Jump to content
Dogomania

Maksio staruszeczek -nasz skarb za TM


dorcia2

Recommended Posts

Dzięki za podpowiedzi. Zabiorę Maksika w tygodniu na wycieczkę do weterynarza, przekażę to i wszystko ustalimy. Ja nie dostałam maści, były tylko tabletki - 5 różnych, z czego 2 na te zęby, które miał brać do wczoraj i teraz miesiąc przerwy. Daję Maksiowi pedigree od Anuli, też pół dziennie. Pieniążki doszły, dziękuję. A teraz najlepsze - mam wrażenie, że Maksiu zamerdał ogonem dzisiaj :) do tej pory jego ogonek był niemal nieruchomy, obojętny. To chyba prezent na dzień kobiet hihi

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ja nie dostałam maści, były tylko tabletki - 5 różnych, z czego 2 na te zęby, które miał brać do wczoraj i teraz miesiąc przerwy

 

jak będziesz u lekarza to przypytaj Szfirko czy oprócz tych tabletek żel jakiś zastosować na ten stan zapalny dziąsła

 

mam wrażenie, że Maksiu zamerdał ogonem dzisiaj :) do tej pory jego ogonek był niemal nieruchomy, obojętny.

 

hura !!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ja podesłałam Pedigree na ząbki ale nie wiem jak to zadziała przy kamieniu.W każdym razie moja tymczasia,wiekowa Sawana,miała rok temu wyczyszczone ząbki z kamienia i od tego momentu dostaje 1/2 codziennie,systematycznie Pedigree i zęby ma bialutkie,bez nalotu.

Aniu, które to Pedigrre?

Link to comment
Share on other sites

Aniu, które to Pedigrre?

Pedigree Dentastix-maxi-25kg+.Kupuję to największe(z czarnym psiakiem),jest 7szt,dzielę na pół,zamykam w szczelnym plastykowym pudełku i mam na 14dni.Oczywiście jeżeli to jest malutki piesek można dzielić na 3 części.Istotne jest aby psiak dostał to codziennie.Często są promocje w Kauflandzie właśnie tych największych Pedigree i koszt około 6,00zł.Ja Pedigree stosuje od kilku lat u psiaków i z bardzo dobrym powodzeniem.Każdy tymczasowiczek to wsuwał,oprócz mojego rezydenta Mikusia,który nie wziął nigdy tego specyfiku do mordki i zęby ma w opłakanym stanie.

Link to comment
Share on other sites

Byłam dzisiaj u weterynarza. Trafiliśmy na godzinną kolejkę, ale Maksik dał radę. Z badań, które otrzymałam razem z Maksiem wynika, że stan serca w stadium C nie brzmi optymistycznie, a lek przepisany przez poprzedniego weterynarza jest już najsilniejszym. Nerki natomiast są zapewne osłabione, ale nie są w stanie tragicznym. Jama ustna wymaga leczenia, ale podawanie antybiotyków na okrągło (nawet z miesięczną przerwą) bardzo osłabia organizm, dlatego należałoby zastosować np. żel. Został mi jednak zaproponowany proszek, który podaje się z karmą. Dzięki temu nie trzeba mieszać w mordce psiakowi. Nie ukrywam, że byłoby to dla mnie bardziej konfortowe, gdyż Maksiula potrafi kłapać ząbkami :) Ten proszek nazywa się Ploqueoff. Jeśli chodzi o łupież, uszy i stan sierści, to nie jest choroba, a raczej hormony. Jego sierść jest przetłuszczona, uszy aż lepkie od łoju. Wzięłam szampon dla psów z takimi problemami, który powinien pomóc. Zaproponowano zbadanie tarczycy. Wygląd pazurów, czyli rosnące do góry i przebarwienia brązowe to drożdżyca, nie jest zaraźliwa i będzie już ją miał do końca. Wzięłam arthrovet i jakiś dla staruszków z tej samej serii i firmy po 7 sztuk (po pół dziennie) na 14 dni. Pani weterynarz powiedziała, że ma któreś tabletki (Karsivan chyba) po piesku, który zdechł, więc Maksiu dostanie je, kiedy obecne się skończą. Za szampon zapłaciłam 20 zł, za tabletki 30 zł. Razem 50 zł. Nie wiedziałam, czy mam wziąć paragon, czy fakturę? Jolu powiedz jak to ma wyglądać. To chyba wszystko, mam nadzieję, że o niczym nie zapomniałam. Dzisiaj Maksik "szalał" po ogrodzie z moją córeczką, dobrze obojgu to zrobiło :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Ale fajnie Maksik sobie spaceruje razem z twoją córunią  :lol:

Nie wiem jak wgrywasz zdjęcia, ale widziałam, że niektórym też takie miniaturki wychodzą. Ja mam konto na fotosik, nic przy zdjęciach nie muszę robić i przy dodawaniu wychodzą mi normalnej wielkości. 

Ten proszek to i dla ciebie bardziej komfortowy i dla Maksa również, oby nie wpływał tylko za bardzo na smak jedzonka, a może w ogóle nie wpływa  :rolleyes:

Jeżeli faktycznie tak działa, to niezły jest ten proszek  :)

http://www.salonik-dla-pupila.pl/sklep/p/594/plaque-off-animal-40-g-proszek

Link to comment
Share on other sites

AAA zapomniałam wczoraj napisać, że weterynarz potwierdził moje obawy, Maksik najprawdopodobniej ma zaćmę, dlatego zwłaszcza wieczorem potrafi wejść np. w drzewo.

No to bardzo dobrze, że na smyczce chodzi. Psy starsze, schorowane czy niedowidzące powinno się bezwzględnie na smyczce wyprowadzać. Ciesze się, że Maksiu jest u Ciebie. Teraz tylko trzeba domku stałego szukać, ponawiać, ponawiać ogłoszenia. :) 

Link to comment
Share on other sites

Ja ponawiam ogłoszenia,a OLX ma wyróżnione.Jedno miałam zapytanie na maila ale Pani szuka młodszego psiaczka,nie tak schorowanego.

Tak myślę o uszkach Maksiowych,jeżeli on ma na uszach łojotok to może przemywać mu naparem z rumianku,nie zaszkodzi a kto wie może pomóc.Nieraz wystarczy nie wyszukany lek tylko bardzo prosty a może być skuteczny.

Szafirko,nie odniosłaś się do Arthrovetu plus? To jest bardzo fajny lek skuteczny,sprawdzone.Mój Miki brał go po operacji kręgosłupa a Sawana-tymczasia łyka ale polski.

Czy ubierasz Maksikowi ubranko,szczególnie rano i wieczorem? Maksik chodzi jak widzę po zdjęciach na smyczy a więc nie ma za bardzo ruchu i może być mu zimno.Ubranka swoim ubieram na szelki,nie pod szelki.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Aniu podaj mi proszę link do ogłoszenia na olx, bo nie mogę znaleźć. Zakładam Maksiowi ubranko jak jest zimno, zdjęcia robię zazwyczaj w ciągu dnia, kiedy jest słoneczko :) Maksiu czy na smyczy, czy bez nie rozpędza się, chodzi raczej wolno. Ale łasuch z niego niezły, tylko zostawić coś na stoliku w pokoju, to Maksik już niucha. Arthrovet complex je obecnie, ale jeżeli byłby dostęp do plus, to też byłoby dobrze (tak mówił weterynarz). A jeśli dodatkowo sprawdzony przez Twoje psiaki, to już w ogóle fajnie.

Link to comment
Share on other sites

Tu jest ogłoszenie na Gumtree,nie wiem czemu dalej pozostało na Kraków bo zmieniłam na Zieloną Górę.

http://www.gumtree.pl/cp-psy-i-szczenieta/zielona-gora/starszy-jamnik-maksio-szuka-domu-614500601?Guid=149cf611-b390-a20b-2737-c55dffffb7c7

A tu jest OLX:

http://olx.pl/oferta/starszy-jamnik-maksio-szuka-domu-CID103-ID7TU2H.html

Jeszcze ma Maksio na innych portalach ale nie mogę znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...