Jump to content
Dogomania

Transfer psa - od właściciela do.. nowego właściciela


Kryśka_i_Fiona

Recommended Posts

Witajcie:)

 

 

Jutro w moim domu pojawi się 10 miesięczna sunia. Historia nie jest jej długa: adoptowana w bardzo młodym wieku ze schroniska przez właścicieli jej obecnych. Teraz przyjdzie na świat u nich dziecko nr 3 więc niestety nie dadza sobie rady z czasem również dla psa. Poza tym nagle zaczęli dużo pracować. Szukali więc nowego domu, ja się zgłosiłam.

 

Chciałam w tym miejscu poprosić o rady (rzeczowe) na temat najbliższych dni z tym psem. Czy powinnam bardzo mocno poświęcać jej uwagę czy dać jej spokój? Co dokładnie robić? Sunia będzie ze mną do końca życia (tak obstawiam) zatem musi nauczyć się, że ja będę jej nową panią. Pytania więc jakie mam to:

 

- pierwsze chwile razem - co robić?

- pierwsze spacery - oczywiście smycz (metrowa czy 5metrowa?)

- kontakt i więź - jak zacieśnić, jak dać jej znać, że ja jestem teraz jej przewodnikiem?

 

 

Psiak jest podobno ideałem chodzącym - mądra, zdyscyplinowana, wyszkolona, kocha inne zwierzaki, bardzo lubi spacery.

Link to comment
Share on other sites

Od pierwszego dnia w domu traktuj ja tak, jak bedziesz ja traktowala cale zycie. Czyli jesli chodzisz do pracy to pies zostaje sam od pierwszego dnia, wprowadzanie zasad od pierwszego dnia, konsekwencja i cierpliwosc. Wypyaj sie dobrze, jaki ma stosunek do innych psow, kotow, dzieci, biegaczy, rowerzystow, dziwnie wygladajacych ludzi. Sprobuj wybadac, czy ona faktycznie jest idealem czy tylko ak sciemniaja (albo dla nich ideal to cos inneo niz dla Ciebie;)).
I co to znaczy, ze jest wyszkolona? Chodzi na smyczy? Jakie zna komendy? Przychodzi na zawolanie? Smycz ja bym wziela dluzsza, zeby miala wiecej swobody. Na niej tez bedziesz mogla cwiczyc przywolanie. Ale nie zapominaj tez o krotszej smyczy, ona tez sie moze przydac np. na wizyte do weta.
A wiez zrodzi sie sama. Trzeba cwiczyc posluszenstwo, bawic sie z psem w zabawy wechowe, bawic sie w zwykle wyglupianie, spedzac razem czas, bronic przed zlem, pomagac, dawac dobre jedzonko. I nie przejmuj sie jak z poczatku nie wszystko bedzie szlo gladko i idealnie. Na to tez potrzeba czasu.

Link to comment
Share on other sites

Sowa: Będzie jeden pies. Szczeniaka mi odebrano - właściciele się za nim "stęsknili" i stwierdzili że "żałują że oddali" i nagle stwierdzili że "przemyśleli i chcą spowrotem". Wczoraj psiaka mi wzięli i na pocieszenie dali mi 20zł (których nie wzięłam oczywiście). A że to nie zmienia faktu iż chcę mieć psa - biorę tego. Ta sunia albo znajdzie nowy dom albo pójdzie do schroniska. Wolę dać więc nowy dom. Właściciele nie mają czasu i zdania nie zmienia (pytałam, żeby nie mieć powtórki z rozrywki). 

 

Beatrx: Wypytałam o to wszystko. Psiak jest dobrze zsocjalizowany, nie boi się ani ludzi ani innych zwierząt, jest ciekawy świata, lubi się bawić, bardzo radosny. Do kota podchodzi dobrze (mieszka z jednym). Komendę zna jedną: siad. Najprostszą. Będę więc musiała ją wyszkolić - spróbuję w formie zabawy, oczywiście metodami pozytywnymi. Oni sami jako "wyszkolenie" mieli na myśli "ułożenie". W sensie że pies grzeczny, słucha i pojętny. Sunia dotąd zostawała sama do 4h mniej-więcej (z tego co mi powiedzieli) a ja pracuję po 8h. Wzięłam teraz wolne, żeby przez jakiś czas się nią zająć. Od początku będę wychodzić jednak na 2-3h i wracać, żeby się nauczyła. Może do znajomej pójdę czy coś. Ale to drugiego dnia, pierwszego będę budowała więź tylko i wyłącznie. No i spacery, podobno kocha spacery.

Zabawy węchowe np? Byłabym wdzięczna jeśli podałabyś Beatrx przykłady.

 

 

 

A tutaj są jej zdjęcia.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...