Jump to content
Dogomania

Bezdomna Julcia spod Darłowa ma już swój dom w Koszalinie :)


kinia098

Recommended Posts

JULECZKA ma domek w Koszalinie :)
Dziękuję wszystkim za wpłaty, karmę i wszelkie wsparcie, a także Hałabajówce za uratowanie suni :loveu:
 
*********************
 
EDIT:
Sunia nam pięknieje :) Zaczynamy rozglądać się za domkiem  ;)

 

Są fotki sprzed tygodnia i faktura za weta. Trochę wysoka, ale sunia ślicznie wygląda, więc chyba warta swojej ceny :)

 

j1_jpg_300x300_q85.jpg

j2_jpg_300x300_q85.jpg

j3_jpg_300x300_q85.jpg

j4_jpg_300x300_q85.jpg

j5_jpg_300x300_q85.jpg

 

 

****************************************************************************************************

 
EDIT: 11.03.2015
Wynik badań zeskrobin wykazał, że sunia ma gronkowca.
Nie ma ani świerzba, ani nużeńca.
Mamy jednak APZS....
 
 
****************************************************************************************************
 
EDIT : 06.03.2015
Sunia bezpieczna u Hałabajówki !!!
 
11039810_829188017134737_390265441407380
 
18107_829187987134740_865820014371797302
 
1908449_829187983801407_8136892823615023
 
11061987_829188023801403_674533503009340
 
 
W końcu, mimo wielu przeszkód, udało się nam umieścić sunię w bezpiecznym  miejscu. Wiadomość na dzień 06.03.2015r. Pozwolę sobie zacytować Anię, ponieważ dokładnie opisała nasz wykańczający dzień...
 
 " Zacznę od początku. Byłyśmy o 8mej rano ją łapać, Kinia miała w samochodzie juz przygotowane 2 sunie i kotkę na sterylki. Łazimy godzinę, wołamy.Nic, załamka :(   Kinia musiała pędzić do weta z resztą zwierzów, ja wróciłam do domu, ale po 2 godzinach jeszcze tam pojechałam.Nic.Zrezygnowałyśmy, wetkę odmówiłam...Coś jednak nad sunią czuwało. Kinia jak jechała do wetki zauważyła psa zakręconego przy budzie, spieszyła się jednak bardzo i pojechała dalej. Ale sumienie nie dawało jej spokoju, więc jadąc z powrotem nadłożyła drogi,  tamtędy gdzie widziała psa.Pies co prawda juz się odkręcił, ale Kinia pomyślała, ze skoro jest tak blisko to spróbuje jeszcze zajechać do suni...To był strzał w dziesiątkę. Była!
Teraz zaczęło się błaganie wetki czy ją przyjmie na sterylkę.Łatwo nie było, nie chciała się zgodzić, ale jakimś cudem ją ubłagałam.
Teraz miałyśmy znów pod górkę.Złapać sunię.Było bardzo, bardzo ciężko...na kazdą próbę założenia obrozy uciekała, bała się wejść do samochodu."Bawiłyśmy" się z nią chyba z półtorej godziny. Ile się naniuńkałyśmy, naprosiłyśmy, namodliłyśmy, to nasze. W końcu sukces. Znów ogromny stres- jazda samochodem, siedziała obok mnie z tyłu, nie wiedziałyśmy jak zareaguje...W sumie okazała się bardzo grzeczna. Tylko raz chciała skoczyć na przód, potem jak się zrobiło ciepło to zaczęła bidulka przysypiać. Wetka nam ją w samochodzie uśpiła, Kinga zaniosła ją na stół. Szybkie oględziny, ze najpewniej świerzb i ze prawdopodobnie wysoka ciąża. Zaraz poszła na stół. Ciąza okazała się 3krotnie powiększoną śledzioną, wetka powiedziała, ze sunia będzie musiała być pod tym kątem przebadana. Pobrane zostały zeskrobiny do badań co to za choroba skóry.
Sunia juz zapakowana do samochodu, przedstawiłam krótko jej problemy zdrowotne Hałabajówce ( wcześniej pisałam ze ma chorobę skóry)  i tu ZNOWU OGROMNY PROBLEM!!!  Hałabajówka mówi ze nie mogą jej przyjąć, bo moze zarazić collie, które nie mogą dostawać leków na nuzeńca. Byłyśmy załamane. Siedziałyśmy w samochodzie z psem po operacji i chciało nam się ryczeć...obdzwoniłyśmy wszystkich znajomych, schroniska, nikt nie chciał pomóc...Po jakichś 2 godzinach, kiedy nie miałyśmy pojęcia co robić Hałabajówka się jednak zlitowała i powiedziała zeby ją przywieżć. Sunia do czasu zdiagnozowania i podleczenia ma być u jej znajomej w mieszkaniu.
To tak w skrócie nasze wczorajsze przezycia, wieczorem padłyśmy jak muchy... "
 
Sunia jest bezpieczna, leczona, ma co jeść, ale potrzebne jest na to wsparcie; na leczenie i karmę, bo samo przebywanie suni w Fundacji jest bezpłatne <3. Sunia ma prawdopodobnie świerzba/nużycę, śledziona jest gigantyczna, ma zapalenie skóry...
Jeśli ktokolwiek chciałby wesprzeć psinkę, zachęcam do wpłat na konto:
 
Fundacja dla zwierząt Hałabajówka
Strzelec 8,  
78-200 Białogard
 
Konto:
03 1020 2791 0000 7902 0200 4703
tytułem: darowizna na leczenie czarnej suni spod Darłowa
 
 
DEKLARACJE:
1. giselle4 - karma

2. Ewu - karma 30kg

3. BorysBoxer - coś jednorazowo

4. Gabi79 - bazarek: http://www.dogomania.com/forum/topic/145988-wszystko-po-3-złote-dla-suni-z-ulicy-na-leczenie-i-karmę-do-31032015-godz-2100/

5. Bogusik -grosik na leczenie

6. ewa gonzales - 3 mies. po 15zł. + jakiś grosik + bazarekhttp://www.dogomania.com/forum/topic/145966-imienny-bazarus-na-sunie-z-darlowa-wyratowana-z-koszmaru-zapraszam-sercem-zapraszam-do-16marca-g2200/?p=16119003

7. cancer43 - 10zł. przez  6mies.

8. bazarek od ewa gonzales -> http://www.dogomania.com/forum/topic/146180-srebrowoda-perfumowanaksiazkadla-azylu-na-koziej-dla-maszenki-suni-z-darlowazapraszam-do-2-kwietnia-g2200/?p=16139684

9. bazarek od ewa gonzales -> http://www.dogomania.com/forum/topic/146596-kramiczek-roznosci-ksiazka-z-archiwum-x-chce-wierzyc-dla-maszenki-z-darlowa-i-kotusia-tadeuszkazapraszam-serdecznie-do-29-kwietnia-g-2200/?p=16179084

10. bazarek od milagros19853201 -> http://www.dogomania.com/forum/topic/146227-koniec-rozliczam-bazarek-na-potrzeby-blekiegofilonkacezarka-i-maszenki-suni-z-dar%C5%82owa-od-31-marca-do-14-kwietnia2100/

 
 
WPŁATY:

- agat21 - 20zł

- Yucca - 10zł

- Xibalba - 7zł

- Borysboxer - 10zł

- Gryf80 - 5zł

- cancer43 - 60zł

- milagros19853201 - 10zł

- Ewa gonzales - 30zł

- elficzkowa - 10zł

- Bogusik - 10zł.

- Konrad K. - 50zł.

- Ania75 - 20zł.

- Kajzer - 15zł.

- Ewa m. - 5zł.

- Bogusik - 40,49zł

- darowizna na leczenie czarnej suni z Darłowa z bazarku ewa ginzales - 59,50zł

- darowizna na leczenie czarnej suni spod Darłowa z bazarku Gabi79 - 111zł

 

 
WYDATKI:
- sterylizacja- na koszt UG
- badanie zeskrobin- na koszt UG
- paliwo na wszystkie wyjazdy; szukanie suni, sterylka, transport do Białogardu- udało się pokryć koszty paliwa dzięki wpłatom od darczyńców i 15zł od temikotki
- 350zł- faktura za wizyty u weterynarza już podczas pobytu suni w DT u Hałabajówki
link do faktury: http://wstaw.org/w/3iHB/
 
 
*************************************************************************************************************
 
Tak było na początku...... :(
 
10995937_820389688014570_893738275206233
 
 
 
Suka nie ma domu, włóczy się po wiosce, jest podejrzenie, że razem z psem ze zdjęcia obok mogą nawet chodzić na polowania na sarny......
Sunia dzisiaj była przyjazna, ale ostatnio ponoć szczerzyła zęby na tymczasową opiekunkę....
Nie jest bardzo duża. Jest jakąś mieszanką amstaffa/pitbulla, bo ma podobny pyszczek.
Jest bardzo chuda co widać na zdjęciach, więc na razie nie wiemy co robić ze sterylką..... :(
Ma dodatkowo jakieś blizny na pyszczku i brzuchu albo to jakieś zmiany skórne ?
Sunia przebywa pod Darłowem, na już potrzebne jest jakieś miejsce dla niej !!! :(
Tel. 510 538 560
Link to comment
Share on other sites

trzymam mocno mocno za te biedaki 

ogromne..samotne ..zmarzniete ...wystraszone ... 

serducho placze ...

trzeba zabrac  te skrzywdzione samotne serdunka 

tylko gdzie kochane gdzie ...ech ....

jakimis pieniazkami pomozemy 

 cudu szukamy 

rozsylam te serdunka z nadzieja ....

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W okolicy jest jedynie organizacja ze Sławna, ale oni też mają na utrzymaniu obecnie sporo psiaków... :(

Dzisiaj tam zadzwonię mimo wszystko, zobaczymy...

Najbliższe schronisko, to Koszalin/Słupsk/Kołobrzeg. Też o tym myślałyśmy, ale już w ostateczności. W schronie chociaż będzie miała codziennie jedzenie i jakąś opiekę wet., a ja mogłabym czasami do niej zachodzić, wyprowadzać na spacery i zająć się trochę adopcją.

Ci ludzie je karmią, ale... ziemniakami z surówką... Znajoma Ania ma 15kg suchej karmy, ja też coś mam w dmu ze zbiórki od dzieciaczków w szkole, także dowieziemy tą karmę.

Są tam też dwa koty- kotka i kocur, które dzisiaj sterylizuję... Nie wiem co z nimi zrobić.... Jak na razie muszą tam wrócić, bo nie ma dla nich miejsca... To koty na gospodarkę, ostrożne i płochliwe.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Maleunkie kokane 

 moze i w schronie narazie najlepiej im bedzie 

zeby sie tylko udalo ech 

ciociu pytaj wszedzie gdzie mozesz , pytajcie kochane 

o dt , o dt platne 

napewno bedzie do leczenia ta sunienka malunka kochana 

sciskam sciskam ogromnie 

co robic , gdzie zawiezc te serduszka ...

takie zycie  straszne 

dla tych naszych lapeczek

 Kiniu a moze ta organizacja poleci jakies schronisko?

moze jakies dt 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

W okolicy jest jedynie organizacja ze Sławna, ale oni też mają na utrzymaniu obecnie sporo psiaków... :(

Dzisiaj tam zadzwonię mimo wszystko, zobaczymy...

Najbliższe schronisko, to Koszalin/Słupsk/Kołobrzeg. Też o tym myślałyśmy, ale już w ostateczności. W schronie chociaż będzie miała codziennie jedzenie i jakąś opiekę wet., a ja mogłabym czasami do niej zachodzić, wyprowadzać na spacery i zająć się trochę adopcją.

Ci ludzie je karmią, ale... ziemniakami z surówką... Znajoma Ania ma 15kg suchej karmy, ja też coś mam w dmu ze zbiórki od dzieciaczków w szkole, także dowieziemy tą karmę.

Są tam też dwa koty- kotka i kocur, które dzisiaj sterylizuję... Nie wiem co z nimi zrobić.... Jak na razie muszą tam wrócić, bo nie ma dla nich miejsca... To koty na gospodarkę, ostrożne i płochliwe.

Trzytmam kciuki aby sie udalo i był happy end dla zwierzakow

Daj kochana koniecznie znaka jak bedziesz miala jakies nowe wiadomosci

Racja czasem przynajmniej tymczasowo lepsze schronisko przynajmniej beda tam bezpieczniejsze

Ponoc w zimie ma isc zalamanie pogodowe  :-(

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...