Jump to content
Dogomania

Pomoc dla poczatkujacej!! CENY !!!!!!!!!


ktosik

Recommended Posts

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Tez niezle sobie liczysz!Ciekawa jestem za jaka rase?Ja robie goldeny,ze tak powiem dla wlasnej przyjemnosci :wink: ,a wiec nieodplatnie :D
Jeżeli Nitencja tyle liczy za trymowanie terierów, to ja uważam, że to bardzo mało. 4-5 wizyt, zgaduję, że każda wizyta, jeżeli to airedale, ponad godzinę, może ze dwie, to policz sobie sama, ile to wychodzi za godzinę. A robota ciężka - ja wolałabym robić goldeny za darmo niż airedale za pieniądze! :wink:
Link to comment
Share on other sites

oczywiście, że to jest bardzo mało... ale Dorta potrafi "zrobić" goldena (przynajmniej tak pisze) i robi za darmo i świetnie, dobrze że są tacy ludzie ale jest róznica podcięcie końcówki ogona, zrobienia portków i szyi (to nawet na wystawie mozna zrobić) a rozczesywanie kołtunów u psa długowłoseg czy trymowanie teriera, sznaucera...

Link to comment
Share on other sites

Wiesz,ja robie goldeny bezplatnie,bo wychodze z zalozenia,ze caly czas sie ucze :wink: ,no i sprawia mi to po prostu przyjemnosc.Ale masz racje,ze przygotowanie goldena czy flata(bo je sie robi niemal identycznie) to zupelnie co innego niz teriera czy sznaucera.Ale golden to nie tylko koniec ogona,portki i szyja,ale takze wytrymowanie,ulozenie wlosa i podciecie wielu innych czesci ciala :wink: Ale faktycznie da sie to zrobic na wystawie(moze poza ulozeniem wlosa).

Link to comment
Share on other sites

a macie może kogoś w Warszawie,kto mi wykąpie ogara polskiego (i za ile ?) :-?

Ja powiem tak.

U psiego fryzjera byłem w życiu raz - przed Głogowem.

Poprzedziłem to wieloma telefonami do salonów psiego fryzjerstwa z pytaniem, czy podstrzygą mi tyłek polskiego owczarka nizinnego. No i pojawił się problem ze znalezieniem takowego "odważniaka"...

Jedna z właścicielek salonu zaproponowała mi, bym się udał do warszawskich hodowców psów tej rasy, bo oni się znają najlepiej :D :D Wymiękłem :) :)

Na szczęście znalazłem osobę, która się tego bojowego zadania podjęła - p. Hannę Bakuniak. Zrobiła to profesjonalnie, w miłej atmosferze cały ten "zabieg" przebiegał, udzieliła mi przy okazji wielu rad odnośnie do pielęgnacji i... nie zdarła! Za prawie godzinne podstrzyżyny wzięła 40 złotych.

Polecam jej salon - czysto, estetycznie, przyjaźnie. (I mają taką fajną wannę do kąpania psów dużych ras, więc ogara też Ci na bank wykąpią).

Link to comment
Share on other sites

Witay MAR,

a gdzie jest salon tej Pani ?

Chętnie się z nią skontaktuję.

Na szczęście u Ogarów nie ma potrzeby przeprowadzania żadnych przystrzyżyn etc, a tylko kąpiele i podcinanie paznokci.Na szczęście,bo inaczej to bym chyba poszedł z torbami... 8)

Link to comment
Share on other sites

nie wierzysz to twoja sprawa, nie mam zamiaru z toba wiecej dyskutowac bo zachowujesz sie jak dziecko... nie umiesz czytac za kazdym razem to piesze, ze są takie salony i bylo juz duzo takich przypadków...i nigdy nie pisalam ze wszystkie salony takie są a ty ciągle to samo nawijasz...

Link to comment
Share on other sites

Dziewczyny,

Izzzzzy, izzzzy ...

Jesli chodzi o salony kazda z Was ma troche racji :-)

Jednak nie mozna twierdzic, ze w zadnym salonie nie podaja lekkich srodkow psychotropowych, jak i nie mozna twierdzic, ze w kazdym je podaja!

Ja akurat nie mialam niemilych doswiadczen z salonami psiej urody.

Kazdemu kto ma watpliwosci co do ewentualnej uczciwosci pracownikow salonu, radze aby na czas zabiegow zostal z psem.

Wtedy bedzie mial pewnosc, ze nic paskudnego psu nie podano :-)

pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

wlasnie nie trzeba zgadywac.... widac ze nie umiesz czytac...

staram się składać slaby :)

dziecko zadałam Ci pytanie SKĄD TWOJA WIEDZA SKOR BYŁAŚ JEDEN RAZ U FRYZJERA :) cos Ci ktos powiedział, reszte sobie wymysliłaś a ja korzystam z takich usług od lat jak i szczeniaki ode mnie.... mam porównanie a Ty masz ?

Link to comment
Share on other sites

chyba przyznasz mi racje ze nie korzstasz z kazdego salonu w polsce więc nie masz duzego porównania a nawet mar miala taką nieprzyjemnosc... bylam raz i tez mi sie to przytrafilo... ale jak widac nie tylko mi, ale nigdy nie napisalam ze wszyscy to robią...po prostu ostrzegalam. moze wreszcie zakonczymy ta klutnie ..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 1 month later...
500 PLn to juz lekka przesada!! Ja biore 200-300 PLN za przygotowanie psa na wystawe - mam tu na mysli kapiel i 4-5 wizyt przed wystawa. Wiadomo ze nie zrobi sie psa na cacy w ciagu jednej czy dwoch wizyt u fryzjera ....

malego pieska moze tak, od juzaka za samo czesanie itp biora 400zl :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Wprawdzie dyskusja toczyła sie dość dawno, ale chciałam coś dorzucić. Prowadzę już od jakiegoś czasu taki salon fryzjerski i nigdy, przenigdy psy nie były usypiane (może to się zdaża, ale chyba żadko). Przecież nigdy nie wiadomo na co może byc psiak uczulony, jakie może mieć choroby (np epliepsję), przychodzą też psy w poważnym wieku....itd Ja osobiście przenigdy nie zaryzykuję, poza tym do większości zabiegów pies powinien stać (wjątkiem jest czyszenie uszu czy trymowanie grzbietu czy jeszce parę innych czynnosci - wtedy może sie położyć).

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Ja równiez nie wyobrazam sobie strzyc pieska kiedy ten sobie spi... ;/ chyba troszke nie wygodnie ... i zgadzam sie ze najlepiej kiedy piesek stoi i a chyba malo ktory taki zdolny co by spiac ustal na nogach ;) troszke szkoda ze takie opinie kraza o psich fryzjerach. Sposród kazdej znajomej groomerki nie znam ani jednej która by praktykowala takie metody radzenia sobie z psiakiem ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...