Jump to content
Dogomania

Starsza Lilo, mimo choroby znalazła kochający dom!


saphira18

Recommended Posts

Witajcie u Lilo

 

IMG_0059.JPG

 

Lilo szuka domu. A raczej to my, wolontariusze szukamy domu dla Lilo. Malutkiej, około 11 kg suni, która młodość ma już za sobą. Bo sunia sama nie poprosi, nie będzie chodzić i pytać – kto mnie przygarnie. Nie, Lilo już nie prosi. Nie wierzy już, że życie może się zmienić. Miała kiedyś dom, była kochana, rozpieszczana, sama była cieniem swego pana, którego ubóstwiała...lecz pan zmarł, a sunia trafiła do schroniska. Potem...potem przez chwilę znów miała dom. Jej właściciele ją chwalili, mówili, że jest grzeczna, usłuchana, potrafi zostawać sama, nie brudzi, nie bałagani, na spacerach się pilnuje...psi ideał! Ale i oni oddali Lilo, z powodu choroby pani. A Lilo zwątpiła na chwilę w człowieka...

Lilo w schronisku stała się znana z tego, że jest, jakby jej nie było. Cieszy się na widok wolontariuszy, na widok odwiedzających, ale już nie prosi, nie prosi o dom, nie wierzy, że może po raz kolejny uśmiechnąć się do niej szczęście. 
To kochana, ufna sunia, która kiedyś była pełna energii, jeszcze zeszłego lata, przed felerną adopcją. Teraz nie ma już ochoty na długie spacery, ani zabawy. Najchętniej nie odchodziłaby od swojego opiekuna na krok! Liczy się dla niej tylko człowiek i jedzenie. Mogłaby godzinami leżeć obok człowieka i tak trwać u jego boku, wierny cień, który niemal zwątpił w życie, ale ogień jeszcze się tli w jej sercu.
Sunia jest usłuchana, choć nie zna komend, to w jej bystrych oczach widać, że chce by człowiek był z niej dumny. Na spacerach nie w głowie jej samodzielne wyprawy, grzecznie chodzi na smyczy, a bez nie oddala się od opiekuna dalej niż na metr, czy dwa. Najczęściej zadowolona człapie tuż obok.
Z psami z reguły ładnie się dogaduje, z tymi spotkanymi na spacerach chce się witać, ale nie lubi, gdy jakiś czterołap zbytnio obok niej skacze, potrafi wtedy burknąć, nie atakuje, ostrzega tylko i pokazuje, że takie zachowanie się jej nie podoba. Potrafi być zazdrosna o człowieka i jedzenie, wtedy również zdarza się jej burknąć na psiego kolegę. W domu najlepiej czułaby się jako psia jedynaczka, ale przywyknie również do mieszkania z innym psem.

Lilo to nie pies dla aktywnych, ona lubi spokój, powolne spacery, siedzenie na ławce w parku. Będzie świetną kompanką dla spokojnych osób, które tak samo, jak ona cenią sobie każde leniwe popołudnie. Odnajdzie się również w domu ze starszymi dziećmi, kto wie, może nawet się rozrusza i znów będzie taka jak zeszłego lata – pełna chęci do zabawy!

Tymczasem Lilo coraz gorzej radzi sobie w schronisku. Nie jest już pierwszej młodości, ma około 10 lat, potrzeba jej spokoju, towarzystwa człowieka, a nie zgiełku i samotności. Na początku lutego Lilo została pogryziona przez innego psa, to sprawiło, że sunia jeszcze bardziej zamyka się w sobie, przestaje walczyć ze złym losem. Choć nadal patrzy z ufnością na człowieka...

Jeśli szukasz psa spokojnego, pełnego miłości, który stanie się najlepszym przyjacielem na kolejne lata – zadzwoń, zapytaj o Lilo, sunie, która nie prosi już o dom, a szkoda, bo tak wiele mogłaby wnieść w czyjeś życie - Szczęście, radość, a przede wszystkim bezwarunkową psią miłość.
Kontakt: tel. 504 854 427 mail: [email protected]<script cf-hash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script>

 

zadowolona Lilo, jeszcze przed adopcją (lato 2014)

DSC03728.JPG

 

 

 

album suni https://picasaweb.google.com/118380588009733343934/Lilo678148Lat35CmOk10Kg#6120962094501135394

Link to comment
Share on other sites

ok, tak jak w przypadku majkowego banerka - będzie jutro albo w pon :)

 

jeju dziś po 8.5 h pracy, ledwo umiem cokolwiek napisać^^ a to tylko dlatego, że sobie usiadłam..dopóki coś robiłam/szłam do domu, to nie byłam zmęczona :D

 

PS. Lilo ma aktualne ogłoszenia? bo miałam jej kiedyś ponowić, ale zabijcie mnie (albo i nie :P ) nie miałam kieeedy...ale jak nie ma to jej zrobię w tygodniu kilka :)

Link to comment
Share on other sites

Kurcze przydałby jej się choćby tymczas, bo ona po prostu gaśnie nam :(
Robi się coraz smutniejsza. Kurcze na spacerach to tak widać, tak mi jej szkoda. Ona byłaby idealną towarzyszką dla jakiejś starszej osoby, gdzie leżałaby na kanapie, ktoś podrapałby za uchem, deptała wolniutko za swoim opiekunem - to byłby dla niej idealny dom, eh... tylko jak taki znaleźć ;(

Link to comment
Share on other sites

Jestem u dziewczyny.

Tak sobie myślę, że jak gaśnie w oczach i widzicie u niej pogorszenie samopoczucia, to można by poprosić, żeby w schronisku zrobili jej badania. Ona już długo siedzi i ma też swoje lata, więc powinni się zgodzić. Dom tymczasowy jak najbardziej.

Mogę pomóc w rozgłaszaniu na fb i stworzyć jej album na fb fundacji. Możemy nawet zacząć zbierać na nią pieniążki. Zostały tez pieniądze od Empika i Chudego, więc można by pomyśleć, czy by nie przeznaczyć pieniędzy od jednego bądź drugiego właśnie na Lilo. Wtedy można by nawet wziąć ją do Skolika na badania jeżeli Bożena i nikt inny nie będzie miał nic przeciwko.

Moje zdanie jest takie, że jak chcecie dziewczyny działać, a pieniądze są to trzeba dać Lilo szansę, bo potem może być już za późno... Ja ze swojej strony pomogę w miarę możliwości :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dzięki dziewczyny, jeśli mogłybyście pomóc to bardzo proszę :) boję się że sama nie ogarnę tego wszystkiego, w sumie nigdy nie zajmowałam się psem na DT, więc rady wskazane. Jeśli kasa by się znalazła to mogę ją wziąć na badania do Skolika, nie wiem może ten profil geriatryczny? tam jest chyba cały pakiet. a potem pozostaje szukanie DT.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...