Jump to content
Dogomania

Chihuahua " do 1kg" OSTRZEGAM PRZYSZŁYCH WŁAŚCICIELI


pa-ttti
 Share

Recommended Posts

Chciałabym ostrzec wszystkim nieświadomych i niedouczonych przyszłych właścicieli- trzymajcie się z daleka od wszelkich "hodowców" promujących swoje przesadnie zminiaturyzowane szczenięta.

 

Po pierwsze: takie maluszki są w większości przypadków po prostu chore - ta wielkość jest nienaturalna, wiąże się z poważnymi wadami serca, układu oddechowego, niezrośniętym ciemiączkiem, wodogłowiem, padaczką. Kupując takiego psa warto od razu wykupić porządny pakiet u weterynarza i nastawić się na to, że piesek może długo nie pożyć.

 

Po drugie: Zazwyczaj ta wielkość psa jest zmyślona - hodowca pisze w ogłoszeniu że maluch będzie ważył 1kg, że jest po malutkich rodzicach. W rzeczywistości pokazuje podstawioną matkę maluszków (warto zwrócić uwagę choćby na to czy sunia ma mleko), a te "1kg" maluszki osiągną znacznie więcej!

 

Po trzecie: takie karzełki zdarzają się bardzo rzadko. Żaden profesjonalny i zdrowy na umyśle hodowca nie dąży specjalnie do urodzenia tak małych psów. Pomimo tego, rodzą się one i w najlepszych hodowlach, tak jak w życiu bywa również po zdrowych rodzicach rodzą się czasem karły. Prawdziwy, odpowiedzialny hodowca nie sprzeda takiego maluszka w wieku poniżej 3 miesięcy, i nie ukryje żadnych jego wad (w 99% takie karzełki mają np niezrośnięte ciemiączka)

 

I pamiętajcie że w ogłoszeniu można napisać wszystko.

ZDROWA, A JEDNOCZEŚNIE NAPRAWDĘ MALUTKA CHIHUAHUA WAŻY W GRANICACH 2KG!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...