Jump to content
Dogomania

łysienie?


kam88

Recommended Posts

Pare dni temu zauwazyłam u swojej suki boksera łysiejący placek w okolicy grzbietu o srednicy okolo 2-3 cm. nie jest łysy, siersc w tym miejscu jest przerzedzona na tyle ze widac skore. nie boli ja to ani nie swedzi, nie ma pchel, miejsce nie jest zaczerwienione, nigdzie nie ma kleszcza. czy uwazacie ze wymaga to wizyty u wet?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

i co byliście u weta?

ja mam amstafkę poczatkowo miała taki niby wylysialy ale wygryziony placek, zaroslo po półtorej miesiąca znowu i znow zarosło, az po 4 miesiącach od pierwszego wygryzienio-wyłysienia ma łyse oba boki, bylam u weta dostala encorton na 10 dni i konsultacje z dermatologiem dermatolog zalecil nam mrożenie karmy bo prawdopodobnie to przez roztocza ktore sie w karmie namnażaja (suka jest na karmie dla alergikow bo ma pokarmówkę), dodatkowo nasilenie  prawdoopodobnie spowodowala ciaza urojona, wiec jak tylko to opanujemy suka bedzie wycieta bo i tak nie mam zamiaru jej rozmnazac, a moze byc tak ze po sterylce problem calkowicie zniknie. narazie po lekach efekty sa takie ze pies sie nie wygryza nie lysieje i siersc odrasta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 8 months later...

Przepraszam, kompletnie zapomnialam o tym wątku.. :/ Wet powiedział ze to z wiekiem normalne i ytak będzie sie jej robic, bo jest po sterylizacji a placek pojawił sie akurat na wysokosci jej jajników czy czegoś tam (juz słabo pamietam) ale w każdym badz razie ze to przez sterylke i ze tak będzie sie robić i najprawdopodobniej z drugiej strony, symetrycznie, też zrobi sie taki placek. Ale nie przyjęłam do wiadomości i poszłam do innego wet który dał takie krople na pasożyty co na kark sie wylewa. po jakimś czasie to znikło i teraz nie ma po tym śladu. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...