Jump to content
Dogomania

Zakup pieska


MarEmi

Recommended Posts

Witam.

 

Chce kupić jakiegoś psa dla dziewczyny. Najbardziej chciałbym coś podobnego do pitbulla, ale niezbyt duży, około kolan, nie więcej. Pies byłby pupilem domowym, więc najlepiej żeby nie było problemu z wypadającą sierścią i nadmiernym ślinieniem. Jaką rasę polecacie?

Link to comment
Share on other sites

A czy dziewczyna chce psa? Bo jeśli to ma być prezent, to sorry, ale lepiej odpuść ;)
Rasę lepiej z nią uzgodnić skoro to ma być jej pies, niech możesz narzucić.
Po za tym jeżeli chcesz kupić od legalnego hodowcy, musisz siebie liczyć z tym, że to pewien wydatek, na pewno nie 500zł, tylko więcej. Więc ja myślę, że lepiej by było iść z dziewczyną do schroniska, niech wybiera, w końcu nawet w typie siedzą w schroniskach :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Witam.

 

Chce kupić jakiegoś psa dla dziewczyny. Najbardziej chciałbym coś podobnego do pitbulla, ale niezbyt duży, około kolan, nie więcej. Pies byłby pupilem domowym, więc najlepiej żeby nie było problemu z wypadającą sierścią i nadmiernym ślinieniem. Jaką rasę polecacie?

akurat pit to nie jest łatwa rasa,wiesz cokolwiek o niej?zamiast kupować mozna adoptowac,jeśli już.poczytaj o historiach psów tej rasy,co powoduje nie własciwe wychowanie i o jego konsekwencjach-na jakiejkolwiek stronie zajmujacych sie organizacji

Link to comment
Share on other sites

Jeśli pitt to będzie sierść i ślinienie na pewno. Jeśli nie ma być sierści w domu,  to pies z włosem typu york albo bezwłosy - grzywacz chiński. Również mało się ślinią. Piszę serio, chociaż kupowanie psa na prezent dla dziewczyny wcale mi się nie podoba, bo może się skończyć tym, że prezent okaże się niechciany i pies wyląduje w schronisku, albo będzie oddany w tzw. dobre ręce (czyt. byle komu, byle się go tylko pozbyć).   

Link to comment
Share on other sites

Gdyby ktoś mi kupił w prezencie kota wymarzonej rasy, z konkretnej hodowli oraz interesującego mnie skojarzenia to a i owszem ucieszyłabym się. Natomiast psa/konia/fretki bym nie przyjęła, chociaż owe zwierzaki również uwielbiam.

Robienie takiego prezentu nie jest najszczęśliwszym pomysłem. Twoja dziewczyna być może kocha psy, ale na chwilę obecną może nie być na niego gotowa. Także przedyskutuj z nią ten pomysł i jak coś razem wybierzcie psiaka. Pamiętaj też, żeby kupić psa w sprawdzonej hodowli zarejestrowanej w zwkp.

Link to comment
Share on other sites

mój sie nie slini,co do włosów to różnie bywa-stymulowany odpowiednimi suplementami jest ok,włoski na obiciach pojawiaja sie pojedynczo,ale był okres ze wypadały masowo(to był koszmar-kto ma gładkowłosego ten wie o czym mówie).

zastanwiam się czy to nie następny post z serii"prowokacja"

Link to comment
Share on other sites

psów się na prezent nie kupuje, ludzie... no CHYBA że ma to być prezent przemyślany. Jak Cię dziewczyna prosi o psa od dłuższego czasu to trochę inna sytuacja ;)

Czy naprawdę sądzisz, że jego dziewczyna jest idiotką ? Może to rzeczywiście, jakiś pustak, której obojętnie jakiego psa dostanie, byle nie wydała na to własnej kasy, ale myślę, ze raczej chłopak charakteryzuje się skrajną nieodpowiedzialnością lub bawi w trola.
Link to comment
Share on other sites

Widzę że jest tu ładna nagonka na prezenty. Prezent jest jak najbardziej przemyślany, wręcz wymuszony bo wszystkie inne psy na posesji to wyżły i nie można ich do domu wpuszczać(Ojciec starej daty myśliwy i ma takie zasady). Sam mam wyżła, ale ten siedzi prawie cały czas w domu i strasznie gubi sierść, dlatego chciałbym uniknąć takiej sytuacji(czyszczenia ubrań godzinę przed wyjściem z tej sierści). Myślałem o psie ze schroniska, ale chcę aby miała swojego od szczeniaka.

Link to comment
Share on other sites

Bo takimi prezentami, są wypchane schroniska. Pies nie jest prezentem, jest żywą istotą, za którą bierze się odpowiedzialność na kilkanaście lat. I wybierać go powinni i to z przemyśleniem domownicy, a nie osoba obca. Ciekawe co będzie, jak pies podrośnie i "myśliwy starej daty" stwierdzi, że jego miejsce jest na podwórku, a nie w domu. A wyżły np: go nie zaakceptują.

Link to comment
Share on other sites

Widzę że jest tu ładna nagonka na prezenty. Prezent jest jak najbardziej przemyślany, wręcz wymuszony bo wszystkie inne psy na posesji to wyżły i nie można ich do domu wpuszczać(Ojciec starej daty myśliwy i ma takie zasady). Sam mam wyżła, ale ten siedzi prawie cały czas w domu i strasznie gubi sierść, dlatego chciałbym uniknąć takiej sytuacji(czyszczenia ubrań godzinę przed wyjściem z tej sierści). Myślałem o psie ze schroniska, ale chcę aby miała swojego od szczeniaka.

w schronie są całe masy szczeniat,nie tylko dorosłe

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...