Jump to content
Dogomania

Czy pies jest w stanie zagłodzić sie sam ?


majacy psa

Recommended Posts

Czy ta karma stoi w misce cały dzień czy masz określone pory karmienia i zabierasz? Bo u mnie jak suka miała focha to karmę zabierałam po kwadransie od podania, następna próba w godzinach wieczornych, 15 minut, znowu nic, następna próba rano i okazało się, że jednak karmę da się zjeść. Oczywiście różnie bywa, ale może spróbować w ten sposób?

 

U niejadka koleżanki pomagała dodana do karmy ciepła przegotowana woda i trochę jakiegoś tłuszczu (smalec, olej, oliwa, zależnie co tam akurat miała pod ręką itp.), to wszystko wymieszane na ciepło, odstawione, żeby się "przejadło" i dopiero podane księciuniowi. Ewentualnie trochę mokrej karmy, ciepła woda i procedura j/w. Wtedy pan hrabia był łaskaw zjeść. 

Link to comment
Share on other sites

Jednak wina leży po stronie karmy a nie psa.

Dzisiaj kupiłem na próbe identyczną karmą w porządnym sklepie i okazuje sie, że piesek zajada aż mu sie uszka trzęsą. Identyczna karma.

Czyli wniosek nasuwa sie jeden: krakvet handluje podrabianą karmą. Słyszałem o takich przypadkach już nie raz ale jak to zwykle bywa myślałyem, że mnie to nie dotknie. Popytałem troche w sklepie zoo i okazało się, że sprzedawcy wiedzą o tym procederze i biorą karmy od przedstawicieli a nigdy nie kupują w tanich sklepach internetowych.

Rzekomo, po wszystkich rabatach i przy zakupie hurtowym bezpośrednio u przedstawiciela, nie są w stanie uzyskać tak atrakcyjnej ceny jak w internecie - to o czymś świadczy.

 

Czy ktoś mnie może pouczyć jakie mam prawa ? Moge żądać uznania reklamacji na podstawie psiego nosa w roli rzeczoznawcy ?

 

Aha jeszcze jedno: worek jest rozerwany, czyli nie ma możliwości ładnego zamknięcia.

Link to comment
Share on other sites

Tak tez od początku podpowiadałam że  to nie foch tylko coś z karmą nie tak.

Niestety Bosch to tania karma  i na dodatek niemiecka( tu mam złe osobiste doswiadczenia co do jakości karm koncernowych z tego kierunku) i to zwieksza ryzyko że juz na etapie produkcji  do tej partii zakradł sie  felerny składnik ( gł. podejrzewam zanieczyszczone zboże).Pewnie mnie tu zaraz ludzie zakrzyczą ale niestety taka jest prawda że zbijajac koszty,  duże koncerny  do produkcji popularnych i tanich karm kupują  badziewne składniki w tym i takie, odrzucone  do spożycia przez ludzi. Najgorsze   z tego wszystkiego jest nie mieso ( ono w procesie produkcji traci większość toksym) co zboża z których patoskładników praktycznie nie da sie wyeliminować.

Przy karmie w cenie 7-8 zł za kg raczej nie podejrzewam żeby komuś chciało sie i ryzykował przepakowywanie  worków i podmienianie - bo niby na co aby było opłacalne?. Zbyt to przekombinowane.Duzo bardziej prawdopodobne jest w wypadku takiej karmy nietrzymanie  jakości czyli partie które róznią się nawet organoleptycznie , co "wyłapał" Twój piesek.

 

A co do reklamacji to wydaje mi sie że  nie zaszkodzi skontaktować sie z krakvetem i przedstawić problem.

Możesz też  zapytac tu http://www.e-bosch.pl/ czy wiedzą cos na temat tej konkretnie  partii karmy Bo byc może nie Ty jeden miałes ten problem  a dystrybutor i przedstawiciel powinien byc ( przynajmniej teoretycznie) zainteresowany  utrzymaniem dobrej marki swojego produktu

Link to comment
Share on other sites

Pewnie mnie tu zaraz ludzie zakrzyczą ale niestety taka jest prawda że zbijajac koszty,  duże koncerny  do produkcji popularnych i tanich karm kupują  badziewne składniki w tym i takie, odrzucone  do spożycia przez ludzi. 

Wszyscy to robią. Nigdy normy dot. żywności dla zwierząt nie będą wyższe niż te dla ludzi. A jak zajdzie potrzeba, to się zmieni nawet te normy, które już są:
 
Głównym źródłem aflatoksyny w produktach Puriny, Hill’s i AvoDerm jest kukurydza. Susze na zachodzie USA w ostatnich latach spowodowały rekordowe wyniki upraw. Jednak jakość ziarna była tak niska, że nie została zakwalifikowana dla spożycia przez ludzi.  W odpowiedzi na nadwyżki złej jakości kukurydzy FDA zwiększył dopuszczalną ilość aflatoksyn dozwoloną w paszach dla zwierząt
 
Link to comment
Share on other sites

Jestem pod wrazeniem krakvetu. Sprawe zglosilem online przez czat na stronie. W ciagu 5 minut oddzwonili i zamowili na jutro kuriera na swoj koszt. Zwrócą mi za całe 15kg mimo, że 2-3 kg jakos piesek przemęczył. Myślałem, że bede sie kopał z nimi a tu taka miła niespodzianka.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

To dobrze, że sprawa się pozytywnie zakończyła. Psy wiedzą co dla nich dobre. Ale myślałam też, że może twój pies jest niejadkiem.

 

Moja suczka zjada połowę dziennej porcji zalecanej na opakowaniu karmy. Co jakiś czas zmieniam karmę, ale sytuacja się powtarza, od 4 lat. O dziwo nie ma niedowagi, nie schudła, jest zdrowa i w dobrej kondycji. Może po prostu jej indywidualne zapotrzebowanie na kalorie jest mniejsze.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...