Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT


Moli@

Recommended Posts

20 minut temu, rozi napisał:

Szybko się uwinęłaś, a wyzdrowiał?

Szybko "uwinęłam się" przez przypadek..., w tej chwili naprawdę nie mam czasu zajmować się jeszcze kotami. Kociarze pomogli :)

 

Zajmuję się młodym 9 miesięcznym chłopakiem w typie gończego..., po podwójnym wypadku - wpadł pod maszynę rolniczą (uszkodzona miednica w tym częściowo oskórowana z częścią ogona)...,  chyba uciekając wpadł pod samochód i połamał z przemieszczeniem przednią łapę ( założone metalowe płytki). Do tego ostra niewydolność wątroby + trzustki i duża anemia :(

Przyjechał z psiego szpitaliku na kontynuację leczenia ..., nadal pod kontrolą wetów

Link to comment
Share on other sites

Byłam dziś na kontrolnej wizycie z Dżekim.... 

- badanie kału na robale + lambie  - wynik ujemny

- parametry wątrobowe + trzustkowe - w normie

- morfologia - utrzymują się za niskie parametry - anemia. Zwiększono dawkę leku.

-  ortopeda usunął metalową płytkę z przedniej łapy. - kość w stawie łokciowym zrośnięta, kość piszczelowa nie do końca ale wet zdecydował usunąć , żeby uruchamiać staw. Ruch nadal ograniczony - pod kontrolą

- waga 13,20 przybiera na wadze.

Kontrolna wizyta 17.08

WiosnaA przywiozła mi pod lecznicę leki dla Promyczka (tarczycowe) i  nakarmiła pizzą :) Kukałam w lecznicy kilka godzin :(

 

Link to comment
Share on other sites

24 minuty temu, zuanna napisał:

Przy anemii do karmy można dodawać amarantusa - kiedyś wet zalecił mojej Tinie.

O, nie wiedziałam...

dostaje gotowane buraczki, wcina z apetytem i na szczęście ładnie trawi...

Podaję też ostropest na wątróbkę... ( dostałam kilogram to dziadeczki załapują się )

Dowiedziałam się że był w tragicznym stanie..., brano już pod uwagę eutanazję :( na jego szczęście weci w Boliłapce nie tacy szybcy w podejmowaniu ostatecznych decyzji .

Wczoraj dziarsko wbiegł do lecznicy, oszczekał wszystkich - a głos ma piskliwy wysoki ,) Lekarze zadowoleni..., ja usiłuję wyciszyć gówniarza a Oni śmieją się i zachęcają urwisa. Uf, miał gówniarz szczęście :)

 

 

Poszperałam w necie..., dzięki :), i dla psucha i dla ludzia ,)

 

Link to comment
Share on other sites

4 godziny temu, helli napisał:

Ciekawej urody, smukły chyba zostanie taki

Karmię małymi porcjami 3 razy dziennie żeby nie rozciągnąć żołądka ,)

Prawidłowa waga około 15 kg..., , zacznie biegać i wyrabiać mięśnie wtedy dobije :)

Tatuś gończy :)

 

056b49dc70c4e432med.jpg

6c749ac815e67c46med.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Uf, morfologia już prawie w normie :)

Jeszcze przez dwa tygodnie na lekach potem kontrolne badanie krwi. Termin umówiony - 31.08 godzina 9:00 na czczo

Waga 15,2 kg

W lecznicy mówią że urósł gówniarz..., ciągnie go w górę ,)

Jutro wraca do domu, przyjedzie rodzina chłopczyka :)

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

2 minuty temu, elficzkowa napisał:

Moli@, może przyda się dla kotków Felvital + lecytyna, karma uzupełniająca dla kotów.  W pudełeczku ( nieotwierane ) jest 100 tabl. Wysłałabym w następnym tygodniu. Termin ważności jest do 28.08.2021. 

Przyda się...., dawno nie dostawały witamin

Wielkie dzięki :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...