Jump to content
Dogomania

Spaniele do adopcji


Estera

Recommended Posts

  • Replies 4.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

[quote name='Soko']Jezu, biedak. Byleby mu się śnieg nie przyczepił do łap za bardzo, bo Happy chodzić przez to nie mogła..[/QUOTE]
Myślę, że w jego sytuacji to najmniejszy problem. Boję się strasznie jak on sobie poradzi, sam, w nocy, na mrozie i śniegu... :-(


[quote name='paulaa.']Chodzi o ten Wołomin pod Warszawą ?[/QUOTE]
Tak o ten.
Wrzuciłam już info na wątek Klembowa.

Link to comment
Share on other sites

Chodzi tylko o to, że może gdzieś leżeć, wylizywać łapę, niestety ta kula śniegu twardnieje i naprawdę nie można chodzić.. na fb jedna dziewczyna zamieściła wpis, jak musiała ratować kota przymarźniętego łapami, ogonem, tyłkiem do ziemi.. po prostu tragedia :( już miałam taką nadzieję, że w tym roku zimy nie będzie..

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Chodzi tylko o to, że może gdzieś leżeć, wylizywać łapę, niestety ta kula śniegu twardnieje i naprawdę nie można chodzić.. na fb jedna dziewczyna zamieściła wpis, jak musiała ratować kota przymarźniętego łapami, ogonem, tyłkiem do ziemi.. po prostu tragedia :( już miałam taką nadzieję, że w tym roku zimy nie będzie..[/QUOTE]
Nawet mnie nie strasz!
Ja z kolei trafiłam wczoraj na wątek suni, która chciala się napić, polizała językiem szynę i przymarzła na 2 godziny, po tym czasie oderwała język, ale część została na szynie... Masakra... :shake:

Nie cierpię zimy!

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Nawet mnie nie strasz!
Ja z kolei trafiłam wczoraj na wątek suni, która chciala się napić, polizała językiem szynę i przymarzła na 2 godziny, po tym czasie oderwała język, ale część została na szynie... Masakra... :shake:

Nie cierpię zimy![/QUOTE]

:( nie rozwalaj mnie Dlugie-uszy


Piorunek byl wysterylizowany? To wazna info którá powinno sié wpisac w ogloszenie zeby rozmnazacze sie nie polasili na niego...

Link to comment
Share on other sites

[quote name='emilia2280']Piorunek byl wysterylizowany? To wazna info którá powinno sié wpisac w ogloszenie zeby rozmnazacze sie nie polasili na niego...[/QUOTE]
Emilko nie wiem, psiak jeszcze młodziutki, ma dopiero około roku. Podobno już jest jakiś ślad, w weekend będzie wiadomo, czy to na pewno Piorunek.




A tymczasem wrzucam kolejnego spanielka z przytuliska w Tarnowskich Górach:
[URL]http://www.schroniskodlazwierzat.com.pl/index.php?option=com_zoom&Itemid=35&catid=907[/URL]


[B][SIZE=2]Wally[/SIZE][/B]

[IMG]http://www.schroniskodlazwierzat.com.pl/images/zoom/OHCMIH/viewsize/wally.jpg[/IMG]

[IMG]http://www.schroniskodlazwierzat.com.pl/images/zoom/OHCMIH/viewsize/wally2.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

znalezione na allegro
między innymi spaniele do oddania
[url]http://allegro.pl/dorosle-pieski-oddam-i2124724103.html[/url]
treść:
"Polecam na mej aukcji dorosłe pieski ;-,labrador- sunia czekoladowa ,syberian huski sunia, sunia berneński pies pasterski z rodowodem , jedną sunię goldenkę z rodowodem,chow how sunię z rodowodem i dwa szczeniaki czarne podpalane Spaniela Angielskiego T 608 300 515.Oddaję z powodu przeprowadzania się i braku miejsca dla tylu sztuk.TEL 6 0 8 3 0 0 5 1 5 NIE ODPOWIADAM NA MAILE Pozdrawiam."

jeśli już było to sorki

Link to comment
Share on other sites

Tutaj ogłoszone są psiaki z przeróżnych miejsc - po prostu przejrzyj wątek i zobacz, może coś Cię zainteresuje - przy zdjęciu psa jest napisane w którym jest schronisku lub jest podany link do jego osobnego wątku. Tam na pewno znajdziesz kontakt. Możesz również przeszukać dział "Psy do adopcji/znalezione" :)

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']znalezione na allegro
między innymi spaniele do oddania
[URL]http://allegro.pl/dorosle-pieski-oddam-i2124724103.html[/URL]
treść:
"Polecam na mej aukcji dorosłe pieski ;-,labrador- sunia czekoladowa ,syberian huski sunia, sunia berneński pies pasterski z rodowodem , jedną sunię goldenkę z rodowodem,chow how sunię z rodowodem i dwa szczeniaki czarne podpalane Spaniela Angielskiego T 608 300 515.Oddaję z powodu przeprowadzania się i braku miejsca dla tylu sztuk.TEL 6 0 8 3 0 0 5 1 5 NIE ODPOWIADAM NA MAILE Pozdrawiam."

jeśli już było to sorki[/QUOTE]
Dzwoniłam, zarezerwowałam szczeniaka. Facet ma go dla mnie trzymać.
Dzięki za info.


[quote name='Mamba2210']Witam serdecznie:) jestem tu ''nowa'' i nie bardzo się orientuję jak temat zacząć:) jestem zainteresowana adopcją psa ale nie wiem do kogo mogę się zgłosić w tej sprawie?[/QUOTE]
Mamba2210 napisz do mnie na maila: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL] , wyślę Ci ankietę do wypełnienia, dzięki temu łatwiej będzie dobrać odpowiedniego psiaka.

Edited by Asia & Ginger
Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']znalezione na allegro
między innymi spaniele do oddania
[url]http://allegro.pl/dorosle-pieski-oddam-i2124724103.html[/url]
treść:
"Polecam na mej aukcji dorosłe pieski ;-,labrador- sunia czekoladowa ,syberian huski sunia, sunia berneński pies pasterski z rodowodem , jedną sunię goldenkę z rodowodem,chow how sunię z rodowodem i dwa szczeniaki czarne podpalane Spaniela Angielskiego T 608 300 515.Oddaję z powodu przeprowadzania się i braku miejsca dla tylu sztuk.TEL 6 0 8 3 0 0 5 1 5 NIE ODPOWIADAM NA MAILE Pozdrawiam."

jeśli już było to sorki[/QUOTE]

zgłaszano to dalej?

Link to comment
Share on other sites

[B][SIZE=3][COLOR=red]Spanielka z łańcucha, bita i głodzona. Pilnie DT! - RADOM[/COLOR][/SIZE][/B]





Wczoraj zadzwoniła do mnie wczoraj dogomaniaczka z Radomia z prośbą o pomoc.
Poprosiłam ją o opisanie sytuacji w mailu i sprawa wygląda tak:

"Niedawno byłam w tych Białobrzegach (ok. 35 km od Radomia) - zrobiłam tylko kilka fotek z chodnika przy ulicy. Więcej nie, bo się bałam-przyuważyły mnie dzieci z okna, a sąsiadka, która wyszła z domu po prawej mówiła, że ów on przyszedł rano nawalony jak szkop i psy skopał-więc z Monią też się ewakuowałyśmy. Sąsiadka w razie co-protokół z przesłuchania świadka podpisze-pytałam.
Psy chude nie były, bo ludzie je dokarmiają czasami. Miski z wodą brak. Łańcuchy 2-czasem ponoć splątane tak, że psy przy budzie na baczność stoją.Spaniel to sunia, foks to facet. Latem były szczenięta, jak się rozlazły, to dzień po dniu na ulicy były jakieś rozjechane zwłoki.
Aha-psy nie są spuszczane-nigdy. To co widać na zdjęciach to podwórko ;/ po prawej-dom sąsiadki, po lewej dom właściciela. Ogrodzenia od strony chodnika z którego robiłam fotki nie ma w ogóle. Tuż za chodnikiem jest ulica.
Buda-byle co, psy egzystują na tych-hmmm-trocinach?? bardzo trudno było mi coś podpatrzec bliżej, jak podeszłam-psy ujadaly jak zwariowane, dzieci pojawiły się w oknie. Ponoć spanielka ma jakieś zmiany na głowie-typu świeżb, ale nie widziałam. Zbyt nerwowo bylo i za szybko.
Możemy oczywiście skonstruować oświadczenie, że warowałyśmy tam przez 18h."

Niestety terierek tydzień temu zamarzł, spanielka została sama. Jest bita i głodzona, gdy ktoś przyjdzie ją dokarmiać, facet przegania go z siekierą. Sunia jest młodziutka, ma około roku do półtora.
Pilnie trzeba ją odebrać!
Potrzebny tymczas, hotelik lub cokolwiek. Niestety terierek nie doczekał pomocy... :|
Błagamy o pomoc dla suni.



[U]Kontakt w sprawie adopcji:[/U]
tel. 667 42 88 61
email: [EMAIL="[email protected]"][email protected][/EMAIL]



[IMG]http://img813.imageshack.us/img813/3792/dsc02315zr.jpg[/IMG]

[IMG]http://img853.imageshack.us/img853/3315/dsc02314z.jpg[/IMG]

[IMG]http://img69.imageshack.us/img69/6822/dsc02313zy.jpg[/IMG]

[IMG]http://img688.imageshack.us/img688/5393/dsc02312zo.jpg[/IMG]

[IMG]http://img638.imageshack.us/img638/3041/dsc02311zq.jpg[/IMG]

Link to comment
Share on other sites

[quote name='dahme']znalezione na allegro
między innymi spaniele do oddania
[url]http://allegro.pl/dorosle-pieski-oddam-i2124724103.html[/url]
treść:
"Polecam na mej aukcji dorosłe pieski ;-,labrador- sunia czekoladowa ,syberian huski sunia, sunia berneński pies pasterski z rodowodem , jedną sunię goldenkę z rodowodem,chow how sunię z rodowodem i dwa szczeniaki czarne podpalane Spaniela Angielskiego T 608 300 515.Oddaję z powodu przeprowadzania się i braku miejsca dla tylu sztuk.TEL 6 0 8 3 0 0 5 1 5 NIE ODPOWIADAM NA MAILE Pozdrawiam."

jeśli już było to sorki[/QUOTE]

zgłaszano to dalej?

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Ta spanielka z budy, ma własny wątek? Jakieś telefony na SM, policję, nawet do schroniska, TOZ?[/QUOTE]
Suńka jeszcze nie ma wątku.
Z tego co się orientuje, to dziewczyny tam na miejscu już coś działają. Będą próbowały ją wykupić po dobroci, gdyby facet się zgodził. Jeśli nie, to wtedy podejmą drastyczniejsze środki.

W tej chwili najważniejsze jest znalezienie jakiegoś miejsca dla niej. Bez tego ani rusz... :-?

Edited by Asia & Ginger
Link to comment
Share on other sites

[quote name='necianeta89']zgłaszano to dalej?[/QUOTE]

ja dałam to ogłoszenie na większość wątków pomocy dla ras wymienionych, nie wszystkie ale większość, tam gdzie wiem że mogą pomóc, bo na niektórych wątkach tylko się wkleja i nikt nie pomaga....

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']ja dałam to ogłoszenie na większość wątków pomocy dla ras wymienionych, nie wszystkie ale większość, tam gdzie wiem że mogą pomóc, bo na niektórych wątkach tylko się wkleja i nikt nie pomaga....[/QUOTE]
Spanielek dzisiaj będzie zabrany, laby podobno też coś planują. Dziewczyna, która będzie zabierała spanielka postara się dowiedzieć czegoś o pozostałych psach i zrobić zdjęcia, jesli facet pozwoli.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Asia & Ginger']Spanielek dzisiaj będzie zabrany, laby podobno też coś planują. Dziewczyna, która będzie zabierała spanielka postara się dowiedzieć czegoś o pozostałych psach i zrobić zdjęcia, jesli facet pozwoli.[/QUOTE]

to daj znać jak będzie coś wiadomo ;) fundacja pastrze ma dzwonić o berneńczyka też

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']to daj znać jak będzie coś wiadomo ;) fundacja pastrze ma dzwonić o berneńczyka też[/QUOTE]
Szczenior zabrany. Facet zgodził się oddać go za 20 zł.
Raczej się nie wyprowadza, bo ma dużo psów i wygląda na to, że po prostu pozbywa się starszych, a szczeniak mu się nie sprzedał i zalegał. Ma wielką reklamę koło domu o hodowli, wymienione masę ras. Jednak psy podobno są w dobrej kondycji i mają dobre warunki (kojce z budami, po 2 psy w kojcu). Nie pozwolił zrobić zdjęć.

Szczeniak cały mokry latał po śniegu, prawdopodobnie jest zarobaczony i cieknie mu z oczu. Pojedzie do weta. Podobno zaszczepiony, książeczkę zdrowia ma. Wieczorem będą zdjęcia i więcej info.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='greatmadwomen']kurcze... tak podejrzewałam... ale w sumie teraz pseudo jest zakazana to nie można tam tozu wysłać czy coś takiego? oczywiście po zabraniu wszelakich psów które sam odda...[/QUOTE]
Raczej nie będzie podstaw do odebrania psów lub w ogóle do czepiania się. Warunki dobre, psy raczej w dobrej kondycji. Chyba, że gdzieś ukrywał jeszcze jakieś, ale nie wiem, czy miał tam jakieś szopy czy nie. Postaram się dopytać.

Link to comment
Share on other sites

[quote name='Soko']Nieodrobaczony szczeniak i dobre warunki? Nie wiadomo, czy inne psy nie są w podobnym stanie, te starsze trochę..[/QUOTE]
Wiesz, to jeszcze nie zbrodnia. Za to psów nikt nie zabierze. Ale co najciekawsze to znalazłam nazwisko i adres tego faceta i on chyba ma hodowlę psów rasowych, a oprócz tego rozmnaża nierasowce, lewe mioty pewnie też miał. Więc tu by się mozna było przyczepić. Tylko dobrze by było wydobyć najpierw jak najwięcej psów.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...