Jump to content
Dogomania

Spaniele do adopcji


Estera

Recommended Posts

[quote name='Asia & Ginger']Tutaj są zdjęcia Maksia:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/76073-Spaniele-do-adopcji?p=20036207#post20036207[/URL]
I więcej info o nim:
[URL]http://fdz-animalia.pl/index.php?page=psy&id=1652[/URL]

Jest też duża szansa, że w domu z innymi psami Maksiu może już tak nie panikować, wielu psom pomaga obecność innego zwierzaka.


Niusia_509 jeśli chodzi o szkoleniowca, to masz może na myśli Marcina z Kynopolis? :cool3:[/QUOTE]


Ufff, psiaka juz w domu - udalo się. Wielkie dzIeki za pomoc i zaangażowanie.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='supergoga']Ufff, psiaka juz w domu - udalo się. Wielkie dzIeki za pomoc i zaangażowanie.[/QUOTE]

[quote name='Asia & Ginger']Supergoga a gdzie trafił Maksiu? Napisz proszę, bo takie miłe wiadomości fajnie przeczytać. :p[/QUOTE]
Doczytałam na stronie Fundacji Animalia:
"Maks okazał się być Oskarem, 13 letnim. Znależli się jego właściciele :)"

To cudowna wiadomość! Takie zakończenia cieszą najbardziej! :multi:
Supergoga napisz proszę jak psiak zaginął i jak odnaleźli się właściciele. :cool3:

Edited by Asia & Ginger
Link to comment
Share on other sites

[quote name='Dosercaprzytulpsa']Szukamy domu dla ślicznego spaniela Bretońskiego


[COLOR=#004000][FONT=Verdana]Pies w typie spaniela Bretońskiego szuka domu.
Piesek ma około 3-4 latka. Springi - takie dostał imię, jest bardzo przyjaźnie nastawiony do człowieka. Z utęsknieniem czeka na każdą chwilę spędzoną z ludźmi. Towarzystwem innych czworonogów nie jest zainteresowany - wystarczy mu człowiek. W konfrontacji z innym psem jest lekko zestresowany - ale nie agresywny. By zdobyć chwilę myzianka potrafi być czasem nachalny - wpycha głowę pod ręce, wskakuje na kolana... Na spacerach pięknie chodzi na smyczy - nie ciągnie! Trzyma się wręcz nogi - tak jakby nie chciał stracić kontaktu z człowiekiem.
Springi bardzo cierpi bez swojego człowieka, źle też znosi zimno. A noce coraz chłodniejsze... Dlatego pilnie szukamy dla niego domu! Zapewniamy, że pies odpłaci się bezgraniczną miłością i oddaniem.

Kontakt 515131350 lub 608637198
FUNDACJA DO SERCA PRZYTUL PSA
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-kSOWON6IcoU/UKks0u7QnXI/AAAAAAAAgdc/XEHCvFHv9BE/s800/DSC06431.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-aEBWNZ1ezKo/UKks3sZmo_I/AAAAAAAAgd8/dKgbrQtmP1k/s800/DSC06440.JPG[/IMG][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-SnYKiF2mnNo/UKks4U2JN5I/AAAAAAAAgeA/auNpqL9IBNc/s640/DSC06445.JPG[/IMG][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-TSir7_BLlng/UKksz9JTwfI/AAAAAAAAgdU/VBrYwhxB6eE/s640/DSC06429.JPG[/IMG]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#004000][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Dziewczyny...proszę ...spaniel bretoński to pies myśliwski...świetnie wystawiający zwierzynę.Wstawcie go na "Legawce":"setekowo.com" i" wyżły.pl". Piękna psina.Napewno znajdzie dom

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']co wiadomo o tej suni? mamy ogloszenia i czasem nie mamy spanielków jak np. do dwóch lat :) w jakim jest wieku?[/QUOTE]

"TEKILA ma około 5 lat.Jak to spaniel,odważna,o trudnym charakterze.Wymaga koniecznie właściciela wymagającego i konsekwentnego.W przeciwnym wypadku Tekila może sprawiać poważne kłopoty" - to opis ze strony schroniska .. poza tym podobno pogryzła kogoś i chcą ją uśpić :(

Link to comment
Share on other sites

Co prawda nie do adopcji, ale warunki w jakich żyją są straszne i mam nadzieję, że ktoś pomoże tym psom, a właściciela spotka należyta kara:
[QUOTE]Dzisiejsza interwencja to hodowla w Zbylitowskiej Górze. Hodowla zarejestrowana w Stowarzyszeniu Przyjaciół Psa i Kota Rasowego [URL]http://www.sppikr.pl/home.php[/URL] Czyli pseudo, którzy omijają prawo. Właściciel ma beagle (które tylko kolorami przypominają beagle), cavaliery, maltańczyki??? . Spod błota i i dredów to trudno nawet było ocenić jaka rasa. Właściciel miał już kilka interwencji - i była Straż Gminna, i Urząd Gminy i PIW. Nikt nie widzi nic złego, że psy mieszkają w chlewie.[/QUOTE]
[url]http://www.facebook.com/media/set/?set=a.396910620388476.95291.100002086251319&type=1[/url]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='peate']"TEKILA ma około 5 lat.Jak to spaniel,odważna,o trudnym charakterze.Wymaga koniecznie właściciela wymagającego i konsekwentnego.W przeciwnym wypadku Tekila może sprawiać poważne kłopoty" - to opis ze strony schroniska .. poza tym podobno pogryzła kogoś i chcą ją uśpić :([/QUOTE]

trzeba zalozyc jej osobny wátek, wzorem Fanty:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229717-Fanta-młoda-spanielka-w-dt-u-Budrysek-nie-gryzie-nikt-jej-nie-uśpi[/URL]

w odpowiednich rékach sunia bédzie ok. trzeba zrobic zbiórké na szkolenie. Pan Grzegorz z FB (mam kontakt ale nie pod réká) bieze 650zl za miesiác ale daje gwarancjé ze 3 miesiáce i pies jest jak nowy :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='werbena520']Dziewczyny...proszę ...spaniel bretoński to pies myśliwski...świetnie wystawiający zwierzynę.Wstawcie go na "Legawce":"setekowo.com" i" wyżły.pl". Piękna psina.Napewno znajdzie dom[/QUOTE]
Psiak podobno już adoptowany. :-)

[quote name='peate']"TEKILA ma około 5 lat.Jak to spaniel,odważna,o trudnym charakterze.Wymaga koniecznie właściciela wymagającego i konsekwentnego.W przeciwnym wypadku Tekila może sprawiać poważne kłopoty" - to opis ze strony schroniska .. poza tym podobno pogryzła kogoś i chcą ją uśpić :([/QUOTE]
A kogo pogryzła, jak poważnie i w jakiej sytuacji? Wiadomo coś?

[quote name='peate']czy jest może jakaś organizacja typowo dla spanieli? może mogłaby pomóc tej suni .. inaczej nic dobrego jej nie czeka[/QUOTE]
Niestety nie ma takiej organizacji... :-(

[quote name='emilia2280']trzeba zalozyc jej osobny wátek, wzorem Fanty:
[URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/229717-Fanta-młoda-spanielka-w-dt-u-Budrysek-nie-gryzie-nikt-jej-nie-uśpi[/URL]

w odpowiednich rékach sunia bédzie ok. trzeba zrobic zbiórké na szkolenie. Pan Grzegorz z FB (mam kontakt ale nie pod réká) bieze 650zl za miesiác ale daje gwarancjé ze 3 miesiáce i pies jest jak nowy :)[/QUOTE]
Emilia a cóż to za cudotwórca? Szukaj namiarów, bom sama ciekawa. ;-)

Link to comment
Share on other sites

Nasz springi w NOWYM DOMU!!11111111


[quote name='Dosercaprzytulpsa']Szukamy domu dla ślicznego spaniela Bretońskiego


[COLOR=#004000][FONT=Verdana]Pies w typie spaniela Bretońskiego szuka domu.
Piesek ma około 3-4 latka. Springi - takie dostał imię, jest bardzo przyjaźnie nastawiony do człowieka. Z utęsknieniem czeka na każdą chwilę spędzoną z ludźmi. Towarzystwem innych czworonogów nie jest zainteresowany - wystarczy mu człowiek. W konfrontacji z innym psem jest lekko zestresowany - ale nie agresywny. By zdobyć chwilę myzianka potrafi być czasem nachalny - wpycha głowę pod ręce, wskakuje na kolana... Na spacerach pięknie chodzi na smyczy - nie ciągnie! Trzyma się wręcz nogi - tak jakby nie chciał stracić kontaktu z człowiekiem.
Springi bardzo cierpi bez swojego człowieka, źle też znosi zimno. A noce coraz chłodniejsze... Dlatego pilnie szukamy dla niego domu! Zapewniamy, że pies odpłaci się bezgraniczną miłością i oddaniem.

Kontakt 515131350 lub 608637198
FUNDACJA DO SERCA PRZYTUL PSA
[IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-kSOWON6IcoU/UKks0u7QnXI/AAAAAAAAgdc/XEHCvFHv9BE/s800/DSC06431.JPG[/IMG]

[IMG]https://lh6.googleusercontent.com/-aEBWNZ1ezKo/UKks3sZmo_I/AAAAAAAAgd8/dKgbrQtmP1k/s800/DSC06440.JPG[/IMG][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-SnYKiF2mnNo/UKks4U2JN5I/AAAAAAAAgeA/auNpqL9IBNc/s640/DSC06445.JPG[/IMG][IMG]https://lh4.googleusercontent.com/-TSir7_BLlng/UKksz9JTwfI/AAAAAAAAgdU/VBrYwhxB6eE/s640/DSC06429.JPG[/IMG]
[/FONT][/COLOR][COLOR=#004000][FONT=Verdana]
[/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']
A kogo pogryzła, jak poważnie i w jakiej sytuacji? Wiadomo coś?[/QUOTE]

ja niestety nie znam konkretniejszych informacji na ten temat .. przeczytałam o całej sytuacji na bielskim wątku [URL]http://www.dogomania.pl/forum/threads/200956-SCHRONISKO-W-BIELSKU-BIA%C5%81EJ-ruszy%C5%82-wolontariat-potrzebna-pomoc!/page13[/URL] i postanowiłam poszukać pomocy u znawców oraz sympatyków rasy.
sama miałam kiedyś spaniela, któremu też zdarzyło się ugrźć, ale nikomu nie przyszła do głowy myśl o usypianiu psa .. niestety dla tej suni, ona jest w schronisku, a tam inaczej się patrzy na takie sytuacje :(
jedyną szansą dla tej suni jest osoba, która zna się na trudnym charakterze spanieli i która zechciałaby się zająć sunią ..

Link to comment
Share on other sites

[COLOR=#FF0000][B]Mega pilnie potrzebny tymczas lub hotelik dla spanielka w okolicach Poznania!!!

Dziś miała być tam interwencja, ale jeśli nie znajdziemy mu miejsca, to nic z tego nie będzie. Błagamy o pomoc![/B][/COLOR]



Sprawa wygląda tak: ok. 2-3 letni spanielek został wywalony na dwór, bo urodziło się dziecko. Jest przywiązany jakimś sznurkiem, nie ma budy, mieszka w jakiejś piwnicy. W te mrozy co były biedak siedział na dworze i się trząsł, łapki mu przymarzały do lodu.
Właścicielom zwrócono uwagę, żeby zrobili mu budę, ale minęły 2 tygodnie i bez zmian. A zima dopiero przed nami. Psiak nie jest spuszczany żeby się ogrzał, ponieważ drapie w drzwi od domu. Nic dziwnego skoro do tej pory mieszkał w domu... :-(

Kontakt: 782 204 044

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger'][COLOR=#ff0000][B]Mega pilnie potrzebny tymczas lub hotelik dla spanielka w okolicach Poznania!!!

Dziś miała być tam interwencja, ale jeśli nie znajdziemy mu miejsca, to nic z tego nie będzie. Błagamy o pomoc![/B][/COLOR]



Sprawa wygląda tak: ok. 2-3 letni spanielek został wywalony na dwór, bo urodziło się dziecko. Jest przywiązany jakimś sznurkiem, nie ma budy, mieszka w jakiejś piwnicy. W te mrozy co były biedak siedział na dworze i się trząsł, łapki mu przymarzały do lodu.
Właścicielom zwrócono uwagę, żeby zrobili mu budę, ale minęły 2 tygodnie i bez zmian. A zima dopiero przed nami. Psiak nie jest spuszczany żeby się ogrzał, ponieważ drapie w drzwi od domu. Nic dziwnego skoro do tej pory mieszkał w domu... :-(

Kontakt: 782 204 044[/QUOTE]

Transport jest, jakby komus bylo po drodze Poznan - Lowicz jutro :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Doczytałam na stronie Fundacji Animalia:
"Maks okazał się być Oskarem, 13 letnim. Znależli się jego właściciele :)"

To cudowna wiadomość! Takie zakończenia cieszą najbardziej! :multi:
Supergoga napisz proszę jak psiak zaginął i jak odnaleźli się właściciele. :cool3:[/QUOTE]

Niestety niewiele wiem. Psiak wyszedl przez furtke i okazalo się że spory kawałek uszedl pod bramę Pauliny. Przypadkiem akurat zatrzymalo sie w pobliżu auto stąd sugestia, że go wystawiono.
Mysle, że będa uważać.

Link to comment
Share on other sites

Dostałam dziś takiego maila (Asia & Ginger chyba też ;) )

[COLOR=#0000cd][FONT=Verdana]Witam [/FONT]
[FONT=Verdana]szukamy domku dla młodej, złotej cocker spanielki. Sunia została znaleziona w okolicach Proszowic, była zmarznięta, brudna, głodna i zaniedbana. Przez kilka dni kręciła się po okolicy, aż znajoma się nad nią zlitrowała i zabrała do siebie, z myślą, że sunia już u niej zamieszka na stałe. Suczka została wykąpana, odrobaczona i odpchlona.[/FONT]
[FONT=Verdana]Jest bardzo grzeczna i miła, pozwala zrobić ze sobą wszystko, bez problemu pozwoliła się podstrzyc i wykąpać, można podchodzić do miski, gdy je, umie siadać i dawać łapkę na komendę.[/FONT]
[FONT=Verdana]Sunia niestety nie może zostać w aktualnym domu, ponieważ nie tolerują się z domową cockerką. Sprawa jest bardzo pilna, ponieważ ludzie, którzy przygarneli sunię nie poradzą sobie z powstałym problemem, a ponieważ cierpi na tym ich własny pies, to zaczęli myśleć o oddaniu znajdy do schroniska.[/FONT]
[FONT=Verdana]Bardzo bym chciała uchronić to biedne zwierzątko przed schroniskiem, dlatego pilnie poszukujemy przynajmniej domu tymczasowego.[/FONT]
[FONT=Verdana][B]Kontakt w sprawie suni:[/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B]Beata 600 355 904[/B][/FONT][/COLOR]

Link to comment
Share on other sites

Sunia już chyba znalazła dom. Nic dziwnego, bo jest śliczna:loveu:. A ja.. żałuję, bo się spóźniłam ze zgłoszeniem chęci ratowania jej przed schroniskiem:oops:. Trudno uwierzyć, ze ktoś się jej pozbył:-(
[IMG]http://i50.tinypic.com/t6zdk1.jpg[/IMG]

Edited by ma_ruda
Link to comment
Share on other sites

[quote name='supergoga']Niestety niewiele wiem. Psiak wyszedl przez furtke i okazalo się że spory kawałek uszedl pod bramę Pauliny. Przypadkiem akurat zatrzymalo sie w pobliżu auto stąd sugestia, że go wystawiono.
Mysle, że będa uważać.[/QUOTE]
Koniecznie niech mu zamontują adresówkę przy obroży, gdyby ją miał wróciłby do domu natychmiast.


[quote name='Mysia_']Asiu, dzisiaj adoptowany został Kuba :) i Flapp ;) oby to były najlepsze domki i nie wracali już do nas nigdy więcej...[/QUOTE]
Mysiu dziękuję bardzo za wspaniałą wiadomość. :-)
Życzę powodzenia w nowych domkach dla obu przystojniaków oraz nowego domku dla trzeciego spanielkowego kawalera. :kciuki: :kciuki:


[quote name='cockermanka']Dostałam dziś takiego maila (Asia & Ginger chyba też ;) )

[COLOR=#0000cd][FONT=Verdana]Witam [/FONT]
[FONT=Verdana]szukamy domku dla młodej, złotej cocker spanielki. Sunia została znaleziona w okolicach Proszowic, była zmarznięta, brudna, głodna i zaniedbana. Przez kilka dni kręciła się po okolicy, aż znajoma się nad nią zlitrowała i zabrała do siebie, z myślą, że sunia już u niej zamieszka na stałe. Suczka została wykąpana, odrobaczona i odpchlona.[/FONT]
[FONT=Verdana]Jest bardzo grzeczna i miła, pozwala zrobić ze sobą wszystko, bez problemu pozwoliła się podstrzyc i wykąpać, można podchodzić do miski, gdy je, umie siadać i dawać łapkę na komendę.[/FONT]
[FONT=Verdana]Sunia niestety nie może zostać w aktualnym domu, ponieważ nie tolerują się z domową cockerką. Sprawa jest bardzo pilna, ponieważ ludzie, którzy przygarneli sunię nie poradzą sobie z powstałym problemem, a ponieważ cierpi na tym ich własny pies, to zaczęli myśleć o oddaniu znajdy do schroniska.[/FONT]
[FONT=Verdana]Bardzo bym chciała uchronić to biedne zwierzątko przed schroniskiem, dlatego pilnie poszukujemy przynajmniej domu tymczasowego.[/FONT]
[FONT=Verdana][B]Kontakt w sprawie suni:[/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B]Beata 600 355 904[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE]
Tak, tak też dostałam, od razu rozpuściłam wici i... :cool3:


[quote name='ma_ruda']Sunia już chyba znalazła dom. Nic dziwnego, bo jest śliczna:loveu:. A ja.. żałuję, bo się spóźniłam ze zgłoszeniem chęci ratowania jej przed schroniskiem:oops:. Trudno uwierzyć, ze ktoś się jej pozbył:-(
[URL]http://i50.tinypic.com/t6zdk1.jpg[/URL] [/QUOTE]
... sunię przejmuje Fundacja Kastor, czyli Emilia2280 i Elik. Będą szukać jej najlepszego domku. :p

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger'][COLOR=#ff0000][B]Mega pilnie potrzebny tymczas lub hotelik dla spanielka w okolicach Poznania!!!

Dziś miała być tam interwencja, ale jeśli nie znajdziemy mu miejsca, to nic z tego nie będzie. Błagamy o pomoc![/B][/COLOR]



Sprawa wygląda tak: ok. 2-3 letni spanielek został wywalony na dwór, bo urodziło się dziecko. Jest przywiązany jakimś sznurkiem, nie ma budy, mieszka w jakiejś piwnicy. W te mrozy co były biedak siedział na dworze i się trząsł, łapki mu przymarzały do lodu.
Właścicielom zwrócono uwagę, żeby zrobili mu budę, ale minęły 2 tygodnie i bez zmian. A zima dopiero przed nami. Psiak nie jest spuszczany żeby się ogrzał, ponieważ drapie w drzwi od domu. Nic dziwnego skoro do tej pory mieszkał w domu... :-(

Kontakt: 782 204 044[/QUOTE]

Wczoraj została przeprowadzona interwencja przez Fundację Głosem Zwierząt z Poznania i okazało się, że nie ma podstaw do odebrania psiaka.
Pies mieszka w porządnej ocieplonej budzie, jest zadaszony wiatą z 3 stron, ma ciepłą wodę i jedzenie ciepłe, szczepiony i odkarmiony.
Owszem, to nie są warunki idealne, pies wylądowal z domu do budy, ale nie ma urągających warunków pozwalających na odebranie psa.
Pani dostala wizytówkę fundacji przeprowadzającej interwencję i ma się namyśleć odnośnie dobrowolnego zrzeczenia psa.
Kurczę, z jednej strony to dobrze, że u psiaka nie ma tragedii, ale z drugiej spaniel na dworze przy budzie... za jakiś czas to będzie jeden wielki dred... :-(
Mam nadzieję, że jednak zdecydują się go oddać.



Emilia bardzo Ci dziękuję za wszystko, za zaangażowanie i nieocenioną pomoc w załatwianiu DT i transportu. :Rose: :Rose: :Rose:
Bardzo dziękuję również Fundacji Głosem Zwierząt z Poznania za przeprowadzenie interwencji. :Rose: :Rose: :Rose:
Żałuję, że nie skończyła się odebraniem psiaka, ale niestety przepisy na to nie pozwalają. :-?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Dostałam dziś takiego maila (Asia & Ginger chyba też ;) )

[COLOR=#0000cd][FONT=Verdana]Witam [/FONT]
[FONT=Verdana]szukamy domku dla młodej, złotej cocker spanielki. Sunia została znaleziona w okolicach Proszowic, była zmarznięta, brudna, głodna i zaniedbana. Przez kilka dni kręciła się po okolicy, aż znajoma się nad nią zlitrowała i zabrała do siebie, z myślą, że sunia już u niej zamieszka na stałe. Suczka została wykąpana, odrobaczona i odpchlona.[/FONT]
[FONT=Verdana]Jest bardzo grzeczna i miła, pozwala zrobić ze sobą wszystko, bez problemu pozwoliła się podstrzyc i wykąpać, można podchodzić do miski, gdy je, umie siadać i dawać łapkę na komendę.[/FONT]
[FONT=Verdana]Sunia niestety nie może zostać w aktualnym domu, ponieważ nie tolerują się z domową cockerką. Sprawa jest bardzo pilna, ponieważ ludzie, którzy przygarneli sunię nie poradzą sobie z powstałym problemem, a ponieważ cierpi na tym ich własny pies, to zaczęli myśleć o oddaniu znajdy do schroniska.[/FONT]
[FONT=Verdana]Bardzo bym chciała uchronić to biedne zwierzątko przed schroniskiem, dlatego pilnie poszukujemy przynajmniej domu tymczasowego.[/FONT]
[FONT=Verdana][B]Kontakt w sprawie suni:[/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B]Beata 600 355 904[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

[IMG]http://i1140.photobucket.com/albums/n578/ewelinkamataninka/IMG_3292_zps1d333855.jpg[/IMG]

[IMG]http://i1140.photobucket.com/albums/n578/ewelinkamataninka/IMG_3291_zps1aaba6d3.jpg[/IMG]

Fajna, milutka sunieczka. Przepiękna jest!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='cockermanka']Dostałam dziś takiego maila (Asia & Ginger chyba też ;) )

[COLOR=#0000cd][FONT=Verdana]Witam [/FONT]
[FONT=Verdana]szukamy domku dla młodej, złotej cocker spanielki. Sunia została znaleziona w okolicach Proszowic, była zmarznięta, brudna, głodna i zaniedbana. Przez kilka dni kręciła się po okolicy, aż znajoma się nad nią zlitrowała i zabrała do siebie, z myślą, że sunia już u niej zamieszka na stałe. Suczka została wykąpana, odrobaczona i odpchlona.[/FONT]
[FONT=Verdana]Jest bardzo grzeczna i miła, pozwala zrobić ze sobą wszystko, bez problemu pozwoliła się podstrzyc i wykąpać, można podchodzić do miski, gdy je, umie siadać i dawać łapkę na komendę.[/FONT]
[FONT=Verdana]Sunia niestety nie może zostać w aktualnym domu, ponieważ nie tolerują się z domową cockerką. Sprawa jest bardzo pilna, ponieważ ludzie, którzy przygarneli sunię nie poradzą sobie z powstałym problemem, a ponieważ cierpi na tym ich własny pies, to zaczęli myśleć o oddaniu znajdy do schroniska.[/FONT]
[FONT=Verdana]Bardzo bym chciała uchronić to biedne zwierzątko przed schroniskiem, dlatego pilnie poszukujemy przynajmniej domu tymczasowego.[/FONT]
[FONT=Verdana][B]Kontakt w sprawie suni:[/B][/FONT]
[FONT=Verdana][B]Beata 600 355 904[/B][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

[quote name='ma_ruda']Sunia już chyba znalazła dom. Nic dziwnego, bo jest śliczna:loveu:. A ja.. żałuję, bo się spóźniłam ze zgłoszeniem chęci ratowania jej przed schroniskiem:oops:. Trudno uwierzyć, ze ktoś się jej pozbył:-(
[IMG]http://i50.tinypic.com/t6zdk1.jpg[/IMG][/QUOTE]

[quote name='Asia & Ginger']Tak, tak też dostałam, od razu rozpuściłam wici i... :cool3:

... sunię przejmuje Fundacja Kastor, czyli Emilia2280 i Elik. Będą szukać jej najlepszego domku. :p[/QUOTE]

dokladnie tak jak napisalas Dlugie-uszy, sunia o pólnocy :) dojechala do hoteliku u Mirki (dziéki uprzejmosci Kieleckiej ekipy), gdzie po 3 godzinach dogadala sié z rozpuszczonym szczeniakiem z chorá lapká, Bartkiem (nie bylo innego pokoju wolnego, jak salon z Bartuomiejem a maly na wodok suni zaczál szalec i skakac, zazdrosnik jeden!). Wszyscy szczésliwie poszli spac o 3 nad ranem :OOO

Asiu, czy slicznotka ma imié?

[quote name='Asia & Ginger']Wczoraj została przeprowadzona interwencja przez Fundację Głosem Zwierząt z Poznania i okazało się, że nie ma podstaw do odebrania psiaka.
Pies mieszka w porządnej ocieplonej budzie, jest zadaszony wiatą z 3 stron, ma ciepłą wodę i jedzenie ciepłe, szczepiony i odkarmiony.
Owszem, to nie są warunki idealne, pies wylądowal z domu do budy, ale nie ma urągających warunków pozwalających na odebranie psa.
Pani dostala wizytówkę fundacji przeprowadzającej interwencję i ma się namyśleć odnośnie dobrowolnego zrzeczenia psa.
Kurczę, z jednej strony to dobrze, że u psiaka nie ma tragedii, ale z drugiej spaniel na dworze przy budzie... za jakiś czas to będzie jeden wielki dred... :-(
Mam nadzieję, że jednak zdecydują się go oddać.



Emilia bardzo Ci dziękuję za wszystko, za zaangażowanie i nieocenioną pomoc w załatwianiu DT i transportu. :Rose: :Rose: :Rose:
Bardzo dziękuję również Fundacji Głosem Zwierząt z Poznania za przeprowadzenie interwencji. :Rose: :Rose: :Rose:
Żałuję, że nie skończyła się odebraniem psiaka, ale niestety przepisy na to nie pozwalają. :-?[/QUOTE]

Nie ma sprawy, wszystko na wariackich papierach i choc tyler dobrego ze wiemy ze psiak nie zamaraza na golym betonie, ale wiadomo ze liche to pocieszenie, ze w budzie mieszka :/ Oby go zechcieli oddac.

Z naszych cudaków - weteranów, Kamusia jutro ma zdejmowane szwy po sterylizacji i w niedzielé jedzie do domu do Gdanska.

EDIT: O, Ewelinka_m i Linssi - to te dzielne wiozáce zwierzyné o pólnocy w lesie :)

Witaj u spanieli Ewelinko :) Pociesz oko, pociesz :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']dokladnie tak jak napisalas Dlugie-uszy, sunia o pólnocy :) dojechala do hoteliku u Mirki (dziéki uprzejmosci Kieleckiej ekipy), gdzie po 3 godzinach dogadala sié z rozpuszczonym szczeniakiem z chorá lapká, Bartkiem (nie bylo innego pokoju wolnego, jak salon z Bartuomiejem a maly na wodok suni zaczál szalec i skakac, zazdrosnik jeden!). Wszyscy szczésliwie poszli spac o 3 nad ranem :OOO

[B]Asiu, czy slicznotka ma imié?[/B]

EDIT: O, Ewelinka_m i Linssi - to te dzielne wiozáce zwierzyné o pólnocy w lesie :)

Witaj u spanieli Ewelinko :) Pociesz oko, pociesz :)[/QUOTE]

Ślicznotka przez państwa co to ją znaleźli została nazwana Rubi. Jest odrobaczona, odpchlona, włoski ma trochę skrócone.
Z początku trochę była przestraszona i patrzyła złym oczkiem powarkując, ale to ze stresu, który dodatkowo generowały dwie panie opiekunki. w podróży się wyluzowała, spała mi na kolanach, przytulała się, machała do nas ogonkiem, całuski też dawała. A do Mirki wnosiłam ją na rękach :lol:

[IMG]http://imageshack.us/a/img694/5629/img3289y.jpg[/IMG]

[IMG]http://imageshack.us/a/img195/7213/img3290t.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...