Jump to content
Dogomania

Dramat! Starsza Pani i Jej ukochane psy. Parwo szaleje, pomóżcie kochani !


togaa

Recommended Posts

Czasem ręce opadają z bezradności , ale przejść obojętnie też się nie da.

 

Waląca się drewniana chałupina przy głównej ulicy niewielkiej miejscowości. Zarośnięta od ulicy krzakami,z na wpół zawalonym dachem. Wyglądała na opuszczoną.

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się że w chałupie od lat mieszka starsza Pani z gromadą psów. Szykanowana i pokazywana palcami, starała się być niewidoczna. Psy mało kiedy  wychodziły na niewielkie podwórko na tyłach domu.

Psów najpierw było kilka, potem poszła lawina. W tej chwili jest ich blisko 20.

Stłoczone w jednej izbie która zarazem jest kuchnią i  sypialnią.

Starsza Pani po ludziach nie spodziewa się niczego dobrego. O nic nie prosi. Chciała  by dać Jej po prostu spokój.

Sytuacja  zmieniła się diametralnie tej zimy. Zmarł gdzieś za granicą właściciel chałupy w której  Pani mieszkała całe życie. Spadkobiercy wystąpili o eksmisję. Zapadł wyrok.

Na czas zimy jego wykonanie  wstrzymano, ale co stanie się  z wiosną.? Co wtedy z Psami które starsza Pani kocha nad życie?

W telewizji ukazał się reportaż o Jej  losie. Jak często  w podobnych przypadkach, po chwilowym zainteresowaniu, sytuacja wróciła do punktu wyjścia.

Udało się nam nawiązać z Panią w miarę dobry kontakt. Niewiele możemy pomóc, ale zrobimy co w naszej mocy.

Wszystkie psiaki potwornie się drapały, więc w grudniu zawieźliśmy środki p/pchelne i na odrobaczenie.

Część suczek jest wysterylizowama. Ile, nie wiemy dokładnie ?

Dwie w widocznej ciąży jutro zawozimy na sterylkę. Suczki miłe, adopcyjne.

Są jeszcze szczeniaki z którymi Pani też nie chce się rozstać. Spróbujemy jednak Ją przekonać  do ich adopcji?

Kto ma  pomysł, jak pomóc ?

Te psy choć żyją w ścisku i niedostatku, są kochane, są ważne dla ich opiekunki. Są całym Jej Światem.

 

Kontakt w sprawie ; [email protected]<script cf-hash='f9e31' type="text/javascript"> /* */</script> tel;502329612 Bielsko-Biała

 

Gdyby ktoś zechciał pomóc w sterylizacji itp. podaje nr. konta Stowarzyszenia. Będziemy wdzięczni za każde, najmniejsze wsparcie.

 

Stowarzyszenie humanitarno-ekologiczne Dla Braci Mniejszych
43-300 Bielsko-Biała
46 1140 2017 0000 4202 1012 0220
tytułem : Darowizna na cele statutowe; Pomoc dla psów z chałupy.

 

Rozliczenie;

 

- 588,00 zł ......... sterylizacja suczki rudej i czarnej (Faktura Vat,post 59)

- 574,00 zł ..........sterylizacja 2 suczek czarnych (Fakt.Vat ,post 73)

- 450,00 zł...........Leczenie (parwo) psa Wilczka (Fakt.Vat post 71)

- 144,00 zł ..........Canglob (surowica) (Fakt.Vat.post 77)

- 404,00 zł...........Canglob(surowica) (Fakt.Vat.post 77)

- 413,00 zł...........Leczenie (parwo) psa Kajtka (Fakt.Vat post 99)

- 655,00 zł...........Leczenie 3 psów( Fakt.Vat post 99)

------------------

- 3228,00

 

 

6943b54fbec18614med.jpg

 

f9d0fd04198b2eedmed.jpg

 

a1221fc3d9772296med.jpg

 

e42b4ae811b28ademed.jpg

 

7e30d9f462e3d59emed.jpg

Link to comment
Share on other sites

Jestem Togusiu.

Ile Pani byłaby skłonna oddać do nowych domów?

 

Dziękuję !

Na dzisiaj "pracujemy" nad szczeniaczkami.

Jeden w zeszłym tyg. został bardzo dotkliwie pogryziony w okolicach odbytu.

Może ten fakt bardziej skłoni Panią do podjęcia decyzji.

 

O dorosłych  mowy nie ma, a argumenty że  wkrótce Pani może stracić wszystkie psy ( schronisko), narazie nie odnoszą skutku.

 

Jeden z maluchów. Brzuszek rozdęty, pewnie robali milion.

 

2fec078cf48826f0med.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ale czy starego człowieka można wyrzucić ot tak, na ulicę?

Czy sąd wyda wyrok eksmisyjny w takiej sytuacji?

 

Wyrok już jest  i to prawomocny.

Gmina podobno jest skłonna Pani zaproponować jakieś lokum socjalne, ale warunkiem jest umieszczenie psów w schronisku.

Link to comment
Share on other sites

Wyrok już jest  i to prawomocny.

Gmina podobno jest skłonna Pani zaproponować jakieś lokum socjalne, ale warunkiem jest umieszczenie psów w schronisku.

 

Gmina pewnie musi coś zaproponować, problem właśnie tylko z psami.

Może jednego, czy dwa, jej pozwolą zostawić, bo zakazu posiadania nie ma.

Ale nie tyle.

Link to comment
Share on other sites

togaa, nikt nie ma prawa wyrzucić tej kobiety na bruk. Żadna eksmisja nie wchodzi w rachubę.Spadkobierca ma obowiązek zapewnić tej pani dach nad głową. Ona mieszka w tym domu od lat i ma prawo do  tego przez zasiedzenie.

Znam taką sytuację i sąd nie pozwolił kobiety wyrzucić na bruk ,a sprawa tyczyła ładnego mieszkania.

Nawet jeżeli nie jest zameldowana , ale ma świadków ,że mieszka w tej chałupie , to sąd nie wyda wyroku o eksnisji.

Trzeba poszukać dobrego prawnika i na tym skupić działania.

Mogę wpłacić 100 zł od dobrych ludzi na sterylkę suniek.

Czy podesłać karmę?Nie jest może super, bo z Auchana,ale zawsze coś.

Link to comment
Share on other sites

togaa, nikt nie ma prawa wyrzucić tej kobiety na bruk. Żadna eksmisja nie wchodzi w rachubę.Spadkobierca ma obowiązek zapewnić tej pani dach nad głową. Ona mieszka w tym domu od lat i ma prawo do  tego przez zasiedzenie.

Znam taką sytuację i sąd nie pozwolił kobiety wyrzucić na bruk ,a sprawa tyczyła ładnego mieszkania.

Nawet jeżeli nie jest zameldowana , ale ma świadków ,że mieszka w tej chałupie , to sąd nie wyda wyroku o eksnisji.

Trzeba poszukać dobrego prawnika i na tym skupić działania.

Mogę wpłacić 100 zł od dobrych ludzi na sterylkę suniek.

Czy podesłać karmę?Nie jest może super, bo z Auchana,ale zawsze coś.

 

Poker, ja myślę, że tu wykorzystali "katastrofę budowlaną".

Ruina, Zagrożenie. Etc.

Link to comment
Share on other sites

togaa, nikt nie ma prawa wyrzucić tej kobiety na bruk. Żadna eksmisja nie wchodzi w rachubę.Spadkobierca ma obowiązek zapewnić tej pani dach nad głową. Ona mieszka w tym domu od lat i ma prawo do  tego przez zasiedzenie.

Znam taką sytuację i sąd nie pozwolił kobiety wyrzucić na bruk ,a sprawa tyczyła ładnego mieszkania.

Nawet jeżeli nie jest zameldowana , ale ma świadków ,że mieszka w tej chałupie , to sąd nie wyda wyroku o eksnisji.

Trzeba poszukać dobrego prawnika i na tym skupić działania.

Mogę wpłacić 100 zł od dobrych ludzi na sterylkę suniek.

Czy podesłać karmę?Nie jest może super, bo z Auchana,ale zawsze coś.

 

Pani miała gratisowo ( ale nie z urzędu) jednego z najlepszych bielskich adwokatów. Mogę Go nawet wymienić z nazwiska, bo występował w telewizyjnym reportażu. Pan Hańderek (imienia nie pamiętam).

Widocznie nic się nie dało zrobić, skoro wyrok eksmisyjny zapadł.

Link to comment
Share on other sites

Mam jakieś techniczne problemy z pisaniem postów. Może wieczorem bedzie lepiej.

 

Pokerku, karme Pani zawiezliśmy, ale Jej psy nie jedzą suchego. Pani im codziennie gotuje w wielkim garze .

Za pomoc w sterylkach bedziemy bardzo wdzięczni.

 

Dwie sunie o których wspominałam, zostały dzisiaj zawiezione do Lecznicy BADA w B-B. Niestety, nie te zaciążone !!!! :-(

Dzisiejszy dzień musi być dla nich wielką traumą. W samochodzie podobno były śmiertelnie przerażone i jazdą i widokiem nowych ludzi.

Wieczorem mam dostać zdjecia.

Link to comment
Share on other sites

Oczywiście że zależało nam na zaciążonych.

Pani nie wydała i na tym polega cały problem że nie można spodziewać się po Niej racjonalnego myślenia.

 

Trzeba na tym etapie znajomości z Panią, akceptować to co jest.

Link to comment
Share on other sites

Trafiłam przypadkiem, zapisuję.

Sytuacja faktycznie patowa, szczególnie że Pani słabo współpracuje. Na przepisach się kompletnie nie znam, ale skoro wyrok zapadł to domyślam się, że niewiele można poradzić. Lokum zastępcze pewnie Pani dostanie ale nikt jej nie pozwoli zabrać tylu psów.

 

Cholera, żeby udało się wysterylizować te zaciążone sunie zanim urodzą...

Link to comment
Share on other sites

Jestem i ja, na razie bez możliwości jakiejkolwiek pomocy (bo nawet bazarków na te psy nie mozemy zrobić bo nie sa bezpańskie)

Dziękuję Elu.

W Regulaminie bazarkowym jest taki zapis;

 

W drodze wyjątku dopuszcza się możliwość wystawianie bazarków na sterylizacje zwierząt posiadających właścicieli - wymagana jest jednak zgoda moderatora działu bazarek - zanim taki bazarek powstanie. Chodzi tu przede wszystkim o suczki wiejskie, rodzące co cieczkę. Aby taki bazarek był zgodny z regulaminem zwierzę na którego zabieg zbierane są fundusze musi posiadać wątek na dogomanii (np. w dziale - Sterylizacje), tam trzeba prowadzić rozliczenia.
Bezwzględnie należy również przedstawić rachunek/fakturę za zabieg.

 

Napiszę do Viris, może dostaniemy zgodę . Jak nie, zawsze można bazarkować "ogólnie" na podopiecznych Stowarzyszenia.

 

Pokerku, kasację można wnosić jesli wartość sporu przekracza 70,00 tyś.

Link to comment
Share on other sites

Trafiłam przypadkiem, zapisuję.

Sytuacja faktycznie patowa, szczególnie że Pani słabo współpracuje. Na przepisach się kompletnie nie znam, ale skoro wyrok zapadł to domyślam się, że niewiele można poradzić. Lokum zastępcze pewnie Pani dostanie ale nikt jej nie pozwoli zabrać tylu psów.

 

Cholera, żeby udało się wysterylizować te zaciążone sunie zanim urodzą...

 

Właśnie nad tym 'pracujemy".

Co do szczeniaczków, to Pani się waha. One muszą najpierw trafić do DT bo wielkie z nich strachulce nie mówiąc o kondycji .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...