moze ktos z was jest psim fryzjerem i moglabym sie od kogos za odpłatą nauczyć? Bardzo chciłabym zostac psim fryzjerem ale najpierw chcialabym poznac jakies techniki ciecia.

Pozdrawiam wszystkich i czekam na odpowiedz.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 53
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Co za zbieg okoliczności-ja też jestem z Radomia! A które rasy konkretniecię interesują? Yorków i bobtaili? Ja mam yorki. Znam panią, która organizuje takie kursy ale są one dosyć drogie, ale napisz mi jakie psy chcesz "robić", to napisze Ci dokładnie, bo cena kursu też zależy od rasy

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

witam!

Ja też chciałabym się nauczyć strzyżenia piesków a dokładniej sznaucerków. Wiecie może gdzie mogę się tego nauczyć?

Najbardziej dopowiadałoby mi coś w okolicach Wrocławia.

Jakiej firmy maszynkę mi polecacie? - tylko żeby nie była za droga :P

sznaucer_bieg.gif

Link to comment
Share on other sites

Można strzyc i trymować. Ja strzygę. :wink:

mam taki trymer który tylko usuwa sierść (a nie przycina) i dlatego co jakiś czas muszę iść z nią do fryzjera

Figa nie ma papierów i nie może chodzić na wystawy :(

Strzyżenie jest dość drogie i dlatego chciałabym się tego nauczyć.Ale nie chodzi tylko o cenę. Poprostu lubie robić wszystko co jest związane z psami a w szczególności sznaucerkami. no oczywiście oprócz rzeczy nieprzyjemnych dla psiaka :P

sznaucer_bieg2.gif

Link to comment
Share on other sites

Można strzyc i trymować. Ja strzygę. :wink:
Oczywiście masz rację, że można i trymować, i strzyc, albo łączyć jedno z drugim - ale jak pisałam, jeżeli zależy Ci na strukturze sierści lub zachowaniu intensywności koloru, to należy trymować, a jeżeli nie zależy - to jak najbardziej można strzyć. Bardzo wiele sznaucerów niewystawowych jest strzyżonych.
mam taki trymer który tylko usuwa sierść (a nie przycina) i dlatego co jakiś czas muszę iść z nią do fryzjera
Ja też mam tylko taki trymer, który sierść usuwa a nie przycina. Jeżeli zależy Ci na utrzymaniu szorstkiej sierści o intensywnym kolorze, to tylko takiego trymera należy używać. I przy używaniu takiego trymera wcale nie jest potrzebne dodatkowe strzyżenie (moje psy nie są nigdy strzyżone)! Wszystko można załatwić trymerem.

Ale jednocześnie jak najbardziej warto nauczyć się strzyc. Gdzieś tu na dogomanii czytałam o kursach - może to było na forum o yorkach. Kursy były, o ile pamiętam, bardzo drogie. Jak zobaczę to gdzieś, to dam Ci znać.

Link to comment
Share on other sites

jeżeli sznaucer czy to terier ( w stylu airdale) ma się fajnie prezentować powinien być na grzbiecie tylko i wyłącznie trymowany bowiem to warunkuje ładną twarda sierść...strzyżenie natomiast niszczy sierść i zmiękcza jej struktyre...

Link to comment
Share on other sites

A możesz powiedzieć Flaire, jakich trymerów używasz? Który nie przycina włosa?

To bardzo dobre pytanie, bo większość z tych, sprzedawanych na polskim rynku niestety włos tnie...

Ja mam trymerów całą masę, bo robię to od lat, ale używam tak naprawdę głównie dwóch. Ponieważ już raz odpowiadałam na to pytanie, więc mam zdjęcie:

trymery.jpg

Ten wyżej to, o ile pamiętam, Macknyfe Fine Stripper. Ten niżej, to Pearson Fine. To główne narzędzia pracy. Dodatkowo jeszcze używam kilku innych, ale tak naprawdę to całego psa potrafię zrobić używając tylko Macknyfe Fine.

Takich trymerów jest sporo, a który Ci najlepiej pasuje zależy najbardziej od kształtu Twojej ręki. Ja od tego Pearsona na zdjęciu, gdybym go używała na dłuższą metę, dostaję pęcherzy i odcisków. Pearson robi również trymery z drewnianą rączką o kształcie przypominającym tego Macknyfa, ale mnie one ciągle kaleczą. Natomiast Macknyfa mogę używać godzinami bez problemu. A inni - na odwrót!

Ale odpowiednio używany, ani jeden, ani drugi nie tnie sierści!

Link to comment
Share on other sites

Myślisz, że trymery tych firm da się nabyć np. na wystawie- internacionale- w Opolu?
W Polsce ich jeszcze nie widziałam :( . Są również niestety dosyć drogie - ale, jak pewnie widać na załączonym obrazku - zupełnie nie do zdarcia (moje mają ok. 25 lat).

Można je jednakże nabyć przez internet. Pearsony najtaniej od producenta (www.strippingknives.com), a Macknyfe'y od producenta są droższe, niż np. w http://www.groomersmall.com/acc_knives.htm. Obydwa miejsca w chwili obecnej wysyłają za granicę.

Link to comment
Share on other sites

Ja mam taki krymer.

Flaire myślisz że on jest dobry?

Pasavera, jeśli pasuje do Twojej ręki (nie robią Ci się pęcherze) i jest tępy (nie tnie sierści), to jest dobry! :D Główny problem z większością trymerów to właśnie że są ostre.
Tylko jedna ze stron nie działa
Sorry, moja wina - już poprawiłam i działa.
Link to comment
Share on other sites

Flaire znasz może polski odpowiednik takiej strony? czy on istnieje? bo ja już tyle razy szukałam i nic. Może szukać nie umiem :lol:
Pasavera, nie znam polskiego odpowiednika - nigdy nie szukałam, bo dla mnie angielski łatwiej czytać, niż polski... Ale może porozmawiaj na sznaucerch - może ktoś coś wie, albo przynajmniej może ktoś ofiaruje się przetłumaczyć!

A jeszcze inny pomysł, to poszukać po niemiecku :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
A ja chciałabym nauczyć się strzyc i trymować cocker spaniela.

W trymer jestem już zaopatrzona,degażówki i dobre nożyczki - brakuje tylko nauczyciela :-? .

Może ktoś coś słyszał gdzie można zapukać ?

Dziunia1602, jeżeli masz cockerka od doświadczonego hodowcy, to ja zapukałabym do niego... Jeżeli to niemożliwe, bo np. hodowca daleko - to i tak zadzwoniłabym, bo on może potrafić Ci polecić kogoś bliżej, szczególnie jeśli planujesz pieska wystawiać (hodowcom zależy na tym, żeby ładne psy z ich hodowli był wytawiane i dobrze się prezentowały).
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...