Jump to content
Dogomania

Maksio staruszeczek -nasz skarb za TM


dorcia2

Recommended Posts

Badanie krwi Maksika wykazało, że ma lekką niedoczynność tarczycy, ale (jak zaznaczono) wyniki mogą być spowodowane również innymi dolegliwościami u psa. Dostanę jutro jakiś lek wspomagający tarczycę. Z badań wyszło równiez, że nerki pracują prawidłowo. Z badań kału wynika, że Maksiu ma jakieś pasożyty, które nie giną po podaniu tradycyjnej tabletki na odrobaczenie. wprowadzimy około tygodniową serię leków. A oto Maksik z Blekim :) Maksiu lubi podążać za innymi psiakami i im towarzyszyć.

Link to comment
Share on other sites

Badanie krwi Maksika wykazało, że ma lekką niedoczynność tarczycy, ale (jak zaznaczono) wyniki mogą być spowodowane również innymi dolegliwościami u psa. Dostanę jutro jakiś lek wspomagający tarczycę. Z badań wyszło równiez, że nerki pracują prawidłowo. Z badań kału wynika, że Maksiu ma jakieś pasożyty, które nie giną po podaniu tradycyjnej tabletki na odrobaczenie. wprowadzimy około tygodniową serię leków. A oto Maksik z Blekim :) Maksiu lubi podążać za innymi psiakami i im towarzyszyć.

 

No to chyba ma lamblie.

Podobno Panacur je wybija , podany 3-krotnie.

Link to comment
Share on other sites

Te pasożyty to włosogłówka. Maksiu dostał tabletki i będzie brał po jednej przez 4 dni. Po około miesiącu trzeba będzie zrobić ponownie badania. Do badania dałam tyle kup, ile pisałyście. Maksik dostał próbkę karmy, 4T Veterinary Diet renal dog. Zobaczymy, czy mu zasmakuje. Badanie kału i tabletki kosztowało 40 zł. czy mam wziąć paragon, czy fakturę na fundację?

Link to comment
Share on other sites

Te pasożyty to włosogłówka. Maksiu dostał tabletki i będzie brał po jednej przez 4 dni. Po około miesiącu trzeba będzie zrobić ponownie badania. Do badania dałam tyle kup, ile pisałyście. Maksik dostał próbkę karmy, 4T Veterinary Diet renal dog. Zobaczymy, czy mu zasmakuje. Badanie kału i tabletki kosztowało 40 zł. czy mam wziąć paragon, czy fakturę na fundację?

 

Paskudny pasożyt :( Miejmy nadzieję,że zostanie skutecznie zniszczony.Haniu wstaw tu na wątek wynik badania i zalecenie lekarza.Myślę,że najlepiej faktura bo przecież są uzbierane pieniążki na fundacyjnym koncie.Jeżeli ta sucha karma jest dobra i zalecona przez weta,a będzie Maksiowi smakować,to kupić również na fakturę fundacji.Skontaktuj się z dorcia2 i niech to potwierdzi.
 

Link to comment
Share on other sites

Badanie kału i tabletki kosztowało 40 zł. czy mam wziąć paragon, czy fakturę na fundację?

 

Haniu weź proszę fakturę na fundację za tabletki i na karmę również

 

Włosogłówka wcina się w ściankę jelita grubego powodując anemię, biegunki , często z domieszką krwi, utratę masy ciała :(

czekamy na wyniki

Link to comment
Share on other sites

Muszą być odrobaczone wszystkie psy jednocześnie. Najlepiej podać Aniprazol przez trzy kolejne dni, a potem po 10 dniach przerwy znowu podać Aniprazol (jedną dawkę lub przez kolejne trzy dni). Tabletki trzeba podawać na czczo i przez 2-3 godziny nie wolno podawać jedzenia. Badanie kupy nie zawsze jest miarodajne. Dlatego najlepiej odrobaczyć psa środkiem o szerokim spektrum działania, a taki jest Aniprazol. Najpierw uporajcie się z odrobaczeniem, a dopiero potem planujcie inne "atrakcje" weterynaryjne. 

Link to comment
Share on other sites

Ja też myślę,że najlepszym rozwiązaniem by było odrobaczyć wszystkie psy.A co na to wet?
Wiem,że Poker,która tymczasuje psiaki też miała psiaka z włosogłówką i migiem z tego wyszedł.Nie wiem czy odrobaczała całe towarzystwo,czy tylko jednego psa.

Link to comment
Share on other sites

Ja też myślę,że najlepszym rozwiązaniem by było odrobaczyć wszystkie psy.A co na to wet?
Wiem,że Poker,która tymczasuje psiaki też miała psiaka z włosogłówką i migiem z tego wyszedł.Nie wiem czy odrobaczała całe towarzystwo,czy tylko jednego psa.

... to mnie pocieszyłaś Anulko!  zmartwiłam się bardzo tą włosogłówką :(  

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co panikować. Najważniejsze, żeby zbierać skrupulatnie, na bieżąco odchody i absolutnie nie zakopywać w ziemi (niektórzy pozbywają się kup taką metodą). Jaja włosogłówki wydalone w kupie nie zarażają, ale jak poleżą w glebie, dojrzeją, powstają larwy i wtedy kicha.

 

Warto nowego psa izolować do czasu porządnego odrobaczenia, odpchlenia, kąpieli. Uniknie się stresu i dodatkowych wydatków na inne psy. Wiele osób uważa, że wystarczy odrobaczenie w schronisku lub jednorazowe. To błąd.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Tak,bardzo jest ważne szybkie zbieranie odchodów z ogrodu.Ja mam pod ręką na ogrodzie,w dwóch miejscach rękawiczki jednorazowe(takie jakie są na Stacjach Paliw) i woreczki,nigdy nie zakopuję ani nie wyrzucam do kompostownika.

 

f43ce9936ddaf25fmed.jpg

 

Pies się może zarazić prędzej,gdzie jest duże skupisko psów wyprowadzanych np.w parkach,na łące itd.

Jak się czuje Maksik po odrobaczaniu?

Link to comment
Share on other sites

Nie ma co panikować. Najważniejsze, żeby zbierać skrupulatnie, na bieżąco odchody i absolutnie nie zakopywać w ziemi (niektórzy pozbywają się kup taką metodą). Jaja włosogłówki wydalone w kupie nie zarażają, ale jak poleżą w glebie, dojrzeją, powstają larwy i wtedy kicha.

 

Warto nowego psa izolować do czasu porządnego odrobaczenia, odpchlenia, kąpieli. Uniknie się stresu i dodatkowych wydatków na inne psy. Wiele osób uważa, że wystarczy odrobaczenie w schronisku lub jednorazowe. To błąd.

... widać jak bardzo mała jest moja wiedza :(   ale uspokoiłaś mnie ,czyli na spacerkach raczej nie ma wielkiego zagrożenia( w sensie jak pies powącha zarażoną koopę?)

 

Tak,bardzo jest ważne szybkie zbieranie odchodów z ogrodu.Ja mam pod ręką na ogrodzie,w dwóch miejscach rękawiczki jednorazowe(takie jakie są na Stacjach Paliw) i woreczki,nigdy nie zakopuję ani nie wyrzucam do kompostownika.Pies się może zarazić prędzej,gdzie jest duże skupisko psów wyprowadzanych np.w parkach,na łące itd.

Jak się czuje Maksik po odrobaczaniu?

.. a jednak!?  czy jest jakiś sposób by uniknąć zarażenia? czy w jakiś widoczny sposób możemy zauważyć że pies się zaraził?  i gdzie Aniu, wyrzucasz te koopy?

Link to comment
Share on other sites

Woreczki szczelnie zawiązane wyrzucam do pojemnika na odpady mieszane.Mam wykupiony pojemnik,który stoi przy mojej posesji.

Sposobu konkretnego jeszcze nie wynaleziono,trzeba unikać miejsc,gdzie jest wyprowadzanych dużo psiaków a tym samym teren jest zanieczyszczony odchodami.U mnie taki teren to jest łąka,na którą wychodzę z psami aby sobie poganiały.Konsekwentnie odrobaczam co 3 miesiące psiaki bo co innego mogę zrobić.Waśnie idzie do mnie przesyłka z Cestalem Plus i pod koniec kwietnia psiaki odrobaczę.Odrobaczałam w styczniu.Zakupując tabletkę na odrobaczenie,trzeba zwrócić uwagę na jej skład tj.aby zawierała fenbendazol albo memendazol lub flubendazol.Tu chodzi też o inne robale nie tylko o włosogłówkę.

Link to comment
Share on other sites

Poprzez powąchanie kupy pies się nie zarazi. ;) Największe zagrożenie jest w przypadku psich zjadaczy kup i innych świństw. 

 

U nas wszystkie kupy lądują w pojemniku na odpady mieszane - uzbiera się tego trochę. ;)

 

Cestal Plus to dobry środek na odrobaczenie. Dobry jest też Drontal Plus. :)

Link to comment
Share on other sites

Aby nie obciążać budżetu naszego Maksiutka to ja zwrócę koszt Olekardinu Szafirce

 

Anulko, dziękuję w imieniu Maksiulka
 

Poprzez powąchanie kupy pies się nie zarazi. ;) Największe zagrożenie jest w przypadku psich zjadaczy kup i innych świństw. 

Cestal Plus to dobry środek na odrobaczenie. Dobry jest też Drontal Plus. :)

 

 

 

ja mam takiego jednego zjadacza śmieciowego :( potrafi zeżreć nawet kocią kupę jak się zagapię na spacerze

 

Haniu, dziękuję za opiekę nad naszym Maksiutkiem :)

dzisiaj puszczę Ci pieniążki i zdjęcie fv prześlę do Fundacji (poprzednia fakturka jeszcze nie została rozliczona)

 

Najpierw uporajcie się z odrobaczeniem, a dopiero potem planujcie inne "atrakcje" weterynaryjne.

 

 

oczywiście, to jest teraz najważniejsze

Link to comment
Share on other sites

Tak,bardzo jest ważne szybkie zbieranie odchodów z ogrodu.Ja mam pod ręką na ogrodzie,w dwóch miejscach rękawiczki jednorazowe(takie jakie są na Stacjach Paliw) i woreczki,nigdy nie zakopuję ani nie wyrzucam do kompostownika.Pies się może zarazić prędzej,gdzie jest duże skupisko psów wyprowadzanych np.w parkach,na łące itd.

Jak się czuje Maksik po odrobaczaniu?

Widziałam kiedyś taki patent: właściciel hotelu wychodząc z psami na spacer (na smyczy oczywiście) w drugiej ręce miał łopatę i gdy piesek kucał od razu mu podstawiał tę łopatę pod ogonek:) Nic do gleby nie szło. W tym przypadku akurat chodziło o zaoszczędzenie czasu przy sprzątaniu ogrodu :) W przypadku psa zarazonego warto taki patent rozwazyć :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...