Jump to content
Dogomania

Akita czy nie Akita?;)


Donaa

Recommended Posts

Akito-podobne na pewno, ale oczka trochę nie te i uszka chyba za małe.

Generalnie pyszczek mi się troszkę za mały wydaje.

Będzie pewnie do akity bardzo podobny psiak, ale chyba mniejszy.

 

Albo się zupełnie mylę, co też jest możliwe :)

Link to comment
Share on other sites

No taka dziwna sytuacja zgodziłam się by metrykę wysłano mi pocztą.. wiem,wiem nie powinnam tak robić ale cóż nie pomyślałam. Więc teraz siedzę i mysle czy właściwie mi wyslą tą metrykę i czy mnie nie oszukano...;(

Link to comment
Share on other sites

Jaka to hodowla? FCI czy inna? FCI możesz sprawdzic, czy mieli rejestrowany miot.
Edit. A widziałaś matkę miedy odbierałaś szczeniaka? Jakie dokumenty dostałaś? Szczepienia? Prawdziwa hodowla mie powinna wydać szczeniaka bez metryki, tak jak nie kupuje się samochodu bez dowodu rejestracyjnego.

Link to comment
Share on other sites

I znow komus musial ulac sie jad po kielkach. Ten, kto nie popelnil nigdy bledu niech sobie rzuca do woli, reszta moze usiadzie i pomysli co i kiedy spartolil?
Jezeli widac, ze kobieta jest zielona w temacie, i najprawdopodobniej bedzie potrzebowala pomocy, w tym szkoleniowo wychowawczej z trudna rasa (?) to lepiej ja od razu zjechac, i zniechecic, zeby bron boze nie siegnela po porade lub nie czytala for internetowych w temacie psow. Najlepiej niech od razu przekona sie ze psiarze to wyzsza kasta i wara profanom od niej.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Nic nie przemyślałam.. Wiem tylko że hodowla to kudłate ogonk Nazwa stowarzyszenia (związku):

ZKwP (FCI) i.. eh po prostu facet wyjechał z pieskiem na połowę drogi poniewaz było to dość daleko metryczkę ma wysłać pocztą a matki nie widziałam ale widziałam innego szczeniaka z tego miotu i faktycznie był to akita tyle że ten mój jest nie podobny do tamtego stąd też moje obawy.. O tej rasie wiem wystarczająco  po prostu jestem głupia jeśli chodzi o metryczki hodowle i rodowody ;) nie chodzi mi już nawet o rodowód bo nie muszę go mieć mi zależało na piesku właśnie tej rasy i o to też pytam czy przypomina chociażby akite? Boje sie ze facet mnie oszukał, a fakt jest też że dopiero do mnie dociera ze te psiaki są drogie a ja dałam za niego śmieszne pieniądze.. 

Link to comment
Share on other sites

Donaa blagam gdybys o rasie wiedziala wystarczajaco duzo to wiedzialabys rowniez,ze nie ma rodowodowych szczeniat Akit za 700 zl!!!

Wpisalas chociaz raz nazwe tej Hodowli w google przed zakupem psa?Czy moze obejrzalas w ostatnich dniach Film Hachicho i Ci sie podobny pies zamarzyl :( Smutne bo takich Hachicho w roznych Akitowych fundacjach coraz wiecej :(

Piszesz,ze widzialas innego psa z miotu i to byla z cala pewnoscia Akita :/
Wiec tu Cie pociesze - po przegladnieciu ogloszen bylabym raczej sklonna powiedziec,ze Twoj szczeniak ze wszystkich innych najbardziej przypomina pregowana Inu.

A to czytalas?Nie wiem o co chodzi bo siedze na telefonie i nie wygodnie mi szukac,ale jest to jeden z pierwszych wyswietlonych linkow :

https://m.facebook.com/permalink.php?id=403509003128650&story_fbid=642997779179770

Link to comment
Share on other sites

Nie ma takiej hodowli w ZKwP jest inna o podobnej nazwie, która hoduje inną rasę. Pseuduch żeruje na podobieństwie nazwy i wpisuje kłamstwo do ogłoszenia dla zmyłki.

 

Znalazłam to ogłoszenie na olx trzeba to zgłosić aministracji portalu.

 

Przydomki hodowlane sprawdza się na stronie głównego zarządu ZKwP a nie wierzy na słowo jakimuś typowi z ogłoszenia!

 

Żadnego rodowodu tak jak ten facet Ci powiedział nie dostaniesz, bo to obrzydliwy oszust, który kłamie podszywając się pod ZKwP możesz jedynie zgłosić się na policję, bo podszywanie się pod legalną hodowle jest karalne niestety nic więcej zrobić się nie da!

 

Dziwię się takiej naiwności jako, że akity kosztują nawet 4 tys. i dziwie się nie sprawdzenia przydomku na stronie ZKwP, bo wpisanie nazwy w specjalną wyszukiwarkę z tej strony zajmuje miniutę a potem tylko żale na forum i stracona kasa to już lepiej było wziąć za darmo psa w typie rasy, klika dni temu widziałam ogłoszenie ze schroniska piękna akita i nawet z tatuażem, więc rodowodowa, bo i takie psy czasem trafiają do schronu.

Link to comment
Share on other sites

 

Nic nie przemyślałam.. Wiem tylko że hodowla to kudłate ogonk Nazwa stowarzyszenia (związku):
ZKwP (FCI) i.. eh po prostu facet wyjechał z pieskiem na połowę drogi poniewaz było to dość daleko metryczkę ma wysłać pocztą a matki nie widziałam ale widziałam innego szczeniaka z tego miotu i faktycznie był to akita tyle że ten mój jest nie podobny do tamtego stąd też moje obawy.. O tej rasie wiem wystarczająco  po prostu jestem głupia jeśli chodzi o metryczki hodowle i rodowody ;) nie chodzi mi już nawet o rodowód bo nie muszę go mieć mi zależało na piesku właśnie tej rasy i o to też pytam czy przypomina chociażby akite? Boje sie ze facet mnie oszukał, a fakt jest też że dopiero do mnie dociera ze te psiaki są drogie a ja dałam za niego śmieszne pieniądze.. 

 


najważniejsze przy kupnie psa jest jego pochodzenie, bo to gwarantuje geny, i WYCHOWANIE, w tym warunki odchowu. Pochodzenie potwierdza metryka, predyspozycje mozesz zobaczyc ogladajac przynajmniej matke. Ogladajac warunki wiesz czy twoj szczeniak wychowal sie w domu, w kojc czy w piwnicy w kacie za weglem.
Kupowanie w ten sposob psa to proszenie sie o nieszczescie, w ktorym brak rasowosci psa moze okazac sie najmniejszym.
To co bym teraz zrobila, to udala sie pod adres hodowli, poprosila o rodowod matki, pokazanie matki, i reszty szczeniat. Jezeli nie ma matki, rodowodu lub pojawia sie inne wykrety, wyciagasz telefon i zglaszasz oszustwo pod numerem 997. co zrobisz ze szczeniakiem to juz twoja odpowiedzialnosc, proponuje jednak stanac na wysokosci zadania i odchowac i opiekowac sie do konca zycia psa. A kolejnego akite kupic ze sprawdzonego zrodla.
Link to comment
Share on other sites

Nie ważne czy będzie to mieszaniec  pieska zostawię . Facet powiedział mi właśnie przez telefon że metryke wyśle mi i do piątku ja dostanę tak więc poczekam i zobacczymy. Nie jedźcie po mnie o to że nic nie sprawdziłam po prostu pierwszy raz" kupowałam" szczeniaka. Każdy uczy sie na swoich błędach i teraz na przyszłość będę bardziej doświadczona jednak z tym pseudo hodowcą to sobie poradzę tak jak piszecie jeśli okaże się ze mnie oszukał to mu nie odpuszczę i zgłoszę to na policję.Nie pozwolę by oszukiwał innych tak naiwnych jak ja.. Dziękuję za wasze odpowiedzi ;) 

Link to comment
Share on other sites

My nie jedziemy po Tobie, ale uświadamiamy i ostrzegamy innych, którzy być może będą czytać ten wątek a tak jak Ty nie mają dostatecznej wiedzy. Kupowanie pierwszy raz szczeniaka to nie jest dobre wytłumaczenie dla dokonania błędnej decyzji.

 

Rok temu kupowałam pierwszego w moim życiu psa z rodowodem i mimo tego, że byłam mało doświadczona w temacie rasowych psów (jakąś wiedzę miałam, bo udzielam się na forach na temat psów i interesuję się kilkoma ulubionymi rasami) kupiłam psa z dobrej hodowli z ZKwP a zanim kupiłam napisałam do ok. 5 bardziej znanych hodowli i pytałam o różne kwestie. Trafiłam w 10 pies zdrowy, o pożądanym eskterierze a od hodowcy zawsze otrzymuje porady jeśli tylko o nie poproszę, widujemy się regularnie na wystawach, ponieważ wystawiam swoją suczkę po prostu złoty człowiek.

 

Można dokonać dobrego wyboru mimo braku doświadczenia? Można!- wystarczy trochę chęci, dziś zdobycie wiedzy dzięki internetowi jest proste, znalezienie info. o hodowlach, opini to chwila. Kiedyś nie było internetu a jakoś ludzie również potraili dokonywać dobrego wyboru przy zakupach rasowych szczeniaków a teraz wszystko to łatwizna, ale ludziom się nie chce.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...