Jump to content
Dogomania

Amstaff jako pierwszy pies


love.amstaff

Recommended Posts

love.amstaff na "sporty"to i tak musisz zaczekac jak pies bedzie dorosły...jak chcesz od razu sporty uprawiac to bierz sprawdzonego-jak było pisane wcześniej-dorosłego psa.jak chcesz ksiazki o astach to zajrzyj na link u mnie ponizej"mega bazar..."itd.może co kupisz do poczytania

Link to comment
Share on other sites

Przeczytaj na tej stronie zakładkę (lewy dolny róg) "Artykuły - wychowanie". Nie tylko " Kupilismy stafforda i... co dalej ", pozostałe też. Nie ze wszystkim można się zgadzać, artykuły zostały napisane dawno, ale p. Jasińska na pewno ma olbrzymie doświadczenie w wychowaniu i codziennym życiu z psami. Z tego co wiem miała rottki, amstaffy, teraz ca de bou. Żadne z wymienionych do łatwych w prowadzeniu nie należą ;)

http://www.cadebou.com.pl/

 

Swoją drogą ca de bou też cudowne, zakochałam się w samcu z hodowli p. Jasińskiej na ostatniej wystawie, a mój TZ z miejsca chciał kupować szczeniaka :P

Link to comment
Share on other sites

Nie odradzam amstaffa z dobrej hodowli, sama też znam świetną hodowlę amstaffów, normalnych, nieagresywnych.

Raczej zastanawiam się, czy masz na tyle wiedzy i doświadczenia, żeby umieć takiego psa wychować, zsocjalizować tak, żeby wyrósł na psa nie zagrażającego otoczeniu bo to jest najważniejsze.  Sama mam ponad 33 lata te "straszne" rottweilery, wszystkie szkolone na obronne i to na serio nie sportowo a mimo to wszystkie mogły chodzić ze mną na spacery bez smyczy i kagańca, oczywiście tam gdzie mogły i nigdy nie stanowiły zagrożenia ani dla dorosłych ani dla dzieci ani dla wszelkich dużych i małych zwierząt.

Ale takie wychowanie wymaga dużo pracy, poświęcenia się wychowywaniu psów, a miałam je kiedy pracowałam, mimo to miałam czas na szkolenie, wystawianie, czasem hodowlę, w domu nie w kojcu na podwórku bo zawsze mieszkałam w mieście, w osiedlu, w bloku.

Więc nie rasa jest najważniejsza tylko umiejętność postępowania z psem danej rasy.

A staffiki też polecam, może nie są tańsze ale o niebo łatwiejsze do wychowania bo w nich jest zero agresji, w amstafach nieumiejętnie wychowywanych może się ona jednak pojawić.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

A więc postanowiłem i jestem już właścicielem pięknej suczki jest umnie dziś równe 4 tygodnie , faktycznie życie się zmieniło o 180 stopni , ale w pozytywnym sensie . Ona ma teraz 5 miesięcy i odkąd jest u mnie nauczyła się już czystości , siad , łapa jedna druga , leżeć , czołgaj się wracaj na miejsce czyli na jej legowisko ładnie aportuje no i naj bardziej przydatnej komendy jak dla mnie nie rusz oraz prosze , przydaje sie na spacerze jak chcę coś czego nie może , wiadomo każde komendy co dzień utrwalamy  teraz  staram się oduczyć skakania na ludzi oczywiście skacze z radości ale nie każdemu się to podoba hehe ,co dzień ma jeden spacer przynajmniej 2 godzinki to tak w południe jak wracam  z pracy , a reszte czasu spędza na podwórku gdzie ma dostęp do koni kotów i reszty rodziny , odrazu się zaprzyjażniła z naszym kundelkiem i przed wieczorem ani rusz do domu .Jest to straszny pieszczoch :D i wiadomo że najgorszy okres to może być dojrzewanie , ale teraz jestem już pewien że damy sobie rade na 100 %  zwłaszcza że mamy stały kontakt z hodowcą który udziela nam wyczerpujących wskazówek . Także dziękuje wszystkim za wyrażanie swoich opinii i poglądów , z pewnością się przydały myślę że nie tylko mi :D  Teraz to już zostane na forum na dłużej   .a tak ode mnie to myślę że najważniejsze to kochać zwieżaki , dawać im miłośc a i one się nam odwdzięczą w 100 % o tym coś wiem bo gromada zwieżat jest spora ( rybki , amstaf , kundelek  ,koń  ,kucyk , koty całe 4 :-)  króliki i ptactwo  )
Pozdrawiam .

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Witam po kilku miesiącach , dziś już mogę sam coś więcej powiedzieć o temacie amstaff jako pierwszy pies . Krótko i na temat  , nie ważne że to pierwszy pies tej rasy kiedyś musi być pierwszy , ważne jest to aby poświęcić mu dużo czasu i dać jak naj więcej miłości , a pies się odwdzięczy tym samym na 100 %  , dla mnie był to nie tylko pierwszy pies tej rasy ale pierwszy pies w domu nie w budzie czy w kojcu tylko w domu hm ludzie pisali że się wszystko zmieni o 180 stopni i mieli rację ( ale dla mnie zmieniło się na lepsze ) Tyle szczęścia ile daje nam mała to jest nie do opisania , a inteligencja tego psa wielkie wow  , nikt mi już nie powie że pies nie rozumie co się do niego mówi  , on rozumie wszystko :-) . Nasza mała toleruję inne psy koty króliki , dzieci innych ludzi po prostu wszystko zero przejawu dominacji czy też nie chcianych zachowań  , ale to na pewno dzięki miłości jaką dostała i dostaję od nas . 

Słowa z opowieści o Małym Księciu " jesteś odpowiedzialny za to co oswoiłeś" rozumiem jako wierność w przyjaźni i miłości. Przyjaźń może narodzić się nie tylko wobec drugiej osoby, ale też wobec zwierząt. Bez względu na to co oswajamy , czyli z kim się zaprzyjaźniamy musimy czuć się za to odpowiedzialni i pamiętajmy o tym

 

                                                         Mam nadzieję że temat komuś się jeszcze przyda

 

 

Nie raz wrzucę jakąś fotkę jak to się nam wiedzie 

Link to comment
Share on other sites

Gratuluję, sunia przepiękna :) To są wspaniałe, mądre i bardzo kochające psy. Dawaj koniecznie znać jak mała się rozwija.

W kwestii wychowania pamiętaj, że dorosła będzie dopiero w wieku około 1,5-2 lat i jej charakter jeszcze się kształtuje więc nie osiadaj na laurach :P Ale widzę, że masz dużo zapału i serca do psiaka, więc dacie radę. Pozdrawiam. 

Link to comment
Share on other sites

Na laurach nie usiądziemy na pewno mamy zaplanowane sporo zajęć na bardzo długi czas , w wrześniu wystawa pierwsza w naszej karierze tak więc ćwiczymy , a jak skończy 1,5 roku pobawimy się w sporty ale wszystko to tylko hobbistycznie dla przyjemności małej , a w jakie zobaczymy co się jej spodoba na razie to widzę że uwielbia skakać może to będzie to hehe wszystko wyjdzie z czasem . Pozdrawiam szczęśliwy posiadać Amstaffa       

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...