Jump to content
Dogomania

suczka ze schroniska sika w domu


evesta

Recommended Posts

Witam wszystkich.
Miesiąc temu adoptowalam mała suczkę ze schroniska. Była wystraszona, bala się ludzi. Teraz juz mniej ale nadal jest nie ufna. Problem tkwi w tym,ze sika w domu. Sika co 2 godziny jak z nią wychodze,ale w nocy robi w domu. Martwię się bo niedługo wracam do pracy na 8 godzin. Mój wcześniejszy pies był ze mną 16lat i wychodził 3razy dziennie i nigdy nie załatwił się w domu. Niewiem co teraz zrobić. Pomóżcie

Link to comment
Share on other sites

Witam wszystkich.
Miesiąc temu adoptowalam mała suczkę ze schroniska. Była wystraszona, bala się ludzi. Teraz juz mniej ale nadal jest nie ufna. Problem tkwi w tym,ze sika w domu. Sika co 2 godziny jak z nią wychodze,ale w nocy robi w domu. Martwię się bo niedługo wracam do pracy na 8 godzin. Mój wcześniejszy pies był ze mną 16lat i wychodził 3razy dziennie i nigdy nie załatwił się w domu. Niewiem co teraz zrobić. Pomóżcie

wpierw złap od suni mocz i zanies do badania.

Link to comment
Share on other sites

Pysk w siki nic nie daje. Dla psa jest to niezrozumiałe. W momencie kiedy sika mówisz stanowczym głosem NIE! I możesz za kark chwycić do góry jeżeli piesek jest małych gabarytów w ten sposób matka szczeniaki karci. Ale nie wszyscy popierają takie metody, uważają to za znęcanie się. Ja w ten sposób oduczyłam Szanti sikania w domu i już w 3 miesiącu nie robiła. Kiedy twój psiak załatwi się na dworze daj mu smakołyk i pochwal. Kiedy w domu to skarć go. Powinien załapać o co chodzi.

 

Link to comment
Share on other sites

O, jaka mądra rada weterynarza. Ręce opadają. Nie wiem czy ja dobrze zrozumiałam Twój post - pies sika co dwie godziny także w nocy i nie wytrzymuje nocy? A w dzień jak wychodzisz co dwie godziny to nie sika? To nie jest normalne żeby dorosły pies siusiał co dwie godziny więc trzeba po pierwsze zrobić badania i wykluczyć przyczynę zdrowotną a dopiero potem pracować nad oduczaniem. Bo jeśli jest chora to żadne metody nie pomogą. O proponowanych przez weterynarza nie wspomnę.

Link to comment
Share on other sites

Zbadaj jej ten mocz i musisz być cierpliwa.

Nie karć ją za załatwianie się w domu tylko super chwal za załatwianie się na zewnątrz.

 

Jeśli suka nie jest zestresowana to może być chora. Dorosle psy nie załatwiają się co 2 godziny.

 

Chyba, że młoda jest szczeniakiem?

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dlaczego?

 

Wg mnie wypracowanie normalnego zachowania u psa lękliwego jest dość trudne. Ja np. uważam, że łatwiej pracować nad psem dominującym czy agresywnym.

 

Swoją drogą to piszesz, że potrzebujesz pomocy, a potem jedyne co napisałaś o psie to że wet kazał Ci wytarzać psi pysk w sikach....

Link to comment
Share on other sites

"W momencie kiedy sika mówisz stanowczym głosem NIE! I możesz za kark chwycić do góry jeżeli piesek jest małych gabarytów w ten sposób matka szczeniaki karci. Ale nie wszyscy popierają takie metody, uważają to za znęcanie się."

 

 

Nie "uważają", tylko zwyczajnie - to JEST znęcanie się.

:-(

 

A już podrzucanie takich rad w sytuacji gdy ewidentnie mamy do czynienia z psem w depresji / stresie to... jakby to delikatnie rzec... poważna przesada.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli jest lękliwa to może być jak z moim poprzednim psem huskym co mi sikała co jakiś czas w domu i nie miałam pojęcia co jest grane, badałam mocz i wszystko było ok. Po jakimś czasie domyśliłam się, że sika ze stresu i nie przeszło jej, ale się zmniejszyło. Miała to od ciągłej zmiany zamieszkania, bo nikt jej nie chciał. Teraz mieszka na wsi z rodzicami mojego partnera i sikanie ze stresu zmniejsza się, chodź czasem występuje jak jest np dużo gości w domu. Może twoja suczka musi poczuć się pewniej i stabilniej i za jakiś czas minie.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Od tego jest dział wychowania na foru,gdzie uzyskasz wszystkie niezbędne porady dotyczace tresury,wychowania psa. Akurat oduczyć sikania w domu jest bardzo prosto,wymaga to jedynie trochę cierpliwości i konsekwncji. A co do samego badania moczu,to akurat tym się zajmujemy więc możemy pomóc.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...