Jump to content
Dogomania

Jak dobrać RINGÓWKĘ?


konstancja

Recommended Posts

Cześć wszystkim!

Nie wiem czy piszę w dobrym dziale- w razie czego proszę o interwencje ze strony moderatorów.

Jak już pewnie przypuszczacie jestem zielona w temacie wystaw ale w ogóle mnie to nie zniechęca do gorączkowych przygotowań. 

Czy ringówkę powinno dobierać się wyłącznie do koloru maści psa czy powinnam zwracać uwagę na coś jeszcze? Po przejrzeniu kilkunastu sklepów internetowych z jakimiś bajeranckimi wystawówkami z pereł albo wysadzanymi kryształkami Swarovskiego boli mnie już głowa. Jaka powinna być grubość/średnica/długość dla małego psa (jamnik)? [Przy większości produktów widziałam adnotacje "Polecana dla średnich/ dużych i silnych psów."- czyli nasuwał mi się wniosek, że dla mojego psa już się nie nadaje.] Lepiej zaopatrzyć się na początek w droższą skórzaną czy tańszą linkę? Czy to ma w ogóle jakieś znaczenie?

Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś podzielił się ze mną swoim doświadczeniem w tym temacie :)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Hej, 

Ringówkę raczej dobiera się do maści psa, tak by była niewidoczna - lecz coraz częściej obserwuje się psy w kolorowych, więc teraz to już chodzi o to jak się Tobie podoba i w czym pies dobrze wygląda. 
Dla małego psa raczej nie dobieraj mega grubej ringówki, bo raz że będzie Ci niewygodnie to trzymać to i groteskowo będzie wyglądać. Raczej cienką. Pojedź sobie na jakąś wystawę w pobliżu, zobacz jakie ringówki mają jamniki na ringu i podotykaj na żywo na stoiskach,  pooglądaj co Ci się najbardziej podoba. 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dla małych ras ringówka może mieć 2-3 mm grubości. Ozdoby są OK, pod warunkiem że nie ma ich zbyt wiele, ponieważ utrudniają zwijanie ringówki, kiedy schylasz się do psa. W zależności od psa, ringówka może, ale nie musi mieć podkładki na szyję. Osobiście nie korzystam ze skórzanych ringówek  (zbyt sztywne), a ni z łańcuszków (plątałby długą sierść), ale każda rasa ma oczywiście inne potrzeby i wymagania.

 

Zapraszam na swój facebookowy fanpage: ZORIK - obroże, smycze, ringówki. Co tydzień dodawane są tam nowe, ciekawe i praktyczne modele akcesoriów, w tym ringówek.

 

11008412_1418785791774481_31018294466885

11168030_1418785488441178_65773389224123

11052370_1418759688443758_30369399667783

11150659_1416046772048383_32607479021136

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Dla Jamnika proponowałabym cieniutką, gdyż np. jamnik, którego wystawiam, nie za dobrze czuje się w szerszych ringówkach. Co do koloru to zgadzam się z dziewczynami. Ringówkę powinno się dobierać do maści psa. Np moje AT są rudo czarne więc mają ringówki i czarne skórzane oraz brązowo/beżowe.

 

Co do ozdób, to ich absolutnie nie uznaję, gdyż według mnie to odrywają wzrok od psa, oraz po prostu przeszkadzają.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...