Jump to content
Dogomania

Amstaff jako pierwszy pies


love.amstaff

Recommended Posts

POMOCY 

 

 

Witam wiele wątków już przeczytałem i studiuje wiedze wujka google i nadal nic nie wiem mam nadzieję że pomożecie .A wiec tak mieszkam na wiosce po podwórku lata kundelek  i 3 koty , kiedyś miałem owczarka , ale służył on tylko do pilnowania posesji to znaczy w wekeend spacer wieczorem pilnował obejścia a w dzień kojec .Teraz sporo czasu już nie mam dużego psa ,ale pragne wraz z żoną nabyć takiego czworonoga ale już na warunki domowe z codzinymi spacerami ,zabawą itp . A więc rozpocząłem szukanie takiego pieska od grudnia , pierwszy pies jaki mi się spodobał był sznaucer olbrzym , niestety w okolicy ciężko o fryzjera  psiego jak i tez cięzko o szczeniaki w cenie jaką przeznaczyłem czyli 1000 zł , po kolejnych poszukiwaniach jest piękna suczka amstaff zkwp po dobrych rodzicach : Tatuś :
Ch BUSHIDO Long Step ( imp. z Serbii )
Champion of Poland
Champion of Ukraine
Junior Champion of Poland
candidate for Interchampion
candidate for Champion of Austria
AST male of the year 2012 in Poland
rarely showed
Jedyny w Polsce Amstaff ze zdanymi egzamin inami :
passed exams: BH, PT I, PT II, IPO-V, IPO-1, IPO-2
NCL-A Clear, HD-B, ED-0

Tutaj cena większa ale znajdzie się zaskurniaki jakieś na takie cudo .

 I rozpoczyna się dylemat, pierwsze wpisy na internecie i wyskakuje pies morderca , agresywny itp , czytamy dalej , ten pies nie nadaje się dla początkujących hodowców ,  nie ułożony jest agresywny dla dzieci  ,dzieci jeszcze nie mamy ale napewno się pojawią. Powiem tyle ta rasa ma w sobie tyle uroku jest poprostu przepiękna , żywa inteligentna czy naprawde może być dla nas zagrożeniem taki piesek , w tej chwili nie widze inej rasy w swoim domu tak więc jak mi odradzcie kupno amstaffa to zrezygnuje .

Link to comment
Share on other sites

a z jakiej hodowlii jeśli mozna spytac?

co do samej rasy,internet tylko po części da ci odpowiedż w kwestii charakteru psa-dużo daje rozmowa z hodowcami,włascicielami tych psów,.oczywiście bzdurą jest że ta rasa to "mordercy i agresory"(ja akurat podobnie myśle o owczarkach niem i husky).proponuje ci takze wejśc na strone Fundacji AST(np.z sygnaturki mojej masz link do fundacji).tam maszm.in. historie przedstawicieli rasy,którzy żle prowadzeni od poczatku,kończa na ulicy czy w schronisku.oczywiście wiąkszośc to psy w typie rasy(czyli bez rodowodu zkwp)czy sie nadaje na pierwszego psa?ja mam pit bulla,jest to pierwszy przedstawicieltej"rasy" u mnie.obecnie ma 7 lat i nie zamieniłabym go na inna rase.

Link to comment
Share on other sites

W internecie można wyczytać dużo rzeczy, najczęściej wypowiadają się o danej rasie ludzie, którzy z nią styczności nie miały, a słyszały tylko w wiadomościach, że AMSTAFF POGRYZŁ, PITBULL POGRYZŁ, KTOŚ KOGO POGRYZŁ, PIES POGRYZŁ - o boże, to na pewno Amstaff.

Ogólnie psy jeśli są MĄDRZE wychowane, wiedzą, że ty jesteś Panem i głową tego stada, a nie on - super psiaki. Towarzyskie, chętne do zabawy, gotowe stanąć w obronie o swojego Pana.
Sąsiad ma Amstaffkę 8 letnią i uwielbiają się bawić z moją suczką, choć czasem Amstaffka bywa mało delikatna, to trzeba im dać chwilkę 'odpocząć'.

Jeśli psa źle poprowadzisz - brzydko mówiąc - nasra Ci na głowę (jak każdy niemądrze poprawdzony pies) i to on będzie przywódcą w domu.

Ważne, by takiemu psiakowi zapewnić dużo fizycznego zmęczenia - sąsiad Swojej dawał opony do gryzienia, większe konary w szczękę do zabawy, do tego nauczył ją podstawowych komend typu ZOSTAW, SIAD, DO MNIE.

Dla mnie pies jak pies - wygląd może i ma agresywny ale bywa tak, że Pinczer/York/inny mały psiak jest bardziej agresywny i narobi większej szkody niż Amstaff :)

Link to comment
Share on other sites

HD-B,

Ja tam tylko na to zwrócę uwagę, bo być może nie wiesz co to dokładnie oznacza:
HD B - stawy nie idealne, ale wolne od dysplazji
Mając na uwadzę to, że masz na psa przeznaczoną konkretną kwotę. Powiedzmy sobie szczerze nie jest ona mocno wygórowana, więc zakładam, że z finansami niekoniecznie jest bardzo mocno u Ciebie. Nie piszę tego, aby być złośliwym: u mnie bywa podobnie. Natomiast chciałbym abyś zrozumiał, że pies z HD-B zwiększa ryzyko szczeniaków z dysplazją. To ryzyko jest zawsze, natomiast...nie wiem czy jest sens je zwiększać. A niestety patrząc na całość chłodnym okiem, dysplazja może być kosztowną przypadłością. I to już kwestia do rozważenia dla Ciebie.
Link to comment
Share on other sites

Rozważ może też brata amstaffa czyli Staffordshire Bull Terrier. Nie jest to zaduży pies ale wydaje mi się że nieco podobny do Twego faworyta, a szczeniaki nieco tańsze niższ amstaffowe.

I tak jak Faustus pisze warto zastanowi się czy nie da za innego szczeniaka więcej niż potem placic za leczenie psa.

Link to comment
Share on other sites

a nie lepiej ze schroniska? Po co Ci ten papier? Chcesz mieć psa do kochania czy dla blichtru? Amstaffy to psy jak każde inne, potrafią być uparte i mało delikatne w zabawie, cały problem w tym że są silne więc jak sobie coś upatrzą to może być cieżko. Jeżeli budżet jest dla Ciebie ważną sprawą to na prawdę polecam tańszą alternatywę(adopcje) a pieniądze odłożyć na wszelki wypadek.

Link to comment
Share on other sites

Z hodowli Crazy Staff mamy psa na osiedlu. Super pies, łagodny, kontaktowy. Ideał. Sama mam mixa ttb ze schroniska. Dla dzieci idealny, z większością psów się dogaduje (nie ze wszystkimi). Teriery typu bull to psy bardzo związane z człowiekiem i lubiące z nim pracować. Nie mogą być zostawione same sobie (mój na to nie pozwala - ma 24 h aplikację "co mogę dla Ciebie zrobić").

Link to comment
Share on other sites

No dzieki dzięki duzo dające do myślenia wypowiedzi , a więc tak

- HD B - stawy nie idealne, ale wolne od dysplazji ,faktycznie nie wiedziałem tego a więc dzięki za info

-Staffordshire Bull Terrier Stafik też fajny psiak ale ceny tańsze to nie są raczej podobne ale rasa do przemyślenia

-A adopcja wiadomo trzeba dawać szanse pieskom , ale naprawdę chciał bym od szczeniaka mięć tego pieska , żeby zbudować zaufanie pomiędzy nami , nie obrażcie się za to

 

poczekam może jeszcze coś znajdę to wstawię link i wyrazicie opinie żebym nie zaliczył wtopy tak jak z tym HD B  , dzięki za szybkie odpowiedzi

 
Link to comment
Share on other sites

Powiem tak - ogrom amstaffików jest oddawanych juz za szczeniaka do schronisk/domów tymczasowych - warto poszukać, naprawdę ;)

HD B to hmm....stawy wolne ale nie idealne.

Znajoma ma labradorzycę (HD A) po matce HD B i ojcu HD A i z tego co wiem, nikt nie skarzył się na to, że jakiś pies nabawił się dysplazji. Więc to loteria, tak czy siak.

Link to comment
Share on other sites

Proponowanie staffika (staffordshire bull terrier) osobie zainteresowanej amstaffem trochę mija się z celem (to trochę jak proponowanie malinoisa komuś, kto szuka ONka ;).

Staffik nie jest miniaturą ASTa - to pies o odmiennym temperamencie, charakterze, energii, choć oczywiście należy do grupy TTB, więc podobieństwo fizyczne jest niezaprzeczalne. 

 

Nie będę Cię oczywiście potępiać za decyzję odnośnie kupna szczeniaka z hodowli ani od tego pomysłu odwodzić, bo każdy zna swoje potrzeby, ale jeśli jedynym argumentem jest obawa przed trudnościami w budowie zaufania pomiędzy psem a opiekunem to uwierz - nie ma ona podstaw. Amstaffy są psami bardzo proludzkimi, wylewnymi w uczuciach, potrzebującymi kontaktu z przewodnikiem i z reguły same takiej więzi szukają - zresztą opiekunowie / wolontariusze w (porządnych) schroniskach z reguły znają swoich podopiecznych na tyle, żeby być w stanie pomóc dobrać zwierzę, które jak najlepiej wpasuje się w rodzinę. Jeśli nie masz doświadczenia z rasami TTB to szczerze doradzałabym psa odchowanego, ze znanym charakterem. Tą metodą unikniesz frustracji w wychowywaniu podrostka, który może być szatańsko uparty (cecha charakterystyczna rasy), niezmordowany (jak wyżej) i bardzo bardzo pomysłowy :)

Link to comment
Share on other sites

Powiem tak - ogrom amstaffików jest oddawanych juz za szczeniaka do schronisk/domów tymczasowych - warto poszukać, naprawdę ;)

 

absolutnie się nie zgadzam. Po to stworzono rasy żeby człowiek mógł dobrać sobie odpowiedniego psa. Jeśli rasa jest już wybrana- to jak najbardziej warto kupić szczenię z dobrej hodowli, szczególnie jeśli chodzi o amstaffa- żeby mieć pewność pochodzenia, pewność przebadanych i łagodnych rodziców.

 

Biorąc ze schroniska- niestety, ale nigdy nic nie wiadomo.

Link to comment
Share on other sites

Znajoma ma labradorzycę (HD A) po matce HD B i ojcu HD A i z tego co wiem, nikt nie skarzył się na to, że jakiś pies nabawił się dysplazji. Więc to loteria, tak czy siak.

A siostrzeniec wujka ze strony matki zamieszkały w Pcimiu Dolnym ma.... ;) Uwielbiam takie argumenty: bo ktoś tak ma i to znaczy, że to jest argumentem ostatecznym. Niestety wbrew pobożnym życzeniom HD-B nie oznaczają prawidłowej budowy, a to zwiększa prawdopodobieństwo dysplazji u szczeniaków.

Z innych spraw: polecanie staffika jako psa tańszego w zakupie to jest chyba jakiś żart. Nie wiem jaką wiedzę trzeba posiadać, aby coś takiego zaproponować.

No i cóż...powiem Ci tak love.amstaff:
chcesz psa od szczeniaka? Przemyśl raz jeszcze rasę, wybierz hodowlę i kup. I nie miej w związku z tym jakichkolwiek wyrzutów sumienia. Tutaj niestety panuje jedyna słuszna zasada, czyli wciskanie każdemu psa ze schronu...
Link to comment
Share on other sites

"Czy dobrze zrozumiałam - kundelek ma nadal tylko latać po podwórku, a amstaff będzie w domu? Z codziennymi spacerami i zabawą? A właściwie czemu takich warunków nie może mieć kundelek, który już jest?"

 

 

Przyłączam się do pytania poprzedniczki.

 

"Przemyśl raz jeszcze rasę, wybierz hodowlę i kup. I nie miej w związku z tym jakichkolwiek wyrzutów sumienia. Tutaj niestety panuje jedyna słuszna zasada, czyli wciskanie każdemu psa ze schronu..."

 

 

Owszem, taki teraz mamy tutaj trynd.

:-)

Przy czym widzę problem przy braniu szczeniaka ze schronu (opcja łącząca oba pomysły, czyli "przygarnij jakiegoś biedaka" z "ale chcę od szczeniaka żeby go sobie wychować"). Najczęściej, niestety, szczenięta te na starcie są niedożywione, często naprawdę zabiedzone. Co oznacza, że może (oczywiście nie musi) być problem w przyszłości, zwyczajnie: ze zdrowiem.

"Na już" oczywiście odkarmisz i odchuchasz, ale zły stan psa we wczesnej młodości zazwyczaj odbija się czkawką później.

Wiem że łamię zasady politpoprawności, ale...! :-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czy dobrze zrozumiałam - kundelek ma nadal tylko latać po podwórku, a amstaff będzie w domu? Z codziennymi spacerami i zabawą? A właściwie czemu takich warunków nie może mieć kundelek, który już jest?

bo kundelek spedza noce w ciepłej kotłowni a w dzień ugania się za koniami na wybiegu lub wyleguje się z kotami koło wybiegu koni i to mu pasuje , suczka ma juz 14 lat i jest przeszczęsliwym psem , a poza tym kto napisał że nie ma zabawy kundelek ? bo ja to nie . Mieszkając na wsi jak bym miał brać wszystkie zwieżęta do domu ufff grubo by było

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Czy dobrze zrozumiałam - kundelek ma nadal tylko latać po podwórku, a amstaff będzie w domu? Z codziennymi spacerami i zabawą? A właściwie czemu takich warunków nie może mieć kundelek, który już jest?

bo kundelek spedza noce w ciepłej kotłowni a w dzień ugania się za koniami na wybiegu lub wyleguje się z kotami koło wybiegu koni i to mu pasuje , suczka ma juz 14 lat i jest przeszczęsliwym psem , a poza tym kto napisał że nie ma zabawy kundelek ? bo ja to nie . Mieszkając na wsi jak bym miał brać wszystkie zwieżęta do domu ufff grubo by było

 

sorka za podwójną wstawke

Link to comment
Share on other sites

Czy dobrze zrozumiałam - kundelek ma nadal tylko latać po podwórku, a amstaff będzie w domu? Z codziennymi spacerami i zabawą? A właściwie czemu takich warunków nie może mieć kundelek, który już jest?

Bo kundelek spedza noce w ciepłej kotłowni a w dzień ugania się za koniami na wybiegu lub wyleguje się z kotami koło wybiegu koni i to mu pasuje , suczka ma juz 14 lat i jest przeszczęsliwym psem , a poza tym kto napisał że nie ma zabawy kundelek ? bo ja to nie . Mieszkając na wsi jak bym miał brać wszystkie zwieżęta do domu ufff grubo by było

Link to comment
Share on other sites

Czy dobrze zrozumiałam - kundelek ma nadal tylko latać po podwórku, a amstaff będzie w domu? Z codziennymi spacerami i zabawą? A właściwie czemu takich warunków nie może mieć kundelek, który już jest?

Bo  kundelek spedza noce w ciepłej kotłowni a w dzień ugania się za koniami na wybiegu lub wyleguje się z kotami koło wybiegu koni i to mu pasuje , suczka ma juz 14 lat i jest przeszczęsliwym psem , a poza tym kto napisał że nie ma zabawy kundelek ? bo ja to nie . Mieszkając na wsi jak bym miał brać wszystkie zwieżęta do  domu ufff grubo by było

Link to comment
Share on other sites

Czy dobrze zrozumiałam - kundelek ma nadal tylko latać po podwórku, a amstaff będzie w domu? Z codziennymi spacerami i zabawą? A właściwie czemu takich warunków nie może mieć kundelek, który już jest?

Bo  kundelek spedza noce w ciepłej kotłowni a w dzień ugania się za koniami na wybiegu lub wyleguje się z kotami koło wybiegu koni i to mu pasuje , suczka ma juz 14 lat i jest przeszczęsliwym psem , a poza tym kto napisał że nie ma zabawy kundelek ? bo ja to nie . Mieszkając na wsi jak bym miał brać wszystkie zwieżęta do  domu ufff grubo by było

Link to comment
Share on other sites

Jasne. Jeśli zwierzę jest tak stare, to oczywiście powinno prowadzić taki tryb życia, do jakiego jest przyzwyczajone.

 

Jednak przesiadka na psa domowego, jeśli nigdy czegoś takiego nie zaznaliście, spowoduje bardzo poważny szok, zapewniam.

Warto się przygotować na... co najmniej lekką zmianę życiową  :-)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...