Jump to content
Dogomania

Diana wychudzone nieszczęście z lasu w BDT


Moli@

Recommended Posts

12 minut temu, anica napisał:

Witam się serdecznieusmiech.gif  trafiłam przez przypadek do Dianki, trafiłam akurat na zapytanie o obróżkę sabunol , słyszałam ,że potrafią uczulać..

Witamy :)

 dobrze wiedzieć że mogą uczulać. Szukamy dalej obroży w miarę skutecznej w rozsądnej cenie...bo 9 sztuk to spory wydatek. Może trafimy na promocję ,)

Link to comment
Share on other sites

ettrxunennsz_t.jpg

yav6j77r5vr4_t.jpg

sucha karma - 45 kg ( w promocji/wyprzedaż 10/15 kg w tej samej cenie ) / 15,87 zł x 4 =  63,48 zł

2 zabawki szarpaki - taniej - "czarny piątek" ,) 10 zł x 2 = 20,00 zł

h0po3acfncxr_t.jpg

W papierowej torbie - ciasteczka wątrobowe zakupione na bazarku WiosnyA za pieniążki od dorci2

Psiaki dostały prezenciki od WiosnyA legowisko, ręczniki, ciasteczka z kurczakiem i pudełko ciasteczek wątrobowych. Ślicznie dziękujemy :)

 

2uhpu7k10u26_t.jpg

do żucia ,) - 3,55 x 2 = 7,10 zł

c1eopvcgh64z_t.jpg

Dotarła przesyła z tabletami na robale

Link to comment
Share on other sites

Okazuje się że z tymi obróżkami to nie jest taka jednoznaczna sprawa?  ,,,prawie ile ludzi? tyle opinii? łącznie z sugestiami ,żeby nie używać wcale ok2.gif

że lepiej kropelki( podobno obróżki przy końcu już nie są tak skuteczne, zwłaszcza jeśli chodzi o kleszcze ,trzeba częściej wymieniać?) rozmawiałam z naszą wetką i ta podobnie, zresztą przyrównała te wszystkie środki (obróżki kropelki tabletki itp) do naszej szczepionki p/grypie  ,że jednak trzeba to wymieniać/zmieniać bo powiedzmy w ub. roku skuteczny był Foresto w już w tym miała przypadki ,kiedy kleszcze obsiadły psiaka (wprawdzie odpadają) ale uważa ,że trzeba zmieniać, jeśli chodzi o uczulanie... to wiadomo jednego uczulają ,innego nie! osobnicza sprawa... ja chyba po tych wszystkich newsach ,wrócę chyba do kropelek! szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia! gdybym tak często nie jeździła na Mazury, do lasu to chyba bym zrezygnowała w ogóle.... 

jeszcze na dogo znalazłam

 

Link to comment
Share on other sites

100_6228.JPG

Po dzisiejszym spacerku ściągnęłam z Dianki takiego "gościa"...Julka i Dianka na smyczach, chodziłyśmy polnymi, leśnymi drogami. Puścić ze smyczy nie można bo jak wpadną w trawy to nie z jednym a kilkoma wróci do domu.

Zabezpieczenia przestały działać, kleszczy od groma...boję się o psy. Musimy kupić obroże. Pytam, szukam w necie czegoś taniego co przynajmniej przez 2/3 miesiące będzie działało

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, anica napisał:

Okazuje się że z tymi obróżkami to nie jest taka jednoznaczna sprawa?  ,,,prawie ile ludzi? tyle opinii? łącznie z sugestiami ,żeby nie używać wcale ok2.gif

że lepiej kropelki( podobno obróżki przy końcu już nie są tak skuteczne, zwłaszcza jeśli chodzi o kleszcze ,trzeba częściej wymieniać?) rozmawiałam z naszą wetką i ta podobnie, zresztą przyrównała te wszystkie środki (obróżki kropelki tabletki itp) do naszej szczepionki p/grypie  ,że jednak trzeba to wymieniać/zmieniać bo powiedzmy w ub. roku skuteczny był Foresto w już w tym miała przypadki ,kiedy kleszcze obsiadły psiaka (wprawdzie odpadają) ale uważa ,że trzeba zmieniać, jeśli chodzi o uczulanie... to wiadomo jednego uczulają ,innego nie! osobnicza sprawa... ja chyba po tych wszystkich newsach ,wrócę chyba do kropelek! szczerze mówiąc to mam mieszane uczucia! gdybym tak często nie jeździła na Mazury, do lasu to chyba bym zrezygnowała w ogóle.... 

jeszcze na dogo znalazłam

 

My musimy zabezpieczać. Mieszkamy na skraju lasu, wkoło łąki, pola. Nikt nie kosi, nie ma upraw...sielsko anielsko, dla kleszczy istny raj. Krople zabezpieczają na miesiąc, kosztują drożej dlatego kupujemy obroże. Większość psów czarna, (jeden biały, jeden rudy) trudno szukać/sprawdzać na sierści. Łatwo przegapić i nieszczęście gotowe...

Link to comment
Share on other sites

xprwal10oqgf_t.jpg

Julcia, koleżanka Dianki ,)

 

q6hywuwibqob_t.jpg

Konserwy 104 + 30 kg suchej karmy od dreag i Pani Anety K. dla Julki, Meli i reszty stada :)

podpięłyśmy się pod hurtowe zakupy, nabyłyśmy 62  / 167 zł 

Dziękujemy pięknie, machamy z wdzięcznością ogonkami, wszyscy :)

 

Link to comment
Share on other sites

4k4wix1i7s0x_t.jpg

Makaron gotowany na rosole z warzywami, mięskiem do tego sucha karma, konserwa a wszystko polane ciepłym rosołkiem...zimowe śniadanko ,)

W zamrażarce, 6 kg porcji rosołowych czeka....

20 kg makaronu dotrze do nas pod koniec tygodnia, kupili sąsiedzi, oczywiście my płacimy :)

Znajomi z działek dzwonią, pytają...." promocja na...kupić? " :)

Link to comment
Share on other sites

zaglądam do cudnej Dianki...

widzę, że z ogłoszeń nic sie nie ruszyło:( za to jedzonko nagotowane:)

Co do obroży- mój Fazi miał w tamtym roku Foresto i było ok. W tym roku tez kupiłam, ale po kilku miesiącach zaczął sie bardzo drapać w okolicah obroży. Okazało sie, że zrobiło sie straszne uczulenie:(  obroża wyrzucona, ranki zagojone...Na przyszły rok nie wiem co kupie:( ale Foresto już odpada niestety:(

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, kiyoshi napisał:

zaglądam do cudnej Dianki...

widzę, że z ogłoszeń nic sie nie ruszyło:( za to jedzonko nagotowane:)

Co do obroży- mój Fazi miał w tamtym roku Foresto i było ok. W tym roku tez kupiłam, ale po kilku miesiącach zaczął sie bardzo drapać w okolicah obroży. Okazało sie, że zrobiło sie straszne uczulenie:(  obroża wyrzucona, ranki zagojone...Na przyszły rok nie wiem co kupie:( ale Foresto już odpada niestety:(

Zero zainteresowania....

szczerze, więcej zachodu z małymi psiakami niż z Dianką. Spokojna, opanowana, zrównoważona, nie rwie japy bez opamiętania, uwielbia przebywać z domownikami. Diankę można porównać do ON.

Kombinuję jakie obroże kupić aż w końcu coś mi wpadnie w oko...cena do przełknięcia ,)

Link to comment
Share on other sites

18 godzin temu, Moli@ napisał:

. . .

Kombinuję jakie obroże kupić aż w końcu coś mi wpadnie w oko...cena do przełknięcia ,)

W tym roku w kwietniu przed wyjazdem na całe 6 miesięcy na działkę nie pomyślałam o kupnie, jak zwykle na allegro, obróżek przeciw robactwu dla moich psiaków. Wstąpiłam do sklepu i awaryjnie kupiłam obróżki jakie mieli, a mieli tanie jak barszcz, po około 10,00 zł. Z opisu wynikało, że działają odstraszająco na kleszcze przez 3 miesiące, a na inne szkaradztwo przez 0,5 roku.  Kupiłam z myślą, że jak się rozpakuję na działce, kupię jak zwykle w internecie te renomowane. No i zgodnie z zasadą, że prowizorki trwają najdłużej, zaspokoiłam potrzebę kupna obróżek i już o obróżkach nie pomyślałam, Na tych obróżkach dotrwały do połowy roku bez kleszczy (choć w tym roku było ich sporo) i bez żadnych ujemnych skutków ubocznych. Skoro tak dobrze było przez 3 miesiące, to nie myśląc dłużej, kupiłam takie same i dotrwały w nich do końca pobytu na działce.

Nie twierdzę, że są to super obroże dla wszystkich psiaków, bo zapewne, jak i u ludzi, są różne reakcje na dane substancje. Myślę jednak, że przy takiej ilości psiaków można zaryzykować i kupić takie właśnie obroże w zwykłym większym sklepie (nie zoologicznym, bo tam wsio drogie), który ma artykuły dla zwierząt. Zapewne będą działać odstraszająco na robale, ale należy obserwować, czy któryś psiak nie ma przypadkiem uczulenia. Z pewnością nie będą miały wszystkie, a jeśli jeden, czy dwa, to i tak warto wypróbować, bo reszta będzie zabezpieczona i to tanio. Obróżki mają różne długości. Takie obróżki są tez dla kotów.

  • Upvote 2
Link to comment
Share on other sites

45 minut temu, elik napisał:

W tym roku w kwietniu przed wyjazdem na całe 6 miesięcy na działkę nie pomyślałam o kupnie, jak zwykle na allegro, obróżek przeciw robactwu dla moich psiaków. Wstąpiłam do sklepu i awaryjnie kupiłam obróżki jakie mieli, a mieli tanie jak barszcz, po około 10,00 zł. Z opisu wynikało, że działają odstraszająco na kleszcze przez 3 miesiące, a na inne szkaradztwo przez 0,5 roku.  Kupiłam z myślą, że jak się rozpakuję na działce, kupię jak zwykle w internecie te renomowane. No i zgodnie z zasadą, że prowizorki trwają najdłużej, zaspokoiłam potrzebę kupna obróżek i już o obróżkach nie pomyślałam, Na tych obróżkach dotrwały do połowy roku bez kleszczy (choć w tym roku było ich sporo) i bez żadnych ujemnych skutków ubocznych. Skoro tak dobrze było przez 3 miesiące, to nie myśląc dłużej, kupiłam takie same i dotrwały w nich do końca pobytu na działce.

Nie twierdzę, że są to super obroże dla wszystkich psiaków, bo zapewne, jak i u ludzi, są różne reakcje na dane substancje. Myślę jednak, że przy takiej ilości psiaków można zaryzykować i kupić takie właśnie obroże w zwykłym większym sklepie (nie zoologicznym, bo tam wsio drogie), który ma artykuły dla zwierząt. Zapewne będą działać odstraszająco na robale, ale należy obserwować, czy któryś psiak nie ma przypadkiem uczulenia. Z pewnością nie będą miały wszystkie, a jeśli jeden, czy dwa, to i tak warto wypróbować, bo reszta będzie zabezpieczona i to tanio. Obróżki mają różne długości. Takie obróżki są tez dla kotów.

 

Dzięki :)

Pamiętasz nazwę? Czegoś takiego szukam

może BROS HAPPS, zastanawiam się czy nie kupić

Link to comment
Share on other sites

Moli, dziękuję ,że zajrzałaś na wątek z tymi preparatami i za ostrzeżenie! nie wiedziałam :(    i ja odnoszę wrażenie.... że tych kleszczy jest ,jakby więcej,

wiosną tego roku, jak byliśmy na Mazurach to ... chyba z pięć ściągneliśmy z Taksuni (pomimo ,że miała obróżkę Foresto) nawet chyba jeden, był wgryziony?! fakt, że jak wyciągnęliśmy je i położyliśmy na kartce, to widać było ,że są takie... kołowate?, ledwo żywe? ale były smutny.gif

..tak więc ,przynajmniej mamy ... punkt ,że te z wyższą ceną?... wcale nie muszę być skuteczniejsze? lepiej działać? że jednak nie ''cena'' decyduje!

Eluś , dziękuję że zajrzałaś usmiech.gif   i proszę , jeśli będziesz w tym sklepie jeszcze kiedyś?... to spytaj sprzedawczyni, może będą pamiętali nazwę?  albo będą mieli w sklepie?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...