Jump to content
Dogomania

Brit Care powodem biegunek ?


Clariethin
 Share

Recommended Posts

Witam ! 

Mam pytanie. 2 tygodnie temu adoptowaliśmy psa ze schroniska. Wcześniej jadał raczej karmy typu chappi itp. Przestawiliśmy go na karmę Brit Care i od samego początku mamy problem z wypróznianiem. Otóż pierwsze odchody na spacerze są zawsze prawidlowej konsystencji, drugie już bardziej wodniste, natomiast trzecie i ostatnie wypróżnienie podczas spaceru to zawsze typowa biegunka. Teraz pies dostaje bezzbożową Venision również z serii Care natomiast ten problem wciąż się pojawia... Dodam że kilka dni temu tj. w czwartek odrobaczaliśmy psa gdyż widoczne były w odchodach również robaki mimo że ponoć byl odrobaczany w styczniu. Czy Brit będący karmą dedykowaną alergikom może powodować takie nieprzyjemności ?

Link to comment
Share on other sites

U schroniskowca takie sensacje mogą trochę trwać zanim organizm przestawi sie na normalne , wartosciowe jedzenie.Jeśli pies chetnie je Birita to nie zmieniałabym mu teraz na kolejną tylko spokojnie poczekała . Tym bardziej że jak sama piszesz ma robaki co dodatkowo drażni jelita i tu może być gł. przyczyna wiekszej ilości sluzu w kale ( to prawdopodobnie te "biegunkowe" stolce po normalnym wypróznieniu). Odrobaczenie w tej sytuacji ( obecne robale) musisz koniecznie powtórzyć za jakieś 10-12 dni -teraz podany srodek wybił dorosłe postaci a powtórka "dobije" resztę ( czyli to co teraz jest w formie rozwojowej odpornej na trutkę). Dopiero takie, pełne odrobaczenie powinno zamknąć ten temat.
Takie luźniejsze stolce pod koniec spacerów po normalnych na początku moga tez mieć podłoże psychiczne - pies sie "nakręca" , wzmaga sie i perystaltyka i kupki "przelatują" szybciej przez jelito.Jak pies się wyciszy, przyzwyczai do nowej sytuacji, mniej będzie ekscytował wolnością to wszystko powinno wrócic do normy.

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Bardzo dziękuje za cenną uwagę odnośnie powtórzenia odrobaczenia - niestety weterynarz nie zasygnalizował mi tego :( Faktycznie młody wcina karmę jak oszalały a spacery to dla niego wciąż niesamowita frajda :) Dam mu jeszcze trochę czasu mam nadzieję że minie natomiast jestem trochę uspokojona :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A ja bym radziła zrobić badanie kału. Nasza sunia po adopcji też często się załatwiała, często kupy luźne. Okazało się że ma baaardzo zaawansowaną kokcydioze (czy jakoś tak)  układ pokarmowy rozwalony całkiem, niestety do końca się nie zregenerował.  Zwykłe odrobaczenie nie załatwi sprawy. Badanie jest nie drogie a warto wiedzieć co "w psie siedzi".  Milce obecnie brit care z jagnięciną najbardziej odpowiada.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

Announcements

×
×
  • Create New...