Jump to content
Dogomania

Pomoc dla poczatkujacej!! CENY !!!!!!!!!


ktosik

Recommended Posts

Chcialabym sie dowiedziec jak to jest z tymi cenami za mycie, strzyzenie, trymowanie,odzywke, pielegnacje pazurow, uszu itp. Jakie ceny sa w wawie a jakie w innych miastach. jetsem ciekawa jak to jest dla malych psow i dla duzych.mam zamiar miec psa i chce sie przygotowac na ewentualne koszty. Nie wiecie jak te ceny wygladaja w UNI?

Czy mozna samemu zalozyc taki salon? Jakie trzeba miec uprawnienia??Jaki sprzet , ile to kosztuje??

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 52
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Oj, ceny bardzo rozne za rozne uslugi a wszystko w zaleznosci od rasy i rozmiarow psiaka. Moge tylko powiedziec ze u mnie za strzyzenie ok. 40 zł. (mam spaniela). Kapie go sama - szampon ok. 20 zł. taki z odzywka zeby sie lepiej wlos rozczesywal i nie platal. Ale szampon moze kosztowac tez np. 60 zł. Zalezy od Ciebie czy chcesz. Ja ja kapie psa dwa razy na miesiac (taki brudas i blocicho do domu przynosi) to latwo sobie policzyc ze bym wydala fortune na sam szampon. A rase juz wybralas/es?

Link to comment
Share on other sites

Ja mam yorka i za obcięcie pazurów, uczek,łapek (drobna pielęgnacja) płace do 20zł Nie wiem ile kosztuje całkowite obcinanie ale chyba do 60zł Szampon mam za 30 zł i starczy mi na ponad pół roku. Odżywkę kupiłam za 80 zł, ale mo piesiol jej nie lubi więc muszę kupić coś innego. Mała odżywka kosztuje koło 30zł.

Pilęgnacja to jeszcze nic. Dolicz jedzenie i weta. A oni potrafią zdzierać!!

Pozdrawiam i życze powodzenia.

Link to comment
Share on other sites

myslicie ze ja nie bylam zszkokowana bylam wtedy pierwszy i ostatni raz, szlam pierwszy raz na wystawe i nie wiedzialam jak co robic okazalo sie ze piesek mial kleszcza... :D i babka sie pożygala i byla wsciekla nie wiem za co, to w koncu to salon tam sie pielęgnuje psy, jeszcze jak rezerwowalam miejsce to jej wszystko powiedzialam ze to nie domowy na podworku siedzi itd.

a to bylo normalne przygotowanie do wystawy...

Link to comment
Share on other sites

Dokladnie tak! Nawet za bardzo skoltunionego psa z poletkiem kleszczy tyle nie biora. Moze zaplacilas 50 zl ... to by sie kalkulowalo: kapiel, przyciecie pazurow itp. Przeciez husky nie wymaga rozczesywania koltunow, trymowania, lub strzyzenia w najmodniejszy desen. A i odzywek, olejkow i innych dupereli sie nie stosuje ...

Cos nas czarujesz ... :roll:

Link to comment
Share on other sites

Dorota&Fiszer,

Tez o to zapytalam w tym salonie ... Odpowiedz byla taka, ze kazdy wlasciciel moze wybrac fryzure dla swojego pupila: albo taka jak zazwyczaj sie serwuje , ale jakas udziwniona.

No i czesto np. yorki strzyze sie na westusie lub sznaucery bo to podobno modne ;) Klient nasz pan :-)

Link to comment
Share on other sites

a z tym usypianiem to tez nie zły kit... znam wielu fryzjerów i nikt nie usypia, spotkałam się z tym tylko raz i to u weta, kiedy odebrano psa facetowi, kundla długowłosego i trzeba było śmierdziela ogolić, był agresywny ale to dla jego dobra... w normalnym salonie nie robi sie tego! po to są kagańce i szubieniczki by dać sobie radę

a ta cena to serio kosmiczna :)

Link to comment
Share on other sites

nie łap mnie za slowa bo chyba nie napisalam ze we wszystkich, a bylo wiele takich przypadków dlatego ostrzegam zeby uwazali...i lepiej sie nie czepiaj bo nie znasz wiekszosci salonów i nie wiesz co robia, mi juz duzo osob o tym mowilo i ostrzegalo. Wiem ze nie wszyscy tacy są ale po prostu ostrzegam

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...