Jump to content
Dogomania

Alergia na wszystkie karmy?


Delph

Recommended Posts

Jajko wprowadź na samym końcu, pierwsze nowe mięso to sarnina, nie ma możliwości na szprycować takiej sarny żadnym lekiem, a hodowca świnek to już coś tam może podać do jedzenia lub w zastrzyku.

Czy te śledzie o  których piszesz są bardzo tłuste ( a może to tzw. śledź zielony), podajesz ze skórą ?

 

Ja wiem, że monotonia i kusi bardzo wprowadzenie nowego produktu ale spiesz się powoli :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Powracam po przerwie. U nas znowu raz lepiej raz gorzej. Zdecydowanie ma znaczenie zakup karmy u weta a w sklepie internetowym (zaufanym). Ale! Okazalo sie, ze kuracja kwasem foliowym jest niewystarczajaca i ciagle jest niedobor. Musze wrzucic suke na kwas foliowy na recepte (5mg). Czyli nadal "nadzieja bezzbozowa holistyczna karme zamiast kupowac szit wetowy.

Link to comment
Share on other sites

A to i ja wrócę, bez szału, okazało się w badaniu rtg z kontrastem, że są ubytki w błonie śluzowej żołądka, jeszcze nie wrzody ale leczyć trzeba, przez 14 dni antybiotyk oraz omeprazol i Buscopan, gotowane żarcie, biegunki nawracają, jak jest na antybiotyku to jest znośnie, potem na nowo bieguna i śluz, podejrzewane  jest idiopatyczne zapalenie jelit :( trudno się poddaje leczenia a właśiwie zaleczaniu, po nowym roku zrobimy testy alergologiczne.

 

Agnes - co się z psem dzieje, ma biegunki czy zwraca, to na jakiej karmie masz sukę ?

Link to comment
Share on other sites

A ja potrzebuję kciuków zaciśniętych, od soboty daję surową jeleninę. Minęły dwa tygodnie ryby, dwa tygodnie ryby z ziemniakiem, zacięliśmy się na buraku, bo go zwraca, do tego w ogóle nie przybiera na wadze, wystaje jej kręgosłup, więc próbujemy surowego jelenia. Na razie więcej się drapie, ale nie ma wysypki, uszy czyste, oczy normalne, nie wygryza ran. Zobaczymy co będzie dalej przez 2 tygodnie, przy rybie też na początku się drapała trochę, nie wiem jak to możliwe, ale wygląda na to, że reaguje tak na zmiany.

Link to comment
Share on other sites

delph ja bym poki co nie przejmowala sie jej waga. Wiem ze rosnie rozwija sie i nie powinna tak wygladac ale wszystkiego nie przeskoczycie. Zacznie normanie tolerowac karme zacznie przybierac na wadze. Szybko jej wprowadzasz nowosci, nie boisz sie?

 

dcz  karma ciagle ta sama RC Gastro Intestinal Moderate Calorie. Biegunki, rozwolnienia. Poczatkowo biegunka nie mam pojecia czemu. Pilnuje ja bardzo bo ma tendencje do zbierania smieci na spacerach. Potem pogorszenie bylo to wiem nawet kiedy i co zjadla - choc nie zauwazylam nie mialam nawet jak zareagowac...poszlo momentalnie gardlem :( Potem wrzucam na leki trzymam tydzien i odstawiam.

Link to comment
Share on other sites

Agnes, u nas tak samo, tyle, że poprawa bardzo duża jest po antybiotyku w ciągu pierwszych kilku dni i wszystko wraca do normy, kupsko jet ładne i normalnego koloru. Kończymy antybiotyk i za kilka dni powrót, a przecież nie można non stop brać leków. Brak też konkretnej diagnozy, wygląda to jak przerost flory bakteryjnej, jak nad tym zapanować ??? no i te nadżerki w żołądku :(

Pies głodny, zżera takie ilości jedzenia, jakby był głodzony, chudy, żebra wystają. Probiotyki podawane cały czas nie wiele wnoszą do przywrócenia prawidłowej flory jelit, nie wiem co dalej będzie i jak długo pies da radę. Myślicie, że warto zrobić testy alergologiczne - panel pokarmowy.

Link to comment
Share on other sites

Idę typowym zalecanym schematem, co dwa tygodnie nowy składnik, o ile poprzednie nie wywołały żadnej reakcji i wszystko jest w porządku. Zbyt długa monodieta też nie jest dobra, w końcu suka może mi się w każdej chwili na coś uczulić. Włączam tylko te produkty, które wyszły jako bezpieczne w testach. Zaczęłam od takich, które miały największą szansę nie wywołać alergii, teraz wchodzimy na wyższy level.

Do tego suplementy, o których pisałam wyżej, przede wszystkim dużo NNKT i glutamina. Calcenato Pylo mi się skończyło, Provitę dawałam 7 dni i na razie wystarczy. Co za dużo to niezdrowo.

 

Ja generalnie te testy odradzam w przypadku, gdy nie ma wyraźnych przesłanek, że pies cierpi na alergię. U nas się sprawdziły, ale zrobiłam jak miałam pewność, że objawy zmieniają się zależnie od diety, a nie innych czynników. Jak nie ma pewności, to ewentualnie przesiewowe na wszystko (nie tylko pokarmówka) mają sens, żeby wykluczyć alergię tego typu i diagnozować dalej. W sumie jak masz środki i narobiłaś już mnóstwo innych badań, to możesz zrobić i to, w końcu nie jest inwazyjne i psu nie zaszkodzi.

 

Aha, i jelenia kupuję na razie w sklepie ludzkim, w kawałku. Muszę mieć pewność, że to na 100 % jeleń, boję się zacząć od mięsa w kawałkach dla psów, bo nawet niechcący może się producentowi dostać jakieś inne mięso, mój pies zareaguje wysypką i uznam, że nie może jelenia. Więc kupuję mega drogie mięso, przynajmniej na początek, żeby przetestować. Zamówiłam też z As-polu i Primexu, podam jak już będę miała pewność, że może jeść jeleninę. Jak zareaguje, to znaczy że oszukali :P

 

Btw pan ze sklepu rybnego już mnie wita z daleka i aż przestępuje z nogi na nogę, żeby zapytać, po co mi 6 kilo ryby na tydzień i co ja z tym robię. Na razie się nie odważył, ale widzę, że go temat nurtuje :P Do tego jestem chyba ulubioną klientką.

Link to comment
Share on other sites

dcz a dajesz kwas foliowy? Robione byly badania kontrolne? Bo u nas tez kwas ktory dawalam okazal sie za slaby i musze kupic mocniejszy na recepte. Moze u Was ciagle tez nie jest to uregulowane? Przypomnij mi czemu pies dostaje antybiotyk? Jakies dajesz probiotyki? Ja polecam Pro-Kolin. Jest genialny i genialnie kosztuje ;)

 

delph  teraz rozumiem :) Fajnie ze mozecie probowac nowych skladnikow, ze pies moze jesc co przypomina jedzenie. Moja sie rzuca nawet na kawalek chleba. Ale odkrylam ze moze jesc ciasteczka smaczki jednej firmy. JEDNEJ! Nie zaszkodzily jej, dostala na probe u weta. Wiec chociaz dla urozmaicenia chrupek czasami jej kupie.

Link to comment
Share on other sites

Tak podaję kwas foliowy, 0,800 mg na dobę, probiotyk Fermaktiv (pro-Kolin zawiera tą samą bakterię), kontrolnych badań kwasu foliowego nie robiłam, antybiotyk aktualnie podawany jest na ubytki w błonie śluzowej żołądka popularnie nazywane nadżerkami przez 14 dni, a co potem nie wiem, wcześniejszy antybiotyk był podawany na przerost flory bakteryjnej, każdy z podanych antybiotyków działa bardzo szybko ponieważ ma działanie bakteriobójcze, nawet podanie kilku tabletek nifuroksazydu załatwia sprawę, jest lepiej.

Po odstawieniu wszystko wraca, zastanawiam się nad wykonaniem testów panelu spożywczego, może to nietolerancja pokarmowa ale w takim wypadku w czasie antybiotyku nie powinno minąć, chyba, tak mi się wydaje, szkoda mi psa, wiecznie głodny. nie ma mu co podać dodatkowo, karm suchych się boję, niby są podawane przy SIBO czy IBD ale jak czytam składy to brrr otrząsa, za te cenę taki szajs.

Brak już pomysłów na diagnozowanie, dotychczas wykonane były wyniki w podstawie, kwas foliowy, Tli oraz B12, USG, rtg z kontrastem, posiewy kału kilka razy (nic nie urosło), test trypsynowy, test na strawność, testy na robale kilka razy, zostało tylko gastro i kolonoskopia.

Obawiam się, że jak nie będzie rozpoznania to wrzucą to do jednego wora IBD - immunologia i będzie steryd a dla psa to wyrok :(

 

A może by tak wystartować z glinką kaolinową, jest w składzie Pro-kolinu ??? vet coś tam wspominał o zastosowaniu Betonitu, a to chyba to samo

Link to comment
Share on other sites

Tyle, ze glinka pomoze na czas podawania. Tak bylo u nas. Dziala natychmiast ale przeciez nie da sie ciagle podawac.

Karmy wet owszem sklad maja marny, ale moja suka wyglada genialnie na RC. Bo tylko tej firmie ufam z serii wet. 

 

Czyli podajesz ten slaby kwas foliowy, co ja na poczatku. Zrob badanie kontrolne na sam kwas po zakonczeniu kuracji. Koszt niewielki a sie przekonasz czy tabletki cos daly.

Link to comment
Share on other sites

Tak było usg i rtg z kontrastem, są ubytki w błonie śluzowej dna żołądka. Grubość jelit bez oznak stanu zapalnego, grubego jelita nie dało się do końca obejrzeć ze względu na obecność przyklejonych mas kałowych, pasaż bardzo przyspieszony, jak to przy biegunce.

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie pies mi ładnie przybiera na wadze, od soboty już się kręgosłup schował. Jednak nie ma jak mięso, po raz kolejny się o tym przekonuję. Za 2 tyg. sprawdzę jeszcze raz wieprza, chyba że nie będę chciała ryzykować i zostaniemy na tym menu, czyli ryba, jeleń, ziemniak i burak raz na jakiś czas. Ewentualnie już na spokojnie poszukam sobie jeszcze jakiejś suchej karmy.

 

A te biegunki to nie mogą być ze stresu? Tak mi sugerowano w kwestii drapania i wygryzania, do tego miałam psa, który zawsze po wyjściu z tramwaju miał sraczkę, po prostu nie lubił takich podróży i tak to się objawiało. Poza tą sytuacją mu się nie zdarzało. Nie sugeruję, że stresujecie świadomie własne psy, ale może to takie wrażliwce, co na wszystko reagują mocniej i stąd problem. Podobno niektórzy ludzie tak mają.

 

Co weterynarze mówią o testach alergicznych, gdy jedynym objawem są biegunki? Zalecają Wam? Mój pies ma wszystkie objawy oprócz biegunek, dlatego pytam.

 

dcz, już nie działa dieta gotowana, mięso z ryżem i marchwią?

 

Btw, przytargałam sobie parę tygodni temu do domu kolejnego psiaka, sędziwego staruszka. Ma wszystkie choroby świata oprócz alergii i problemów skórnych, sierść ma piękną i zdrową, czyli równowaga w przyrodzie zachowana :)

Link to comment
Share on other sites

No i nareszcie ruszyło u Twojego psiaka, super, cieszy mnie ta wiadomość, a jak już pies przybiera na wadze to fiu, fiu ........ pięknie :)

 

U mojego psa dieta gotowana jest tą z wyboru na niej częściej jest dobrze niż źle, dobry stan zdrowia psa związany jest z częstym podawaniem antybiotyku, jest antybiotyk jest jedna zwarta kupa dziennie, to ten trudny przerost flory bakteryjnej w jelicie cienkim który nie do końca jest opanowany przez vetów, takie są moje odczucia.

 

Co do testów zgodnym chórem krzyczą, że w naszym przypadku bzdura, skóra czysta, drapania brak, jedynie ta biegunka, mam ochotę jeszcze spróbować po raz kolejny ziemniaka jako wypełniacz..No dobra jeżeli nie klasyczna alergia to może być nietolerancja tylko czy wtedy wyjdzie na testach, nie wiem ale po nowym roku wykonam je aby mieć kolejne badanie do diagnozy której wciąż brak. Tak się wozimy z psem a to SIBO a to przerost a to nadżerki żołądka ???

 

Pies jest nie strachliwy i nie mogę powiązać tego z biegunką.

W czasie podawania antybiotyku jadł wołowinę, indyka, kaczkę, kurczaka, rybę, ryż, makaron, banana i jest wszystko w porządku, po odstawieniu antybiotyku, po tygodniu nawrót choroby.

 

Bardzo stereńki ten nowy psiak, co mu dolega ?

Link to comment
Share on other sites

A dlaczego nie chcesz go potrzymać na konkretnej diecie, np. tylko kurczak+ryż+marchew co najmniej kilka miesięcy? Niech ten układ pokarmowy się wygoi i odbuduje. Znam mnóstwo psów, które źle znoszą urozmaicenia, jedzą stale ustalony pokarm, a wszelkie nowości w postaci dorzucenia czegoś do miski przypłacają biegunką. Psy nie są jak ludzie, nie potrzebują i przeważnie nie są w stanie przyswajać tak urozmaiconych posiłków.

 

Ziemniaki gotuję, ugniatam i podaję na ciepło. Podobno tylko takie można dawać, to ma coś związanego ze skrobią, która po schłodzeniu zmienia się w krystaliczną, której pies już nie strawi.

 

Może jest jakiś weterynarz znany z sukcesów w leczeniu i diagnozowaniu SIBO i tego typu schorzeń? Ktoś coś wie, szukałaś?

 

Nowy psiak jest tak stareńki, jak tylko można sobie wyobrazić, więc nowym bym go nie nazwała :P Prawie nie widzi i nie słyszy, przywiozłam go praktycznie nie chodzącego, gdy udawało mu się wstać, po chwili się przewracał, wpadał na przedmioty. Rzęził jak stary dziad, był na granicy zapalenia płuc. W usg zwyrodniałe nerki, stłuszczona wątroba i guz na śledzionie, który najbardziej mnie martwi, bo pies nie kwalifikuje się do operacji, mam nadzieję, że twór nie będzie rósł szybko, na razie jest mały 1 cm. Opanowaliśmy infekcje dróg oddechowych, teraz dostaje suplementy na stawy, naturalne p.zapalne i odbudowujące masę mięśniową, bo nic mocniejszego nie może dostawać, a zwyrodnienia kręgosłupa i stawów mocno utrudniają poruszanie. Zakładam mu skarpetki z abs'em żeby się nie ślizgał i nie rozjeżdżał. Na chwilę obecną nie jest źle. Chodzi po domu bez problemów, do michy nawet frunie kłusikiem :), wzmocnił się, płuca czyste, oby tak dalej. W nowym roku kontrola usg guzka, trzymajcie kciuki za mojego dziadeczka. Jest kochany, taka przytulanka styrana życiem.

 

A z młodej alergiczki jestem bardzo dumna, pięknie przyjęła staruszka, nie gnębi go, odnosi się do niego z szacunkiem. Nawet dba o niego, przejmuje się, gdy coś mu się stanie, np. gdzieś się zaklinuje biedaczysko albo łapki mu się rozjadą. Biorąc pod uwagę, że młoda to wulkan energii i ze swoimi kumplami potrafi szaleć i robić demolkę godzinami, to jest super.

Link to comment
Share on other sites

Delph jesteś wielka :)

nie każdego było by stać na zaopiekowanie się dziadkiem, jak czytałam opis to aż łza się w oku zakręciła, tylko mu pogratulować, że trafił na Ciebie.

 

I młoda się spisała jak trzeba, nie dokucza mu.

 

Co do diety to mój psiak był na mono diecie wołowe, ryż, marchew przez miesiąc nic to nie dało. Chyba nie udało się jeszcze żadnemu z vetów zapanować nad przerostem flory, nie znam specjalisty w tym temacie, szukałam gastrologa w Lublinie tu mam najbliżej 50 km i nie ma veta takiej specjalizacji. Może po tym dwutygodniowym leczeniu antybiotykiem będzie lepiej choć wszędzie czytałam, że kuracja powinna trwać 30 dni, lekarz się nie chce na to zgodzić.

Dziś na spacerze psiak załatwił się tylko raz i to ładnie, nie wiem czy warto wykonać testy czy to coś wyjaśni co najwyżej potwierdzi czy jest problem czy nie ma.

 

Życzę zdrówka dla naszych piesków a opiekunom dużo radości z pupili :)

Link to comment
Share on other sites

Wreszcie pies mi ładnie przybiera na wadze, od soboty już się kręgosłup schował. Jednak nie ma jak mięso, po raz kolejny się o tym przekonuję. Za 2 tyg. sprawdzę jeszcze raz wieprza, chyba że nie będę chciała ryzykować i zostaniemy na tym menu, czyli ryba, jeleń, ziemniak i burak raz na jakiś czas. Ewentualnie już na spokojnie poszukam sobie jeszcze jakiejś suchej karmy.

 

 

super :)

 

A te biegunki to nie mogą być ze stresu? Tak mi sugerowano w kwestii drapania i wygryzania, do tego miałam psa, który zawsze po wyjściu z tramwaju miał sraczkę, po prostu nie lubił takich podróży i tak to się objawiało. Poza tą sytuacją mu się nie zdarzało. Nie sugeruję, że stresujecie świadomie własne psy, ale może to takie wrażliwce, co na wszystko reagują mocniej i stąd problem. Podobno niektórzy ludzie tak mają.

 

 

mogą :) i u nas są JEŚLI idę dalej z psem. Tzn już jest lepiej ale przez 1,5 wyjście kawałek dalej od domu i pies miał rozwolnienie. Dlatego bardzo trudno mi było ustalić czy karma pomogła, tabletki pomogły etc. Z czasem emocje minęły. U nas jednak było tak, że na początku spaceru kupa koło domu normalna a potem np 2 kolejne już gorsze. Do dziś jak jadę na tropienie albo jest spacer po innych polach to pies ma rozwolnienie. I wiem, że to z emocji i tyle.

 

Co weterynarze mówią o testach alergicznych, gdy jedynym objawem są biegunki? Zalecają Wam? Mój pies ma wszystkie objawy oprócz biegunek, dlatego pytam.

 

 

Nie łączą tego z alergią. Raczej. Ew nietolerancja po prostu i wtedy można stosować taką karmę jak my albo robić dietę eliminacyjną. Ale generalnie sama biegunka raczej nie jest stricte objawem alergii. Chociaż moja miała mieć dobre ostatnie wyniki, a do dziś kwas foliowy jest za niski. Choć pies wizualnie na takiego nie wygląda.

 

 

Btw, przytargałam sobie parę tygodni temu do domu kolejnego psiaka, sędziwego staruszka. Ma wszystkie choroby świata oprócz alergii i problemów skórnych, sierść ma piękną i zdrową, czyli równowaga w przyrodzie zachowana  :)

 

 

Jak moją przyprowadziłam miała chyba większość chorób skórnych na sobie. Ale przecież kundelki zdrowe są, nie? Łącznie z syfem w uszach.

Link to comment
Share on other sites

Jak tam zdrówko? My będziemy robić jeszcze jedno podejście do jeleniny za jakiś czas, bo małpa zeżarła w parku chleb i mamy drapanko dzień i noc + wygryzione do krwi łyse udo. Je z powrotem rybę na razie. Popróbuję dodawać do niej jakichś warzyw, które mam jako bezpieczne w wynikach z krwi. Ziemniak, burak, marchew.

Link to comment
Share on other sites

Delph to łatwo Wam nie będzie :( Moja jak coś zgarnie na spacerze ma biegunke...czasami jak zje coś dużego od razu podaję leki, więc chyba łatwiej mi to ogarnąć niż Tobie....

U nas znowu wróciły wymioty, poranne w ciągu dnia cholera wie kiedy bo jestem wtedy w pracy. Dodatkowo ostatnie 2 dni odmawiała rano jedzenia i była mocno osowiała. Teraz je kleik z ryżu z namoczoną karmę i czekam aż się wszystko uspokoi żeby zacząć kolejną kurację kwasem foliowym. Najgorsze jest to, że weta mam bardzo daleko i w takich sytuacjach muszę działać sama. Raczej nie chodzę do lecznic w mojej okolicy, chyba że tego wymaga sytuacja.

I gdyby tego było mało firma ubezpieczeniowa przestała mi zwracać pieniądze za leczenie. Szukają tylko kruczków jak można ominąć, żeby nie wypłacić echh

Link to comment
Share on other sites

Delph ile wagowo ryby podajesz suce i jako samą rybę bez wypełniacza ? może zakładaj jej na spacery kaganiec, przyzwyczai się do jego obecności na psyku, a ty bedziesz miała spokój, że nic nie wciągnie na spacerze, mój ostatnio dumnie paradował z rybim łbem po działce, chyba go sroki podrzuciły od sąsiada z kompostownika u mnie reżim segregacja śmieci, żadnych kości nie wyrzucam na kompo ...  również mam ochotę na zamówienie dziczyzny, jak już ją będziesz miała w domu daj znać jaka jakość i skąd kupiona.

Agnes, wymioty towarzyszą zazwyczaj zapaleniu żołądka lub stanom z nadżerkami bądź owrzodzeniem, do tego utrata apetyty, podkasany brzuch, pies często kładzie się na brzuchu bo go boli nawet podczas spacerów potrafi zademonstrować w ten sposób ból jest smutny, zdarza się ślinienie.

Mój ostatnio tak miał więcej się ślinił, odbijanie na pusto, rano, czasem znajdowałam, zeschnięta kupkę małą, spienionej śliny na podłodze przy zachowanym apetycie, chudy był okropnie, po kuracji dwutygodniowej antybiotykiem Lekoklar do tego Buscopan i omeprazol jest dużo lepiej, trawi normalnie, kupsko jedno dwa ładnie ukształtowane, delikatnie się zaokrąglił, nadal szczupły. Teraz ma dwa tygodnie przerwy i powtórka kuracji według zaleceń veta. Nadal łyka witaminki, ImmunoDol, wit B compozitum, betakaroten forte, L-glutaminę, Fermactiv -probiotyk, Cynk z Olimpu, kwas foliowy, olej z wątroby dorsza z Lunderlandu. Żarcie gotowane, mięso wołowe, kura, indyk, ryba, marchew, pietrucha i ryż, z owoców banan i wszystko jest ok. To zasługa antybiotyku jak zawsze, testów jeszcze nie wykonałam, - brak kasy poświąteczny :(

 

Link to comment
Share on other sites

Daję na oko, w zależności od aktywności danego dnia i tego jak pies wygląda. Jest chuda, więc nie ograniczam. Powinna zjeść jakieś 750 g dziennie, często zjada więcej, teraz jak na jeleniu przytyła, to daję mniej ryby. Za dużo też nie mogę dać, jak w zeszłym tygodniu dałam jej sporo więcej na jeden posiłek, bo wydawało mi się, że wreszcie mam normalnego psa i po prostu zostawi, jak już będzie najedzona, to zeżarła wszystko i później łaziła z wywalonym brzuchem, stękając i pokładając się. Więcej tak nie zrobię, wszystkie psy u mnie zamieniają się w głodomory, nawet największe niejadki. Nie wiem o co chodzi, już kiedyś nawet odrobaczałam całą rodzinę łącznie ze mną i tz, bo wydawało mi się, że to nienormalne. Ale tak widocznie musi być. Przecież ich nie głodzę. O ile pozostałe psy poschroniskowe miały prawo być łapczywe, o tyle młodej nie rozumiem, trafiła do mnie jako szczeniak, taka aura w domu widocznie, że apetyt dopisuje :) Nawet nowy staruszek w porze kolacji zaczyna mnie popędzać i zaganiać do garów :P

  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

dcz moja miała usg jako jedyne pokazujące w jakim stanie jest jama brzuszna. We krwi też nic nie wyszło niepokojącego. Póki co wymioty się nie pokazały. Generalnie innych objawów z tego co piszesz brak. Jak sie powtórzą to odwiedzę weta.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...