Jump to content
Dogomania

Starsza Lilo, mimo choroby znalazła kochający dom!


saphira18

Recommended Posts

Rozumiem,że jeżeli np.ja chciałabym zapłacić za kompleksowe badania/wpłacając na konto fundacji/ jakiegoś psiaka to i tak trafi on na nie do BRYNOWA? Bo schronisko ma podpisaną umowę z Brynowem i fundacja musi się dostosowywać? Dobrze rozumiem? W waszych wypowiedziach /Bożena,Patrycja/widzę sprzeczność w podejściu do tematu?

 

Jeżeli pies przebywa w schronisku to tak. Ja przekazuje tylko to, czego się dziś dowiedziałam. Wcześniej tak nie było, bo sama brałam swoją Doris jeszcze niedawno do Skolika. Ale od teraz podobno ma to być tylko Brynów.

Wolontariusz może wziąć psa ze schroniska na badania, ale tylko do Brynowa.

Jeżeli pies jest w dt czy hotelu no to wiadomo, że mamy dowolność.

Link to comment
Share on other sites

No cóż też jestem w zarządzie, nieco niżej bo vice prezes, dotąd nie było takiego problemu, niestety kierowniczka schroniska od sprawy Chudego nie odbiera ode mnie telefonu. Jest to o tyle dziwne, że ja wyłącznie zaoponowałam przeciwko stwierdzeniu, że to fundacja miała obowiązek zgłoszenia i dopilnowania sprawy Chudego by ukarać winnych doprowadzenia go do takiego stanu. Co zresztą dalej podtrzymuje, bo żeby za coś odpowiadać trzeba o tym być poinformowanym i zrobić dokumentację fotograficzną, badania itd...

 

Był okres, że nie pozwolono nam korzystać z usług innych wetów niż u Czogały (o ile pies znajdował się w schronisku). Tłumaczono nam, że pies jest prowadzony przez danego weta i inny nie może się mieszać. jednak mieliśmy niestety przypadki inaczej zdiagnozowane i wtedy chodziliśmy gdzie indziej, pomimo że pies znajdował się dalej w schronisku. Tak było z Kiką, która ewidentnie nie mogła być na słońcu, miała coś z oczami a schroniskowy wet nic nie stwierdzał. Okazało się, że ma coś uszkodzone i jej oczy przyjmują całą dawkę światła i dlatego nie mogła w pełni otworzyć oczu jak było zbyt jasno bo ją to bolało, ale to dopiero stwierdził inny wet, ale nie napisze jaki bo ktoś posądzi mnie o kumoterstwo. 

 

Tak samo była u innego weta Kida, żeby sprawdzić diagnozę, parę innych psów tak samo, ale nie będę ich wszystkich wymieniać bo nie ma to sensu.

 

Wszystko opiera się na dobrej woli.  Rozsądne jest stwierdzenie, że pies powinien być pod opieką 1 weta i się z tym zgadzam o ile ten wet coś zdiagnozował i ma teorię jak psa wyleczyć lub podleczyć, o ile pies jest jak czysta kartka i pomimo wieku nikt go nie oglądał to uważam, że warto go przebadać gdzie indziej. 

 

Najbardziej boję się o badanie serca bo praktycznie wszystkie psy, które zabrałam na tymczas i były w starszym wieku miały coś z sercem, mimo to były na strylce i potem następny wet się dziwił w jaki sposób ten pies przeżył operację...

 

Zgadzam się, że pies powinien być leczony przez 1 weterynarza i raczej to chyba chciała powiedzieć kierowniczka schroniska, bo na pewno nie to że fundacja ma obowiązek chodzić do Czogały, bo takich ustaleń nigdy nie było i nie będzie bo to nieprawne. Ale zgodne z prawem jest to że schronisko kieruje na badania do swojego weterynarza, choć nie wiem czy wtedy zasadne nie jest pokrywanie takich kosztów przez schronisko.  

Link to comment
Share on other sites

tak tak, Pani Ani dzwoniła, nie odebralam ale zaraz dostalam smsa że jutro o 9 mogę być na brynowie z Lilo. wyniki mam ja zabrać tak? bo nie wiem czy będą od razu?

Na biochemię na pewno trzeba będzie trochę poczekać. Morfologię już powinnaś dostać na miejscu i bierz ze sobą, bo w końcu Fundacja za to płaci. Myślę, że lekarz Ci wszystko powie. Mam nadzieję, że nie będzie problemu z przesłaniem wyników na maila. Tak jak pisałam, jak ja dzwoniłam w sprawie Chudego to dostałam pełną informację przez telefon plus dodatkowo maila z prześwietleniem płuc i opisem.

 

Tylko może dopytaj jeszcze P. Ani czy masz wziąć fakturę czy oni ją do schroniska przekażą.

Link to comment
Share on other sites

dobra na dzisiaj niestety żadnych konkretów, jutro wszystkie wyniki w kupie przywędrują do schroniska (ewes prośba do Ciebie o pożyczenie ich z biura jutro w celu zeskanowania ;) ) wtedy wkleję je tutaj

Lilo aniołkiem jest wszędzie, autem ładnie jeździ, u weta trzęsła się jak galareta, była przestraszona, ale wszystko fajnie zniosła

ogólnie to jest nie najgorzej, ma duży cholesterol i stan zapalny - na ten stan dostała dzisiaj dwa zastrzyki i będzie miała powtarzaną morfologie za tydz a jutro jeszcze jeden zastrzyk. Ten stan zapalny mógł się wziąć od tego pogryzienia, ale niekoniecznie. Miała zapchane gruczoły okołoodbytowe, zostały przeczyszczone.

dodatkowo zrobiono jej prześwietlenie (będzie konsultowane z radiologiem?), z powodu tego jej charczenia,

jak o czymś zapomniałam to ewes dopowie ;) a bardzo Ci dziękuje ewes! sama bym rady nie dała

 

20150304_093406.jpg\

 

zła bo nic nie jadła

20150304_093354.jpg

 

w oczekiwaniu na usg serducha, coś zaszeleściło ... jedzenie?

20150304_100945.jpg

Link to comment
Share on other sites

małe psy są bardziej obciążone zapadaniem sie tchawicy. Nie wiem czy pamiętacie Zuzię, też ze schroniska, każda ekscytacja, strach, jedzenie, zmęczenie powodowało charczenie.

 

http://przystanekschronisko.org/zuzia

 

To niestety niewyleczalne, ale bez większych problemów pies z tym żyje. 

 

Obawiam się, że gdyby zrobić badania wszystkim psom to ponad połowa miałaby stan zapalny, chociażby związany z biegunkami i np. gruczołami okołoodbytowymi. Z moją Igą regularnie chodzę na oczyszczanie. Niestety to pierwszy pies jakiego spotkałam, który samodzielnie nie oczyszcza gruczołów i trzeba to robić u weta. Ale psom siedzącym w boksach się nie dziwię bo żeby gruczoł był oczyszczany pies nie powinien mieć ani biegunek, ani zaparć i powinien się sporo ruszać. Cieszę się, że Lilo ma zrobione badania i zacznie być leczona. 

 

A co z serduszkiem? Zdrowe?

Link to comment
Share on other sites

wklejam to co dzisiaj dostałam, jedynie nie ma opisu RTG - ale w czwartek usłyszałam od Pani kierownik że Lilo miała kiedyś połamane żebra, 

IMG_0032.JPG

 

IMG_0033.JPG

 

dzisiaj było o dużo lepiej niż w czwartek, Lilo była na 1,3h spacerze w towarzystwie Leo, Toresa, Benka i Majkiego. Podziękowania dla Ali, która zakupiła karmę bosch light dla Lilo i Toresika, Lilo na pewno przyda się odchudzić, ale żeby karma jej zasmakowała ;)

dzisiaj też Ania zrobiła Lilo zdjęcia (dzięki :) ) poczekam na nie i biorę się za ogłoszenia

Link to comment
Share on other sites

dzisiaj też Ania zrobiła Lilo zdjęcia (dzięki :) ) poczekam na nie i biorę się za ogłoszenia

Za zdjęcia wezmę się niestety dopiero jutro, bo dzisiaj już nie mam siły. Mam nadzieję, że razem z Lilo mi wybaczycie ten dzień zwłoki :)
I też mam nadzieję, że coś z tych zdjęć wyszło :D

Link to comment
Share on other sites

Za zdjęcia wezmę się niestety dopiero jutro, bo dzisiaj już nie mam siły. Mam nadzieję, że razem z Lilo mi wybaczycie ten dzień zwłoki :)
I też mam nadzieję, że coś z tych zdjęć wyszło :D

 

pewnie że tak :) i tak póki co wstrzymuje się z ogłoszeniami do przyszłej soboty, iskierka nadziei pojawiła się  ^_^

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dostałam informację, że Lilo ma złe wyniki morfologii :( zostanie jej zmieniony antybiotyk i zobaczymy czy to coś zmieni. Jeżeli nie to niestety może sie okazać, że to białaczka... Wyniki odbiorę dziś w schronisku i postaram się jeszcze dziś tutaj wkleić.

 

Pozwolę sobie jeszcze napisać tutaj info o innych psiakach z racji braku czasu, żeby skakać po innych wątkach.

Morfologię oprócz Lilo miały robione również psiaki: Mona, Nemo, Vita i Tores. Podobno wszystko jest w porządku. Te wyniki będę również dzisiaj mieć.

Dodatkowo Nemo miał przeczyszczone uszy i dostaje krople do oczu.

Jutro psiaki będą mieć też robioną biochemię. Dlatego dopiero jutro, bo mają przyjść zamówione odczynniki do schroniska. Dizęki temu Fundacja nie będzie musiała płacić dodatkowo jeszcze za biochemię.

Wyniki biochemii powinny byc w sobotę. Wtedy zostanie podjęta decyzja jakie ewentualne działania podjąć dalej.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...