Jump to content
Dogomania

Spaniele do adopcji


Estera

Recommended Posts

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Witam, Mam prawie 5 letniego spaniela...Piesek trafił do mnie gdy miał 1,5 roku...poprzednim właścicielom się znudził i chcieli go uśpić a ja nie chciałam do tego dopuścić...teraz sama nie wiem co robić. Był bity co było widać. wraz z upływem czasu było z nim coraz lepiej, jednak nigdy już nie akceptował obcych ludzi...ba, właściwie akceptuje tylko jedną osobę która akurat jest w domu, nie ma znaczenia kto to jest. Pies pogryzł już wszystkich...namiętnie atakuje mojego narzeczonego a najgorsze jest to, ze nie potrzebuje żadnego powodu i nie da się tego przewidzieć. 9 miesięcy temu urodziłam synka. początkowo nie było większego problemu...ale teraz gdy maluch robi się bardziej aktywny - macha rączkami, wygląda z wózeczka i tp (nigdy nie ciąga psa itp.) robi się problem. Pies warczy na niego, dwa razy zaatakował małego gdy ten siedział w łóżeczku (przezornie zrezygnowałam z tradycyjnego łóżeczka ze szczebelkami i zakupiłam turystyczne z siatką dzięki czemu nic się nie stało). dziś po raz kolejny skoczył na wózek (kupiłam Stokke więc jest to wysoki wózek i nic na szczęście mu nie zrobił ale nie chce już ryzykować. Nie chce się usprawiedliwiać, że to nie moja wina, bo pewnie mogłąm zrobić dla psa więcej niż zrobiłam...ale nie chce ryzykować zdrowia dziecka. Wierzcie mi, ze to nie jest przesada z mojej strony, pies ok 10 razy pogryzł do krwi członków mojej rodziny. Nie wiem czy go uśpić - boje się, ze u następnego właściciela będzie jeszcze gozej a wiem, ze pies też się męczy, jest zalękniony, choć nie ma ku temu powodu. Jedyną szansą dla niego jest moim zdaniem osoba, która zna się na tej rasie (niestety wilu ludziom przypomina maskotki, które na pewno leżą całymi dniami na kanapie) i będzie w stanie mądrze się nim zaopiekować. W innym wypadku będę chyba zmuszona go uśpić, nie mogę go trzymać razem z dzieckiem. Pewnie mnie zaatakujecie...i pewnie też bym tak zrobiła jakiś czas temu...bo gdzie przewidywanie i myślenie gdy psa się bierze...ja to wszystko wiem, to mój 4 pies i każdy z nich był przygarnęty...ale przyznam, ze pierwszy raz załamałam ręce i pierwszy raz mam taki przypadek. Nie mogę go zatrzymać, więc jeśli jesteście w stanie pomóc - proszę Was o to bardzo. Pies jest naprawdę piękny, zadbany i zdrowy. Ewentualne zdjęcia podeślę już bezpośrednio na @. podaję również swój nr 516006098 i czekam na informację. Sprawa jest naprawdę pilna. Proszę, pomóżcie. Justyna

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna7']Witam, Mam prawie 5 letniego spaniela...Piesek trafił do mnie gdy miał 1,5 roku...poprzednim właścicielom się znudził i chcieli go uśpić a ja nie chciałam do tego dopuścić...teraz sama nie wiem co robić. Był bity co było widać. wraz z upływem czasu było z nim coraz lepiej, jednak nigdy już nie akceptował obcych ludzi...ba, właściwie akceptuje tylko jedną osobę która akurat jest w domu, nie ma znaczenia kto to jest. Pies pogryzł już wszystkich...namiętnie atakuje mojego narzeczonego a najgorsze jest to, ze nie potrzebuje żadnego powodu i nie da się tego przewidzieć. 9 miesięcy temu urodziłam synka. początkowo nie było większego problemu...ale teraz gdy maluch robi się bardziej aktywny - macha rączkami, wygląda z wózeczka i tp (nigdy nie ciąga psa itp.) robi się problem. Pies warczy na niego, dwa razy zaatakował małego gdy ten siedział w łóżeczku (przezornie zrezygnowałam z tradycyjnego łóżeczka ze szczebelkami i zakupiłam turystyczne z siatką dzięki czemu nic się nie stało). dziś po raz kolejny skoczył na wózek (kupiłam Stokke więc jest to wysoki wózek i nic na szczęście mu nie zrobił ale nie chce już ryzykować. Nie chce się usprawiedliwiać, że to nie moja wina, bo pewnie mogłąm zrobić dla psa więcej niż zrobiłam...ale nie chce ryzykować zdrowia dziecka. Wierzcie mi, ze to nie jest przesada z mojej strony, pies ok 10 razy pogryzł do krwi członków mojej rodziny. Nie wiem czy go uśpić - boje się, ze u następnego właściciela będzie jeszcze gozej a wiem, ze pies też się męczy, jest zalękniony, choć nie ma ku temu powodu. Jedyną szansą dla niego jest moim zdaniem osoba, która zna się na tej rasie (niestety wilu ludziom przypomina maskotki, które na pewno leżą całymi dniami na kanapie) i będzie w stanie mądrze się nim zaopiekować. W innym wypadku będę chyba zmuszona go uśpić, nie mogę go trzymać razem z dzieckiem. Pewnie mnie zaatakujecie...i pewnie też bym tak zrobiła jakiś czas temu...bo gdzie przewidywanie i myślenie gdy psa się bierze...ja to wszystko wiem, to mój 4 pies i każdy z nich był przygarnęty...ale przyznam, ze pierwszy raz załamałam ręce i pierwszy raz mam taki przypadek. Nie mogę go zatrzymać, więc jeśli jesteście w stanie pomóc - proszę Was o to bardzo. Pies jest naprawdę piękny, zadbany i zdrowy. Ewentualne zdjęcia podeślę już bezpośrednio na @. podaję również swój nr 516006098 i czekam na informację. Sprawa jest naprawdę pilna. Proszę, pomóżcie. Justyna[/QUOTE]

[quote name='Justyna7']Od jutra do wtorku będę poza zasięgiem internetu...proszę o info na telefon, oddzwonię na pewno.[/QUOTE]
A może by tak skontaktować się z behawiorystą/zoopsychologiem?

Nie rozumiem dlaczego ludzie zamiast szukać pomocy od razu czekają, bo może samo przejdzie... :-?
A gdybyście od razu poprosili o pomoc specjalistę, to może problemu już dawno by nie było.

Na tą chwilę proponuję zamontować bramki w drzwiach, żeby psa odizolować od dziecka.

Link to comment
Share on other sites

Zapraszam na wątek spanielka Buby zabranego ze zlikwidowanego kilka dni temu schroniska w Swarzędzu:
[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/241597-Spanielek-Buba-szuka-domku-w-którym-nie-będzie-zostawał-sam"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241597-Spanielek-Buba-szuka-domku-w-którym-nie-będzie-zostawał-sam
[/URL]


[IMG]http://sphotos-e.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/481972_500964493273258_1315779656_n.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Witam :) dla swojego spanielka znalazłam nowy, cudowny i idealny dom...pani, która szuka przyjaciela, ma doświadczenie z psami, mieszka w domku z ogrodem - pies oczywiście będzie w domu. Cały czas pisze, dopytuje i widzę że ma dobry charakter i duże serce.... Niestety wiele psów nie ma takiego szczęścia.... Chce bardzo pomóc choć w niewielkim stopniu innym, potrzebującym psiakom. Chodzi mi o pomoc finansową, powiedzcie mi tylko jak mogę to zrobić?

Link to comment
Share on other sites

Taka spanielka jest w schronie w Gorzowie Wlkp. Znalazłam ją na FB na stronie Fundacji Anakonda.

[IMG]http://i49.tinypic.com/t68nd0.jpg[/IMG]

Saba ma około 8 lat . Była pozostawiona sama w domu bez jedzenia ,wody i wyprowadzania przez około 5 dni.Właściciel się nią w ogóle nie interesował i obojętny był mu jej los.Nie wiemy czy nie była sama dłużej ,tylko dlatego, że zaczęła przeraźliwie wyć usłyszeli ja mieszkańcy bloku i zare...agowali szukając pomocy.W tej chwili przebywa w schronisku ,ale szukamy dla niej domu stałego lub choćby tymczasowego. Najważniejsze jest ,aby mogła następne lata swojego życia spędzić w spokoju ,wśród ludzi ,którzy dadzą jej poczuć co to szczęście. Gdy ją zabierałyśmy cała się trzęsła i była bardzo zadowolona,że mogła nareszcie wyjść na zewnątrz.Jest przesympatyczna i sprawi nowemu opiekunowi wiele radości.Przeciwko właścicielowi zostało złożone doniesienie na policję.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna7'] Chce bardzo pomóc choć w niewielkim stopniu innym, potrzebującym psiakom. Chodzi mi o pomoc finansową, powiedzcie mi tylko jak mogę to zrobić?[/QUOTE]

wspomagając bazarki spanielkowe, np tu:[B]

[URL="http://www.dogomania.pl/forum/threads/241619-IV-SPANIELOWY-APARAT-wazony-porcelana-ksi%C4%85%C5%BCki-bi%C5%BCu-torebki-do-7-04-do-21"]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241619-IV-SPANIELOWY-APARAT-wazony-porcelana-książki-biżu-torebki-do-7-04-do-21[/URL]
[/B]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Justyna7']Witam :) dla swojego spanielka znalazłam nowy, cudowny i idealny dom...pani, która szuka przyjaciela, ma doświadczenie z psami, mieszka w domku z ogrodem - pies oczywiście będzie w domu. Cały czas pisze, dopytuje i widzę że ma dobry charakter i duże serce.... Niestety wiele psów nie ma takiego szczęścia.... Chce bardzo pomóc choć w niewielkim stopniu innym, potrzebującym psiakom. Chodzi mi o pomoc finansową, powiedzcie mi tylko jak mogę to zrobić?[/QUOTE]
Wspaniale, że znalazł się taki dobry dom. :p
Spanieli do adopcji jest obecnie tyle, że nawet dla bezproblemowych psiaków ciężko znaleźć odpowiedzialny dom. :shake:
[quote name='amacariel']wspomagając bazarki spanielkowe, np tu:[B]

[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/241619-IV-SPANIELOWY-APARAT-wazony-porcelana-książki-biżu-torebki-do-7-04-do-21[/URL]
[/B][/QUOTE]
Lub po prostu wpłacając pieniążki na Spanielową Skarbonkę. Dzięki takim darowiznom możemy pomagać bezdomnym pieskom tej rasy, np. leczyć, sterylizować/kastrować, zapewnić utrzymanie w domach tymczasowych lub hotelikach do czasu znalezienia domów stałych. :p

Edited by Asia & Ginger
Link to comment
Share on other sites

Spanielka odebrana z patologicznej rodziny potrzebująca pilnie pomocy i DT/DS - aktualnie przebywa w Szczebrzeszynie/Lubelskie w bardzo awaryjnym DT.
Kontakt Krystyna:501 011 893

[IMG]http://i46.tinypic.com/15eakom.jpg[/IMG]

[IMG]http://i46.tinypic.com/35k1gud.jpg[/IMG]

[IMG]http://i48.tinypic.com/eamqa1.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Funiu, ja juz nie mam zadnych spanielek na wydaniu a chétnych bylo kilka na sunie. Napisz proszé na maila do nas i podaj co wiadomo o suni- wiek i jaka jest. Mamy dom w Jédrzejowie m.in. a spanielki juz nie mamy do zaoferowania. Czésc ludzi odeslalam do Psituliska Spanieli na FB, bo tam Asia podaje pelno spanieli w potrzebie.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Funiu, ja juz nie mam zadnych spanielek na wydaniu a chétnych bylo kilka na sunie. Napisz proszé na maila do nas i podaj co wiadomo o suni- wiek i jaka jest. Mamy dom w Jédrzejowie m.in. a spanielki juz nie mamy do zaoferowania. Czésc ludzi odeslalam do Psituliska Spanieli na FB, bo tam Asia podaje pelno spanieli w potrzebie.[/QUOTE]

pod poznaniem też jest fajny dość domek dla spaniela (byle nie czarnego ;) ) mogę podać komuś nr

Link to comment
Share on other sites

Dzis dostałam informację o takim ogłoszeniu:

[URL]http://limanowa.in/ogloszenia/zwierzaki;cocker-spaniel,58505.html[/URL]
to moja najbliższa okolica, napisałam do własciciela czy zgodzi sie wydac psa do adopcji.
Nie mam jeszcze odpowiedzi ale szukam juz chociaz DT, trzeciego samca na głowie miec nie mogę...

Edited by amacariel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...