Jump to content
Dogomania

Dwie sunie z Barchaczowa już szczęśliwe w swoich domkach :)


handzia

Recommended Posts

Kilka dni temu dostałyśmy zgłoszenie, że we wsi Barchaczów (7 km od Zamościa, woj. lubelskie) błąkają się dwie małe suczki. Dzisiaj udało nam się podjechać do nich. Zrobiłyśmy zdjęcia, w następnym tygodniu zabieramy je do weta. Czarna musi być jak najszybciej wysterylizowana, podejrzewamy, że jest w ciąży .... Jest bardzo grzeczna i spokojna, tylko ją przytulać...

 

Druga sunia (Czekoladka ;)) jest młodziutka, ma ok 7,8 miesięcy. Jak na podrośniętego szczeniaczka przystało jest żywym sreberkiem, uwielbia się bawić, skakać i dokazywać. Ma piękne jasne bursztynowo-zielonkawe oczka. Sunia wraz z jej mamą (tak przypuszczamy, że to jej mama) są bezdomne....staramy się im pomóc.
Sierść Czekoladki jest jak puszek, bardzo mięciutka, niestety nie jest zadbana, dlatego na zdjęciach nie prezentuje się jak należy Ale po delikatnej toalecie i wyczesaniu, będzie z niej piękna dziewczynka.

 

Sunie są małe, ok 5-ciu kg. Szukamy domów tymczasowych. Nie mamy dla nich żadnego miejsca.... Dzięki Bogu, tam na wsi dokarmia je wspaniała kobieta, która zgłosiła nam ten problem...dzisiaj robię im jeszcze OLX.

 

Jeśli ktoś zechciałby wspomóc nas finansowo, to będziemy bardzo wdzięczne. Sterylizację zgłoszę do Akcja sterylizacja, ale za resztę czyli przetrzymanie w lecznicy, karmę, kubrczek, paliwo musimy pokryć z własnej kieszeni :(

 

Chciałam jeszcze bardzo podziękować Madzi, (kudlataja na dogo) za pomoc, za to, że bez chwili namysłu zgodziła się pomóc tym suniom, użyczyła swojego czasu i samochodu  :) dzięki Madziu :)

 

wrl4aw.jpg

 

dxjlft.jpg

 

qphqtt.jpg

 

r9338j.jpg

 

apett.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jakie fajne szczególnie brązowa , jak miś. Będziecie robić sterylkę na cito? Pewnie kasy brak.

Witaj :) Bardzo mi miło, że zawitałaś na wątek :) Tak w czwartek sterylka obydwu panienek. Kasy troszkę nam trzeba na przetrzymanie w lecznicy po sterylce, na kubraczki.

Link to comment
Share on other sites

Tak, czarnulka na pewno jest w ciąży...na zdjęciu jest też trochę najedzona, bo zjadła dość sporą porcję jedzenia, a jeszcze dodatkowo ma długą sierść. Ale ewidentnie brzuch ciążowy jest. Mam nadzieję, że wytrzyma jeszcze 4 dni, bo wtedy zabieramy ją na sterylkę.

Po sterylce sunie kilka dni będą w lecznicy, jeśli nie znajdę dla nich niczego, to będą musiały wrócić. Ale mam mam nadzieję, że znajdzie się coś do tego czasu. Na fb już kilka osób się interesowało. Więc nadzieja jest większa :)

Link to comment
Share on other sites

Tak właśnie zrobiłam, w ogłoszeniach napisałam.... :)

 

Ps, Marta, tylko powiedz mi jak zdzierżyć zapytania, czy aby na pewno one za darmo???? :( Boże gdzie ja żyję? Przecież jest zaznaczone, że za darmo.... :(

Mnie też osłabiają takie pytania;   z daleka czuć, że na utrzymanie psa nie przewidują wydatków :(

Co u sunieczek?

Link to comment
Share on other sites

Dzisiaj zawiozłyśmy dwie sunie do weta, jutro będą wysterylizowane.

Czarna sunia ma ok dwóch lat, jest w ciąży, potwierdził to wet...

Zrobiłam kilka zdjęć, ale miałam tylko komórkę przy sobie i nie wyszły zbyt dobre. Do tego czekoladowa młodziutka sunia (ma pół roku) jest tak ruchliwa, że ciężko jej cyknąć coś sensownego.

Pilnie szukam dla nich dt lub ds....mamy czas do końca tygodnia...potem nie wiem...Kontakt, gdyby ktoś miał miejsce czy jakiś pomysł....887 074 603

 

dv72w.jpg

 

2s7z4gw.jpg

 

Czekoladowa damulka :) Łapka na łapkę i niech mi ktoś powie, że jestem kundlem ;)

 

3089t6s.jpg

 

2wdal4g.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...