Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT

Recommended Posts

20 minut temu, rozi napisał:

Szybko się uwinęłaś, a wyzdrowiał?

Szybko "uwinęłam się" przez przypadek..., w tej chwili naprawdę nie mam czasu zajmować się jeszcze kotami. Kociarze pomogli :)

Zajmuję się młodym 9 miesięcznym chłopakiem w typie gończego..., po podwójnym wypadku - wpadł pod maszynę rolniczą (uszkodzona miednica w tym częściowo oskórowana z częścią ogona)...,  chyba uciekając wpadł pod samochód i połamał z przemieszczeniem przednią łapę ( założone metalowe płytki). Do tego ostra niewydolność wątroby + trzustki i duża anemia :(

Przyjechał z psiego szpitaliku na kontynuację leczenia ..., nadal pod kontrolą wetów

Byłam dziś na kontrolnej wizycie z Dżekim.... 

- badanie kału na robale + lambie  - wynik ujemny

- parametry wątrobowe + trzustkowe - w normie

- morfologia - utrzymują się za niskie parametry - anemia. Zwiększono dawkę leku.

-  ortopeda usunął metalową płytkę z przedniej łapy. - kość w stawie łokciowym zrośnięta, kość piszczelowa nie do końca ale wet zdecydował usunąć , żeby uruchamiać staw. Ruch nadal ograniczony - pod kontrolą

- waga 13,20 przybiera na wadze.

Kontrolna wizyta 17.08

WiosnaA przywiozła mi pod lecznicę leki dla Promyczka (tarczycowe) i  nakarmiła pizzą :) Kukałam w lecznicy kilka godzin :(

24 minuty temu, zuanna napisał:

Przy anemii do karmy można dodawać amarantusa - kiedyś wet zalecił mojej Tinie.

O, nie wiedziałam...

dostaje gotowane buraczki, wcina z apetytem i na szczęście ładnie trawi...

Podaję też ostropest na wątróbkę... ( dostałam kilogram to dziadeczki załapują się )

Dowiedziałam się że był w tragicznym stanie..., brano już pod uwagę eutanazję :( na jego szczęście weci w Boliłapce nie tacy szybcy w podejmowaniu ostatecznych decyzji .

Wczoraj dziarsko wbiegł do lecznicy, oszczekał wszystkich - a głos ma piskliwy wysoki ,) Lekarze zadowoleni..., ja usiłuję wyciszyć gówniarza a Oni śmieją się i zachęcają urwisa. Uf, miał gówniarz szczęście :)

Poszperałam w necie..., dzięki :), i dla psucha i dla ludzia ,)

2 minuty temu, elficzkowa napisał:

[email protected], może przyda się dla kotków Felvital + lecytyna, karma uzupełniająca dla kotów.  W pudełeczku ( nieotwierane ) jest 100 tabl. Wysłałabym w następnym tygodniu. Termin ważności jest do 28.08.2021. 

Przyda się...., dawno nie dostawały witamin

Wielkie dzięki :)

• [email protected] changed the title to Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT