Jump to content
Dogomania

york


magda190677

Recommended Posts

"Chcecie zeby ludzie widzieli roznice miedzy zkwp a innymi zwiazkami? To tak hodujcie, zeby to bylo oczywiste."

 

 

Miód na moje serce. Nareszcie ktoś to napisał "po literkach".

 

BTW ciekawe, jak się skończą te ruchy (moim zdaniem jak zwykle pozorowane) w ZK.

 

Wiecie że pani od ohydnej hodowli w Łomiankach wznowiła działalność? Pod egidą ZK, jak najbardziej. Słowem, górą nasi.

 

"musiałąbym chyba na głowę upaść kupując psa z szemranym pochochodzeniem z jakiegoś klubiku za 1000 zł jak moja rasa "chodzi" za 1300 zł i mam pewność co do czystości genetycznej i zdrowia."

 

 

Gratuluję dobrego samopoczucia i uporczywej chęci życia w świecie Walta Disneya - to a'propos gwarancji zdrowia.

A i z czystością genetyczna, hue hue, różnie bywa. Zważywszy na to że się ocieram o ZK od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, mogę śmiele rzec że wiele różnych zabawnych (hm) faktów jest mi znanych...

 

 

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

w tym roku wprowadzili DNA psów, od przyszłego roku ma być DNA reproduktorów, a po akcji z UWAGĄ zapowiedzieli kontrole hodowli szczególnie tych większych i wielorasowych w najbliższym czasie. Czyli coś robią, nie stoją w miejscu, wzięli się za siebie.

...troszkę inaczej...

od stycznia tego roku badaniami objęte są wszystkie reproduktory oraz psy i suki ras polskich. Suki ras innych niż polskie będą musiały mieć badania od stycznia przyszłego roku.

***chodzi o psy i suki wchodzące do hodowli (czyli starające się o uzyskanie tytułu ''pies hodowlany''/''suka hodowlana'')

A na marginesie dodam, że parę dni temu ZKWP wstrzymał obowiązek badań

Link to comment
Share on other sites

Dopoki ZK bedzie wykonywał takie dziwne podrygi w podobnych kwestiach, to raczej nie ma co liczyc na zwiekszenie autorytetu, podniesienia "jakosci uslug i produktow" , a w trosce o dobro klienta pozostanie jedynie obrzucanie wyzwiskami innych tworow hodowlanych.
Krok do przodu, krok do tylu, dwa kroczki w bok. Szkoda, tym bardziej ze wielu ludzi jak widac, jest zywo zainteresowanych dobrym imieniem ZKwP, popiera idee i wierzy w ta ( coraz czesciej niestety) mityczna roznice miedzy hodowla ZKwP a hodowla pozostalych zwiazkow.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...