Jump to content
Dogomania

5 tygodniowe szczenie i glisty.


Alilynn

Recommended Posts

Witam.

Mam problem, bowiem przygarnęłam 5 tygodniowego szczeniaka od starszej Pani ze wsi. Wiem, że powinnam poczekać, ale Pani nalegała i sądziła, że inaczej do schroniska albo do lasu trafią. No, ale nie w tym problem. Szczeniak zachowuje sie normalnie. Odrazu zabrałam go do weterynarza, sunia miała dużo pcheł i zdawało się, że to jedyny problem, jednak odrobaczylismy ją (po raz pierwszy była odrobaczona) i tu nastąpił u mnie szok! Moja malutka od tej pory załatwia się większość z glistami (ledwo co kał widać), wczoraj znowu dostała odrobaczenie i Pani dała mi olej oraz tabletkę bym przez trzy dni jej dawała. Tylko, że dziś zauważyłam ze sunia wypróżnia żywe. Czy to normalne? Nie wiem czy kolejny dzień z rzędu jechać do weterynarza czy przeczekać. Oprócz tego sunia dostała dziś zgodnie z zaleceniami 1/3 tabletki Aniprazol i od tamtej pory jest dość ospała i zaczęła piszczeć głośno bez powodu. (zwykle piszczała, jak chciała jeść lub się załatwić, a teraz nawet nie chce nic zjeść) Jest ktoś tu, kto był w podobnej sytuacji? I czy da się całkowicie pozbyć tych robaków, bo końca nie widać, a panika u mnie rośnie. (Nie jest to mój pierwszy pies, ale pierwszy raz coś takiego widzę) W dodatku weterynarz, że miał opóźnienie powiedział tyle, że obecnie jej stan jest poważny. W internecie niby są informacje, ale też znalazłam trochę sprzeczności, więc wolę tu zapytać.

( z góry przepraszam, jak temat w nieodpowiednim dziale) 

Link to comment
Share on other sites

nie bardzo rozumiem po co psu olej,nie bardzo tez rozumiem -odrobaczasz i u weta i u siebie Aniprazolem?

jest pewien schemat odrobaczania -przez trzy kolejne dni i po 2 tyg powtórka w ten sam sposób.nie ma sie co dziwic że pies jest na maxa zarobaczony jak jej matka zapewne nigdy tabletki na robaki w pysku nie miała.

złe samopoczucie psa może byc efektem obumierania i tak sporej ilości robali w jelitach psich-ich metabolity mogą powodowac takie a nie inne objawy

Link to comment
Share on other sites

Oleje, kazał wet dawać by skrętów/skurczów jelit nie dostała tak tłumaczył. 

Aniprazol też przepisał i kazał dawać do środy. Więc postępuję zgodnie z krokami, ale psina obecnie leży i nawet bawić się nie chce. Głowę co jakiś czas podniesie i na mnie spojrzy. Apetyt też straciła, choć przynajmniej dużo pije. 

Link to comment
Share on other sites

Dziwne trochę mi się wydaje, że tak mały pies jest odrobaczany  5 dni z rzędu...

 

Dawno nie miałam kłopotów z takim szczylem ( 5 tygodni!), ale z tego co kojarzę są lepsze preparaty dla takich osesków niż aniprazol...

Link to comment
Share on other sites

Dziękuję za odpowiedzi, od jutra planujemy olej zaprzestać, niestety nie wiem jaki to olej jest tak jakby przezroczysty, ale z lekką różową barwą. Dziś byłam też w hurtowni z karmami i troszkę pogadałam sobie z weterynarz tam obecną. Poleciła również zaprzestać podawania karmy od byłej właścicielki, bo może przez to szczeniak ma również problemy z wypróżnianiem się i wzdętym brzuchem, dostałyśmy również karmę Pro Plan z puriny dla szczeniaków, mała trochę zjadła, ale obecnie nie chce jeść. Od jakiejś godziny 17 zaczęła już normalnie się zachowywać, a robaków jak na razie nie wydala, jednak kupa jest bardzo ziarnista. Pchły pozdychały, a sunia z 1,6 kg obecnie waży 1,4 kg. Czyżby aż tyle te robaki ważyły. Je mniej więcej co 4 godziny garstkę karmy.

Link to comment
Share on other sites

Guest Olimpijka

Ali jak odchodzisz od karmy to najlepiej pierwsze dni mieszać te 2 karmy, bo mogą być rewolucje żołądkowe, a to jeszcze taki maluch.

Trzymam mocno kciuki za malca!

Link to comment
Share on other sites

Zmieszałem, ale sunia i tak mało zjadła,a nawet śmiem przypuszczać, że powybierala wręcz nową karmę. Różnica w wielkości jest na tyle duża, że widać gołym okiem. Obecnie miska leży, a sunia nie tyka karmy. Przynajmniej pocieszam się, że pije i trochę z ręki wzięła.
Dziękujemy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...